איך להיפטר מכאבי מחזור בלי תרופות?

שמי נעמה, אני בת 26 סטודנטית למדעי המחשב ומדי חודש אני עוברת סיוט עם המחזור החודשי: כאבים חזקים של התכווצויות, בחילות, הקאות ויש חודשים שאני גם משלשלת. גם לחץ הדם שלי יורד ואני מתעלפת אם כי זה קורה לעיתים נדירות (פעם בשנתיים). חברות שלי לוקחות כדורים משככי כאבים אבל זה מנוגד לתפיסת עולמי- אני נגד תרופות מרשם ואפילו מוכנה לסבול. שאלתי היא האם יש תרופות סבתא לכאבי מחזור עזים שלעיתים משביתים אותי למשך יום שלם (לרוב זה היום הראשון שבו הדם לא ממש זורם).

סקר
מחלות זקנה: איזו בעיית זקנה הכי מפחידה אותך?:

הגורמים לכאבי מחזור קשים

הנטורופת עמית דודסון מסביר כי ישנן הרבה סיבות שמובילות לכאבי מחזור ובינהן:

 • תזונה לא מאוזנת
 • אנמיה
 • מחסור במינרלים
 • לחץ נפשי, מתח נפשי (סטרס)

בטיפול הנטורופתי צריך להתייחס לאורח החיים ולחפש את המקור המוביל לבעיה הזו וכן על פי תשאול ובירור מקיף ניתן להתאים טינקטורה (מיצוי צמחים), השלמה של תוספי תזונה או התאמות בתזונה.

תרופות סבתא לכאבי מחזור וצמחי מרפא לכאבי מחזור חזקים

ניתן להכין מיצוי מצמחי המרפא הבאים להרגעת כאבי מחזור והסימנים שמתלווים אליו:

 • ויברונום (Viburnum) : מאזן, מרגיע את הרחם, מרגיע (מתח נפשי),מאזן את הדימום
 • פיסידיה Picidia: מעולה לכאבי ראש, בעיות שינה, כאבי מפרקים,התכווצויות שרירים
 • פולסטילה - מרגיע מע' עצבים, מרגיע את הלב, משכך כאב
 • קוהוש שחור (cimifuga): אנטי דלקתי, מרפה שרירים, מרפה מעט כלי דם, ומכיל פיטואסטרוגנים שמהווים תחליף לאסטרוגן הנמוך. (לפיכך ניתן לפעמים גם בגיל המעבר למשל נגד גלי חום)

חשוב כמובן לוודא תמיד לפני נטילת צמחים אלו האם קיימות רגישויות, אלרגיות, או בעיות של לחץ דם

מחפשות תרופות סבתא לכאבי מחזור חזקים? קודם כל יש לשלול אנדומטריוזיס

מור אפריאט מומחית לרפואה סינית: ראשית כל אני ממליצה לך לפנות לרופא ולבדוק את גורם כאבי המחזור ולשלול אנדומטריוזיס . זוהי מחלה שכיחה המתבטאת בכאבי מחזור קשים במיוחד בימים הראשונים ,עד כדי אי יכולת לעבוד בימים אלו. לאחר אבחנה מהימנה ניתן לטפל ברפואה המשלימה עי צמחי מרפא שמאזנים הורמונלית את מערכות הגוף, מווסתים את המחזור החודשי , וע"י כך מפסיקים כאב. בעיני צמחי המרפא המומלצים ביותר לכאבי מחזור הם:

 • ויטקס (שיח אברהם אבינו),
 • ילקוט הרועים ,
 • אנגליקה סינית (דונג קוואי)

ההיבט הנפשי של כאבי מחזור

עדי ברומר הומאופטית מסבירה כי ניתן לסייע לכאבי מחזור חזקים בכלים טבעיים רבים- החל מצמחי מרפא, דיקור, הומאופתיה, רפלקסולוגיה ועוד.אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת גם הם יכולים להשפיע לטובה על הכאבים, אם כי לא בטוח שמספיק רק אותם כדי להפסיק את הסימפטומים לחלוטין.צריך להבין שלכל בעיה פיזית יש קשר למצב נפשי, ולהיפך. במקרה של ענייני מחזור או כאבי מחזור חזקים יש קשר פעמים רבות לתחושת הנשיות של האשה: תפיסה שלה את עצמה כאשה, כבת זוג או כאמא. את יכולה לעשות תרגיל: לשבת עם עצמך ללא הפרעות, ולהקשיב לגופך ורחמך, מה הוא רוצה להגיד לך. בדרך זו ניתן לגלות הרבה פעמים את התפיסה הרגשית הקשורה לסימפטומים הפיסיים כדי להגיע למשמעות הגבוהה של הסיבה בגללה זה קורה.

