תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

זכויות רפואיות

 • ישנם המון סודות קטנים שמבוטחי הביטוח הלאומי לא יודעים ונדפקים בכל הנוגע לוועדות רפואיות.  ברור לגמרי שרופאי  הוועדות לא נמנים על אלו שידם קלה על ההדק (כי אלו שמקלים ומשחררים אחוזי נכות  לא יעבדו שם!). יש הטיה לרעת הפונים. סודות קטנים שכדאי לכם לדעת לפני שניגשים לועדה רפואית בביטוח לאומי

 • כמה פעמים אמרתם לעצמכם שהמתח בעבודה עושה לכם 'התקף לב', והקטטות היומיומיות עם קולגות או ממונים פוגעות בבריאותכם? עכשיו מסתבר שלאמירה הזו יש בסיס מחקרי, לא רק על רקע של עומסי עבודה או הספקים בלתי אפשריים אלא גם על רקע של מתח נפשי, תסכול, או בוס לא הוגן.

 • ועדה רפואית היא אירוע שבו, בתוך דקות אחדות, נקבעו גורלו הפיננסי של הנבדק. מאחר שמדובר באירוע כלכלי כה משמעותי, חשוב לבוא מוכנים היטב, להימנע משגיאות טקטיות ופרוצדורליות ולא לחסוך במאמצים. חברת מרפאות ברמדיקס המתמחה במימוש זכויות רפואיות, מסבירה כיצד להתכונן נכון לועדה רפואית

 • האם לנכים יש פטור ממס על רווחי הון? על-פי פקודת מס-הכנסה, אזרח-נישום שהוא נכה בדרך-כלל פטור ממס רווחי הון על ניירות ערך בתנאים מסוימים.

 • שבר בעצמות אצל ילדים כתוצאה מתאונה?  – אפשר לקבל פיצוי כספי מביטוח תאונות אישיות לתלמידים

 • אנשים שמגיעים לרופא קופת חולים עם כאבים ומחושים ומבקשים בדיקות יקרות כמו בדיקת תהודה מגנטית (mri) או בדיקת ct (סי טי סקאן) – נתקלים לעיתים בסירוב. הסיבה הרשמית של הרופא תהיה שבדיקות ההדמיה הללו מיותרות. מתחת לפני השטח מונחת סיבה כלכלית. הרופא מנסה לחסוך לקופת החולים שבה הוא מועסק עלויות יקרות. מה אתם יכולים לעשות כדי להשיג את הבדיקות הללו ויהי מה ולמנוע אבחון מאוחר מדי של מחלות קטלניות כמו סרטן, מחלות לב ושבץ מוחי?

 • הורים לילדים שסובלים מתסמונת רצף אוטיזם זקוקים לכל הטבה כספית אפשרית כדי לגדל את ילדם שדורש מטבע הדברים הוצאות מיוחדות על גידולו המיוחד. מהן הזכויות הרפואיות שמגיעות לכם מן הרשות השונות.

 • עד לפני כשנה קשישים חולי אלצהיימר, חולי סרטן, חולי פרקינסון והורים לילדים אוטיסטים קיבלו תו מכה ממשרד התחבורה בקלות יחסית. היום, לדברי עו"ד יובל וסרברגר המתמחה בתחום- קיימות מהמורות גבוהות בפני חולים אלו בדרכם להשיג תו נכה. מה ניתן לעשות כדי להשיג תו נכה במהירות וללא עיכובים ממשרד התחבורה?

 • פרקינסון היא אחת המחלות הנאחסיות יותר שאדם עלול לקבל והיום היא הופכת לסוג של מגיפה גם בקרב אנשים צעירים יחסית (גילאי 40-50). בגדול זוהי מחלה שפוגעת בתנועת האדם – גם במהירות התנועה וגם באיכותה. האדם נעשה ריגידי, צפוד, מתקשה לשמור על שיווי משקל, מתקשה לכתוב, לעיתים המחלה מלווה ברעד בגפיים (ומכאן שמה העברי רטטת). למותר לציין שמחלה זו מקנה לאנשים הסובלים ממנה שורה של זכויות רפואיות.

