תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תרופות סבתא לעצירות

עצירות כרונית היא מכת מדינה. אחוז לא מבוטל של אנשים סובל ממעיים תקועות ונזקק למשלשלים ממכרים. אם אתם סובלים מעצירות מזדמנת מוטב לטפל בבעיה מייד כדי למנוע תקיעת פסולת במעיים לאורך זמן והחרפת הבעיה לכיוון שלך עצירות כרונית. איך תרפאו עצירות באופן טבעי? האם יש תרופות סבתא לעצירות שמרפאות במהירות גם עצירות קשה?

עצירות כרונית היא מכת מדינה. אחוז לא מבוטל של אנשים סובל ממעיים תקועות ונזקק למשלשלים ממכרים. אם אתם סובלים מעצירות מזדמנת מוטב לטפל בבעיה מייד כדי למנוע תקיעת פסולת במעיים לאורך זמן והחרפת הבעיה לכיוון שלך עצירות כרונית. איך תרפאו עצירות באופן טבעי? האם ישתרופות סבתא לעצירותשמרפאות במהירות גם עצירות קשה?

תרופות סבתא לעצירות: תה מזרעי בזיליקום וכלורופיל

שני מחקרים הראו כי לזרעי בזיליקום - בחליטת תה או בקפסולות יש תכונה משלשלת אשר מקלה על עצירות קשה או על עצירות כרונית. המינון המומלץ הוא שתי כפיות של זרעי בזיליקום חלוטים בשתי כוסות מים חמים. תה הצמחים הזה הראה יכולות להקל על עצירות במיוחד על עצירות אצל מבוגרים או קשישים. בהקשר זה של עצירות כרונית אצל קשישים - גם נטילת כלורופיל (החומר הטבעי שמייצר את הצבע הירוק בצמחים) התגלה כתרופות סבתא לעצירותולבעיות עיכול בגיל המבוגר.

שתי תרופות סבתא לעצירות: חומצה פולית ותה זנגביל

לא הרבה יודעים שעצירות כרונית קשה עלולה לנבוע על רקע של מחסור בחומצה פולית בגוף. חומצה פולית נמצאת בתפוזים, בקליפות תפוזים , בתרד ובירקות עלים ירוקים והיא הכרחית לבריאות הגוף הכללית ולבריאות הלב וכלי הדם (מורידה רמות הומוציסטאין בדם). יחד עם זאת בעיות ספיגה או תזונה קלוקלת יכולה להוליד מחסור ברמות חומצה פולית ולהוביל לעצירות. בנוסף,תרופת סבתא לעצירותנוספת היא תה משורש ג'ינג' טרי חתוך דק. בחליטת תזה כזו יש חומרים פעילים המסייעים להנעה של הפסולת במעי ולשחרור צואה תקועה שלא יוצאת במלואה.

מיץ תפוחים טהור ופקטין:תרופות סבתא לעצירות

שתי כוסות של מיץ תפוחים טרי סחוט (שוב בהכנה ביתית) מייד על הבוקר- משחרר כמעט בתוך חצי שעה מטען תקוע. תפוחים מכילים כמויות נאות של פקטין המסייע בשחרור צואה תקועה וכן מדובר גם במזון בסיסי מאד שעושה טובה לכלל מערכות הגוף ועובד בפרט על הנעת מערכת העיכול ועל סילוק פסולת תקועה מהמעי.

תרופות סבתא לעצירות: תה משורש שן הארי (שינן) או תה מעלי שן הארי

שן הארי (דנדליון או שינן) הוא צמח המרפא האולטימטיבי של הכבד אבל מרירותו הקלה מעולה גם לבעיות עיכול כמו עצירות. עדיף לשתות להכין תה משורשי שן הארי (מאד יקר בארץ) כיון ששם נמצא ריכוןז החומרים הפעילים שמסייעים לכבד להשתקם ופועלים כמשלשל קל. אם אתם לא משיגים שורשי שינן - הכינו תה מעלים של שן הארי שגם להם יש טעם בעל מרירות קלה. שימו לב שחליטות תה משן הארי הינן גם משתנות באופן מתון (מעולה לבצקות ואצירת נוזלים בגוף) ולכן מומלץ לשתות לצידו גם כוס מים כדי להחזיר נוזלים שאבדו.