תסמונת קדם וסתית שנמשכת לתוך המחזור

נטע שפורן נטורופתית מסבירה כי לתופעה המתוארת לעיל יש שם: 'תסמונת קדם ויסתית' או p.m.s -זוהי תסמונת המלווה במספר רב שלסימפטומים וכשמה כן היא: מופיעה לפני המחזור החודשי ולפעמים יכולה להמשך גם לתוכו. למצב זה פתרונות רבים ברפואה ותזונה מאוד משפיעה עליו. למשל צריכה של מזון עשיר בסידן וללא מוצרים מן החי מאוד תורמים להקלה בסימפטומים. דרך נוספת היא להשתמש בצמחי המרפא ולהתאם פורמולה ספציפית לכל אדם בהתאם לבעיות איתם הגיע. בעצם מטפלים בשורש הבעיה ולא בסימפטום כמו שעושות מרבית התרופות. צמחים מובילים לתסמונת קדם וסתית עשויים להיות בבונג (קמומיל או מרטיקריה), שיח אברהם אבינו (צמח הויטקס) אנג'ליקס סינסיס (דונג קוואי) וצמחים נוספים שתומכים במערכות הורמונליות, מערכות עצביות וצמחים שתומכים במערכת העיכול

תרופות סבתא לכאבי מחזור: למה יש לעיתים בחילות והקאות בזמן המחזור החודשי?

ברונו רוזנמבלום, אוסתיאופט מציע הסבר מרתק מדוע יש נשים שמקיאות או משלשלות בזמן המחזור החודשי ומציע פתרון אפקטיבי באמצעות תרגיל הלקוח מזירת האוסטאופטיה.

רוזמבלום: "הרחם בזמן המזור מתמלא בדם והשינוי המינורי הזה סוחב את עצם העצה קדימה ומקער את הגב התחתון. כתוצאה מן המשיכה הזו במנח העצמות יש נשים שחשות כאבי גב תחתון בזמן המחזור החודשי אבל יש נשים שהעניין לא מסיים בכך. מבחינה אנטומית ישנו קשר ישיר בין עצם העצה ובין איזור מסוים בגולגולת באיזור הרקות. משיכת עצם העצה קדימה (בגלל הרחם שמלא בדם) - מושכת גם את אותו איזור ברקות, הוא נהיה צר יותר ולוחץ על עצב הואגוס שעובר בו. העצב הזה מגיע לקיבה ולכן עצבוב יתר שלו כתוצאה מן השינוי במנח העצמות גורם אצל נשים מסוימות לבחילות ולהקאות בזמן המחזור החודשי.

תרופת סבתא לכאבי מחזור : תרגיל התעמלות בשיטת האוסטיאופטיה מסלק כאבי מחזור ועוויתות

לאוסטיאופטיה יש מענה פשוט יעיל וטבעי לבעיית הכאבי ההקאות וכאבי הראש בזמן המחזור החודשי. מדובר בתרגיל שדומה לתנועה המחרשה של היוגה (הלאסנה - שוכבים יש ומרימים את הרגליים אל מעבר לראש ברגליים מעט מפוסקות) אשר מקמר את הגב התחתון ומאריך אותו. יש לחזור ולעשות את התרגיל הזה במהלך כל החודש - לךא רק בזמן המחזור החודשי כדי להאריך את הגב התחתון - ואז האימפקט של משיכת עצם העצה (הסאקרום) יהיה הרבה יותר מינורי, לא ישפיע על איזור הרקות וימנע גם את כאבי הראש גם את הבחילות ההקאות ואת השלשולים. - זהו תרגיל שעובד נפלא רק יש כאמור לחזור עליו מדי יום ולשהות בו למשך כחצי דקה.

מאמר השבוע

יובש בעיניים: תסמונת העין יבשה היא בעיה בריאותית נפוצה המשפיעה על אנשים רבים במערב. כאשר העיניים אינן משומנות מספיק נגרם יובש בעיניים, עיניים אדומות ותסמינים אחרים עד כדי ראייה מטושטשת. במצב דלקתי עלולות להיווצר צלקות על הקרנית, כאבים, כיבים, ובמקרים נדירים: אובדן ראייה. מהן הסיבות יובש בעיניים וכיצד לטפל בעיניים יבשות באופן טבעי?