 • פיברומיאלגיה נקראת גם "מחלת אלף הפנים" בין השאר בשל ריבוי הסימפטומים והמופעים שלה לרבות כאבי פרקים, כאבי שרירים, עייפות כרונית, מעי דלקתי מעי רגיז נדודי שינה ועוד. אולם מן הרגי שהאבחנה התקבלה חולי פיברומיאלגיה זכאים לזכויות רפואיות המתורגמות לכסף. עו"ד יובל וסרברגר בר ממפה את הזכויות השונות הללו של חולי פיברומיאלגיה:

 • בתוך הסערה הרפואית שעוברת על חולי פרקינסון ובני משפחותיהם, ניצבות גם שאלות של זכויות רפואיות משפטיות בעלות השלכה פיננסית. אחת השאלות השכיחות שחולי פרקינסון שאולים היא האם מגיעה להם קצבת ניידות ממשרד הבריאות כברירת מחדל בנוסף לגמלת הנכות הכללית וקצבת השירותים המיוחדים שהם מקבלים מהמוסד לביטוח לאומי. עורך הדין דוד סער מומחה לזכויות רפואיות מסביר מתי חולה פרקינסון זכאי לגמלת ניידות ומתי לא.

 • אחת השאלות שמטרידות נכים על רקע של מחלה כרונית קשה היא האם קצבת הנכות שלהם עלולה להיפגע כתוצאה מכך שהם ממשיכים לעבוד ולהשתכר יפה. לעיתים  נקבעים להם שיעורי נכות גבוהים אבל הם עדיין ממשיך לעבוד ולהשתכר מיגיעה אישית אם כשכירים ואם כעצמאים. באלו מקרים קצבת הנכות שלהם נמצאת בסכנת קיצוץ?

 • אנשים שסובלים מליקויי בריאות עקב מחלות לא תמיד מגיעים לסף נכות ביטוח לאומי אשר מזכה אותם בגמלת נכות כללית. אבל אם אחוזי הנכות הוגדרו להם כ 20% - הם זכאים לשיקום מקצועי שמשמעותו מימון שכר לימוד (מלא או חלקי) ולעיתים אפילו גם לגמלת שיקום שמלווה אותם במהלך הלימודים. הרבה מאד אנשים לא מודעים בכלל לזכות הזו ולא מממשים אותם. מדוע?

 • אנשים שסבלים מכאבי גב כרוניים לא מודעים שלעיתים מגיעות להם זכויות רפואיות המתורגמות לכסף. מה אתם צריכים לדעת על הזכויות שלכם במקרה של כאבי גב? עו"ד יובל וסרברגר משרטט את הזכויות השונות של הסובלים מכאבי גב

 • מחלת לב, פרקינסון, וסרטן הן מחלות שעשויות להיות מוכרות בתנאים מסוימים כנכות מעבודה.  למשל חולה לב שמחלתו נגרמה עקב התרגזות קיצונית בעבודה או  חולה פרקינסון או סרטן שמחלתם נגרמה עקב חשיפה לכימיקלים עשויים להיות מוכרים כנכי עבודה שזכאים לגמלת נכות מעבודה. רבים מהנכים שמקבלים גמלת נכות מעבודה משלמים מבלי ידיעתם "דמי חבר" שיורדים מן הקצבה החודשית. האם אתם מודעים לכך שהנטו שלכם מצטמצם בלי ידיעתכם?

 • יש נכים שממשיכים לעבוד ולהשתכר בנוסף לגמלה שהם מקבלים מביטוח לאומי. האם   על פי החוק הם זכאים  לפטור על דמי ביטוח לאומי ודמי מס בריאות?  האם הם  זכאים לדמי ביטוח לאומי מופחתים?
 • עובדים רבים יודעים שמקום עבודתם פוגע בבריאותם הנפשית. אחד העומסים הנפשיים המרכזיים נובע מסביבה של אנשים שליליים: קולגות קנאיים שחותרים תחתיך או בוסים מהגיהנום שמעמיסים עליך עבודה עד בלי די- ולעיתים המתח הנפשי המצטבר הזה גורם להפרעות נפשיות כמו חרדה גדולה ואפילו דיכאון. מהם הזכויות הרפואיות שלכם במקרים כאלו?אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • לאכול?- זה הכרח וצורך של כל אדם. לאכול בצורה חכמה? - זה כבר אמנות של מתי מעט

  לה רושפקו