תרופת סבתא לעצירות כרונית? - הימנעו מחלב ומוצרי חלב

אם אתם סובלים מעצירות כרונית קשה - שאלו את עצמכם האם אתם צורכים מוצרי חלב למינהם. אם כן תגלו שסילוק מוצרי החלב מהתפריט היומי הוא הפתרון הטבעי האלגנטי ביותר להיפטר מעצירות כרונית. למה הימנעות מחלב ומוצריו מהווהתרופת סבתא לעצירות? כיון שחלב מכיל קזאין וחומרים אחרים שפועלים כאופיאטים (חומרים מרדימים ומשככי כאבים בדומה למורפין). תרופות לשיכוך כאבים עוצרת את תנועתיות המעיים וגורמות לעצירות מחרידה. בחלב אמנם אין אופיאטים ממש אבל יש מולקולות דמויות אופיאטים שתורמים לאפקט העצירות הקשה.

תרופת סבתא לעצירות: מרוסיה באהבה- תרגיל נשימה שמשחרר עצירות קשה

איך מטפלים הרופאים הרוסים בעצירות כרונית קשה? ע"יתרופת סבתא לעצירותשמקורה במזרח: נשימה סרעפתית שכן מסתבר שאנשים שסובלים מעצירות נוטים לנשימות חזה שטחיות. מלאו את הבטן באויר תוך כדי שאיפה ורוקנו את האויר בנשיפה איטית. לאחר הנשיפה צבטו את קצה האף ועצרו את הנשימה למספר שניות עד שאתם מרגישים צורך אדיר לשוב ולנשום. תרגיל נשימה זה משחרר גם עצירות כרונית קשה כאשר מתרגלים אותו בקביעות ואולם הוא אינו מומלץ לאנשים עם מחלות כרוניות כמו מחלת לב, מחלת כליות,או אפילפסיה.

דייקון: תרופת סבתא לעצירות מיפן

דייקון - הצנון הלבן היפני עשוי להיות התרופה הטבעית שתסייע לכם להיפטר מעצירות עקשנית או מפסולת שנתקעת במעיים (גם לאחרי פעולת מעיים). אכלו צנון דייקון לפני השינה מדי לילה ולעסו אותו היטב עד לקבלת מרקם מיצי בפה ותגלו שלמחרת בבוקר התרופה הטבעית הזו עובדת גם על עצירויות קשות. למה דייקון מהווהתרופת סבתא לעצירות? כיון שביכולתו להגביר את ייצור והפרשת מיצי המרה וכן בשל תכולת הסיבים התזונתיים המרובה שבו.

תרופת סבתא לעצירות: פפאיה וגרעיני פאפיה

פאפיה מכילה אנזים עיכול חשוב בשם פפאין שעוזר מאד להנעת הפסולת במערכת העיכול והפרשתה החוצה. הדגש הוא על אכילת פאפיה חצי בשלה (לא בשלה מדי) כיון שפאפיה בשלה מדי מאבדת את האנזים הזה. אכלו גם את גרעיני הפאפיה שיש להם טעם חריף, ומעקצץ כיון שאלו קטלנים לתולעי מעיים ומקלים אף הם על עצירות קשה

תרופת סבתא לעצירות: מים על הבוקר

לפעמים הפתרון הפשוט ביותר והאפקטיבי ביותר מונח לנו תחת העיניים ואנחנו לא רואים אותו. צואה קשה היא בדרך כלל פונקציה של מחסור בנוזלים. ברגע שאתה מתעורר, שתה לפחות 4 כוסות מלאות מים (לא תה, לא קפה, לא קקאו שנוטים לייבש את רקמות הגוף אלא מים טהורים). הנוזלים גם שוטפים את המעיים, מלחלחים אותם וגם מפעילים לחץ עדין על הפסולת בכיוון החוצה. למה כיון ככאשר מחדירים למעי כמויות גדולות יחסית של מים הוא מתחיל להתככוץ ולהניע את הפסולת החוצה. למעשה מים הם תרופת סבתא לעצירות- הראשונה שאתם צריכים לחשוב עליה לפי דברי ד"ר בטמנג'ליג' מחבר הספר : הזעקות המרובות של הגוף שלך למים".