הידעת?

על כל 3 ס"מ מרובע משטח העור של גוף האדם שוכנים 32 מיליון  (!!!!!!) חיידקים. כן. 32 מיליון חיידקים אולם למרבה המזל מרביתם חיידקים טובים שאינם מזיקים לבריאות.

סרטן: טיפול טבעי
שאלות שלכם
 • בעקבות צרבת, נפיחות, מצב כרוני של גזים בבטן ורמות חרדה גבוהות החלטתי לנסות להתנזר מגלוטן לפרק זמן ואכן המצב השתפר באופן דרמטי. אתמול בארוחת שבת משפחתית התפתיתי לאכול פיתה אחת מקמח מלא ונפלתי למשכב. אחרי חצי שעה הרגשתי כיצד רמת האנרגיה שלי צנחה, התחילו לי צרבות שבחיים לא היו לי, עייפות "שלא כתובה בתורה" וגזים. האם זהו מצב פסיכוסומטי שנדרם מהידיעה של נזקי הגלוטן – או שיש כאן בעיה ביולוגית אוביקטיבית של דלקת במעיים? הכי חש/וב לי לקבל תשובה לשאלה:  כמה זמן יקח עכשיו לרירית המעי להשתקם ואיך עושים את זה באופן טבעי?


ותחשבו על זה...
 • בלתי אפשרי הוא סתם ביטוי גדול של אנשים קטנים שקל להם לחיות בעולם שהם מכירים במקום לחפש את הכוח שיש להם לשנות אותו. בלתי אפשרי הוא לא עובדה, הוא דעה. הוא לא הכרזה, הוא קריאת תיגר. הבלתי אפשרי הוא בסך הכל פוטנציאל, הוא משהו זמני. הבלתי אפשרי הוא שום דבר!

  מוחמד עלי

מאמרים אחרונים באתר
יובש בעיניים: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול

יובש בעיניים: תסמונת העין יבשה היא בעיה בריאותית נפוצה המשפיעה על אנשים רבים במערב. כאשר העיניים אינן משומנות מספיק נגרם יובש...

מהם המזונות לריפוי דלקות מפרקים והעלמת כאבי פרקים כמו כאבי ברכיים, כאבי גב או גאוט?

טיפול טבעי בכאבי מפרקים: מה לאכול כדי לרפא כאבים הנובעים מדלקת כמו כאבי מפרקים, כאבי גב, כאבי ברכיים וגאוט? מהי התזונה האנטי...

שיפור זיכרון וריכוז: איך שומרים על המוח מפני אובדן זיכרון?

שיפור זיכרון וריכוז אינם רק משאת נפש של מבוגרים או קשישים שלוקים בהפרעות נוירולוגיות שונות (אלצהיימר, פרקינסון דמנציה ועוד) – אלא גם של צעירים....

דמנציה בגיל צעיר: כך מונעים אותה

דמנציה בגיל צעיר: אלצהיימר היא מחלה שמתפשטת בעולם המערבי באופן מדאיג כאשר היא צפויה להשליש את עצמה עד שנת  2050. לצידה משחקת הדמנטציה- מחלת...

שיבולת שועל (קוואקר)

רשמו לפניכם: שיבולת שועל היא דגן שמרחיק את הרופא מחייכם שכן מדובר בדגן עתיר סגולות בריאותיות ללב, להורדת לחץ דם, להפחתת כולסטרול ואפילו למניעת סוכרת....

האם האתר סייע לכם? - עזרו לנו בתחזוקתו

אתרנו מרכז פתרונות חלופיים טבעיים לבעיות רפואיות ופועל להפצת הידע בחינם.איננו משווקים מוצרים או מקדמים מטפלים / אנשי רפואה וזאת כדי לשמר אוביקטיביות ומהימנות.   כדי שנוכל להמשיך במפעל הזה נודה לכם אם תרימו  תרומה צנועה של 5 שקלים בלבד. אין צורך שיהיה לכם חשבון פייפל,  והעסקה מאובטחת. 

לשם כך לחצו על הקישור הבא:

כן, אני רוצה לסייע לאתר "תרופות טבעיות שעובדות"