תרופות סבתא

שתיית קפה מעכבת התפתחות של סרטן הערמונית

למה שתיית קפה מעכבת התפתחות של סרטן הערמונית?

גברים שאובחן אצלם סרטן הערמונית ששותים לפחות 4 כוסות קפה ביום - יכולים להאט את ההתקדמות הסרטן ואפילו לעצור אותו. מי שכבר חלה בסרטן הערמונית וטופל יכול על ידי שתיית קפה להגדיל את הסיכוי למניעת חזרת הסרטן. מחקר הראה כי גברים ששותים כמות יומית כזו של קפה מפחיתים את הסיכון בכ 59 אחוזים יחסית לגברים ששותים כוס קפה אחת או לא שותים בכלל קפה מדי יום.

ומה לגבי תה? מסתבר שתה לא מפעיל את אותן השפעות מיטיבות כפי שעושה קפה על סרטן הערמונית. המחקר נערך על 1000 חולי סרטן ערמונית או ניצולי סרטן הערמונית בארה"ב.

מה יש בקפה שמונע סרטן ערמונית? שילוב של מספר חומרים פעילים: קפאין שמעכב צמיחת תאים סרטניים ומעודד התאבדותם וכן וחומצה כלורוגנית שידועה ביכולתה להאט ההתקדמות של סוגים רבים אחרים של סרטן עם זאת שתיית קפה כתרופה או כתרופה מונעת לא מתאימה לכולם. לגברים הסובלים מלחץ דם גבוה או רמות כולסטרול גבוהות – לא מומלץ לשתות כמויות גדולות של קםפה אם בכלל כדי לא להעמיד בסיכון את בריאות הלב שלהם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הפסקתי לרשום תרופות לפציינטים שלי כאשר בחנתי מחדש את התובנה שהטבע הוא המרפא היחידי האמיתי כיון שהוא עושה שימוש במנגנוני ההגנה הטבעיים של הגוף. תפקיד הרופא הוא לשתף פעולה עם תהליך הריפוי של הטבע ולא "להחליף" אותו. והטבע?- מרפא לאט לאט ובמתינות (ממש כמו שעצים גדלים לאט ובהדרגה)- ולא ב"מהירות הבזק" מהיום להיום -  כפי שחלק מיצרני התרופות מבטיחים.

    הנרי ביילר, רופא