תרופת סבתא לעצירות: סודה לשתיה

ערבבו רבע כפית סודה לשתיה בתוך כוס מים וכפית חומץ תפוחים ושתו. התכשיר הזה מנקה פסולת שהצטברה במעיים ודוחף אותה החוצה ממש כשם שערבוב של שתי התרופות הטבעיות הללו מייצר תסיסה ומנקה כיור סתום. שימו לב שסודה לשתיה עלולה לייצר בחילות והיא לא מתאימה לאנשים שסובלים מלחץ דם גבוה. הטיפול הזה יעיל מאד כתרופת סבתא לעצירותאבל היזהרו עם המינונים ולכו על כמויות קטנות ומדוללות.

שמן זית , מיץ לימון ופפריקה חריפה: תרופות סבתא לעצירות

1/2 כוס שמן זית יחד עם מיץ לימון ומעט פלפל אדום חריף (צ'ילי) עושה את העבודה תוך שעתיים לכל היותר. הרבו לפזר שמן זית בסלט. יש להקפיד על שמן זית אורגני מכבישה קרה מסוג אקסטרה וירג'ין בלבד.

תרופת סבתא לעצירות: מיץ סלק ואשכוליות אדומות

אין כמו מיץ טבעי מסלק ומאשכוליות אדומות כדי ללחלח מעיים עצלות ולהזרים את הצואה התקועה החוצה. שתו שתי כוסות על הבוקר והכניסו לתוכה קורט של מלח ים טבעי (מהסוג האפרפר והרטוב – לא מלח ים שהוסיפו לו חומרים נגד התגבישות). מלח ים כזה מהווה גם הוא חלופה לטיפול טבעי בעצירות ואף לריפוי לחץ דם גבוה.

שזיפים ומיץ שזיפים לריפוי טבעי של עצירות

הדרך הקלה ביותר להיפטר מעצירות עוברת דרך מיץ שזיפים טרי – כזה שאתם סוחטים במסחטת מיץ ביתית (לא מיץ בבקבוק מהמרכול שעובר עיבודים ומאבד מרכיביו הטבעיים). מיץ שזיפים פועל גם על עצירות ילדים וגם על עצירות של מבוגרים.

תרופות סבתא לעצירות: קימצ'י, המאכל הקוריאני

ירקות מומלחים כבושים ומותססים היא חלק מן התרבות של כל עם. הגרמנים המציאו את הכרוב הכבוש, היפנים- את שזיפי האומבושי ולקוריאנים יש את הקימצ'י: תערובת של ירקות שורש כבושים ומתובלים בפלפל חריף אדום. היופי בקימצ'י זה שמדובר במאכל טעים ובריא שמשחרר אתכם מעצירות קשה. כשהוא מוכן כהלכה הוא גדוש בחיידקי פרוביוטיקה טובים שמנקים את המעיים מפסולת שהצטברה בהם וגם החריפות של הפלפל האדום - מיטיבה עם המעיים ומנקה אותם. נסו להוסיף קימצ'י למאכלים מבושלןים כמו אורז וקינואה ותגלו שאתם רצמים לשירותים תוך זמן קצר.

תרופות סבתא לעצירות: פולי קפה

בגדול פולי הקפה ממריצים את המטבוליזם ועשויים להתגלות כתרופת סבתא לעצירות: פטנט ביתי פשוט זול ויעיל. ואולם אליה וקוץ בה- קפה נוטה גם לשתן, לייבש את הגוף - והיעדר מספיק נוזלים יגרום למרקם צואה קשה ולתחושת עצירות. אם אתם מנסים קפה כתרופה טבעית נגד עצירות - זכרו לשתות על כל כוס קפה- שתי כוסות מים כדי להחזיר לגוף את הנוזלים

פתרון טבעי לעצירות קשה הוא הימנעות מתה ירוק

באותו הקשר- גם לתה ירוק יש תכונות מייבשות ומכווצות. על אף סגולות הבריאות שלו בהקשרים של הפחתת כולסטרול, טיפול בקמטים ושריפת שומנים- לתה ירוק יש תופעת לוואי לא רצויה אם אתם סובלים מעצירות. הוא מייבש את מרקם הצואה וגורם לקשיים בהחלקתה דרך החלחולת ושנית, במינונים גבוהים הוא עלול לייצר חרדה ועצבנות ולהפעיל ביתר את המערכת הסימפטטית שמעכבת את פעולות העיכול בגוף. אם אתם סובלים מצואה קשה או מעצירות - עצת הסבתא היא להימנע ממשקאות קפאיניים בכלל ומתה שחור ותה ירוק בפרט.

תרופות סבתא לעצירות: ויטמין אי וסלניום

שילוב של ויטמין אי 200 יחידות ו200 מיקרגרם סלניום לפני השינה עשוי לךהיות תרופת סבתא מצוינת נגד עצירות. הקומבינציה הזו מפגגת עקה חימצונית בגוף - וזו כידוע תורמת להיווצרות עצירות כרונית קשה.

תרופות סבתא לעצירות על רקע הורמונלי

נשים לפני מחזור, או נשים שנוטלות הורמונים נוטות לעיתים לפתח עצירות קשה פתאומית ובלתי מוסברת. הסעבה היא שנטילת הורמונים או רמות גבוהות מדי של הורמונין מלאכותיים גורמים לגוף להיות חומצי ולייצר רדיקלים חופשיים - תהליך שמקדם בין השאר עצירות קשה. תרופות סבתא לעצירות מסוג כזה יהיו לחפש תכשירים טבעיים שאינם הורמונליים כמו למשלdhea וכן ויטמינים מקבוצת בי, חומצה פנתתונית, ויטמין בי 12 ואינוזיטול - כל אלו יגרמו לגוף לייצר את הפרוגסטרון הטבעי מבלי להזדקק להורמונים חיצוניים - ולכן הם מהוויםתרופות סבתא לעצירותעל רקע הורמונלי

תרופת סבתא לעצירות: תנוחת הכריעה

למנח הפיזי של הגוף בעת ביצוע פעולת המיעיים יש השלכה גדולה במיוחד למי שסובל מעצירות, מצואה קשה או מצואה שלא יוצאת במלואה (אתם מרגישים שמשהו עוד נשאר תקוע). בהקשר הזה את חייבים להפנים שמושב האסלה אינו אידאלי להפרשת הצרכים הקשים וכי התנועה הטבעית היא תנוחת הכריעה או תנוחת הכובסת. למדוע כריעה? כיון שתנוחה זו משחררת שרירים הנחוצים להחלקת הצואה במלואה ללא תקיעויות וחסמים. לפיכך למי שסובל מעצירות או מנטיה לעצירות להקפיד כי בשירותים יהיה תמיד שרפרף קטן שעליו תניחו את הרגליים מוגבהות יותר. הפוזיציה הזו - מחקה במעט את תנוחת הכריעה הטבעית ומקלה לרוב מבחינת שרירי איזור האגן ופי הטבעת- על עצירות קשה או על צואה שלא יוצאת בקלות.

תרופת סבתא לעצירות- מדיטציה: ללמוד לשחרר ולהרפות משליטה

אפשר לרשום לאנשים שסובלים מעצירות ויטמינים, מינרלים, תוספים, מים, וכיוצא באלו והתכשירים הטבעיים הללו יפעלו באופן חלקי בלבד - אם ברובד עמוק יותר מונח מתח נפשי ואישיו של שליטה. למעשה על פי תפיסות רפואיות של גוף-נפש עצירות כתופעה כרונית באה לשקף נפש שקשה לה לשחחר שליטה, נפש שנאחזת ונצמדת למה שכבר הושג, אישיות פרפקציוניסטית או אישיות חרדתית ברמות גבוהות. תרופת הסבתא היעילה ביותר לעצירות תהיה להתחיל את הטיפול מן המקום הזה של ניהול המתח בחיים והקניית כלים חדשים לנפש שילמדו אותה איך להרפות משליטה "לוותר" ואפילו להיכנע - כדי שהצואה או הםסולת במעי תחליק החוצה ללא עכבות. מתח נפשי קשור מאד גם עם רמות גבוהות של הורמוני מתח (קורטיזול ואדרנלין) וברגע שהגוף נמצא במצב של חירום (תגובת המתח) הוא מסיט את האנרגיה של התחזוקה (עיכול, רביה, מעראכת חיסון) - כדי לטפל בגורם המתח ואז התוצאות מגיעות בדמותן של בעיות פוריות, או בעיות עיכול למיניהן לרבות עצירות. איך לומדים להרפות ולשחרר שליטה- זו כבר עבודה לכל החיים. אבל מומלץ להתחיל לטפל לפני הכל בחרדה בכלים טבעיים (ראו כאן אסופה שלמה של מאמרים על טיפול טבעי בחרדה: חרדה).

כמה מילים על עצירות ועלתרופות סבתא לעצירות

עצירות - אינה עניין שאתם יכולים להקל בו ראש. זה לא רק עניין של אי נוחות גרידא אלא עניין בריאותי ראשון במעלה כיון שאם הגוף לא מפנה בתדירות מספיק גבוהה את הרעלים שהוא צובר מהסביבה (וכולנו בעולם המערבי חיים בסביבה מזוהמת של פיח, ריסוסים, חומרי הדברה, חומרי נקיון, מזון תעשייתי קרינה סלולרית, מתכות כבדות ועוד)- מערכת החיסון שלך הופכת להיות מותשת ועלולה שלא לתפקד כראוי מול פתוגנים כמו וירוסים, חיידקים, קנדידה (שמרים או עובשים) ועוד. הרבה רופאים יגידו לכם ש-3 פעולות מעיים בשבוע נמצאות בטווח הנורמה - אבל המצב הזה ממש לא בריא. עליכם להקפיד לפחות על פעולת מעיים אחת מדי יום (רצוי יותר) - אבל לא באמצעות משלשלים ממכרים כמו תה מעלי סנה או קסקרה אלא באמצעותתרופות סבתא לעצירות,תזונה נכונה, ותרופות טבעיות לעצירות שלא ממכרות ולא גורמות לתלות.

עצירות כרונית למעלה משבוע? - רוצו להיבדק

עצירות קשה שנמשכת זמן ממושך יכולה להעיד על ליקויים עמוקים יותר במערכות הגוף- למשל על חסימה פיזית בצינור המעי, על גודש בכבד או כאמור על רמות חרדה ומתח נפשי גבוהות. אם הבעיה היא מעיים שלא זזות (מעיים עצלות ש"שכחו" את התנועתיות הטבעית שלהן - תוכלו להשתמש למשך זמן מוגבל בתרופות סבתא לעצירות כמו צמחי המרפא הבאים המשמשים כסוג של "סטארטר" להנעת הפםיסטלטיקה: רובהרב (ריבס או דה-הואנג בשמו הסיני), סנה, קסקרה, או מיץ אלוורה (זכרו שתרופות טבעיות לעצירות כאלו "ממכרות" ויוצרים תלות- לכן אנא היזהרו ובידקו היטב את המינונים ומשך הזמן שאתם משתמשים בצמחים אלו. אם בעיית העצירות נובעת מבעיה בתפקודי כבד קחו את צמחי המרפא הבאים : שן הארי, גדילן מצוי, צנטאורי או גנציאן כתרופות סבתא לעצירות. ואם העצירות הקשה נובעת מרמות חרדה גבוהות- אתם יכולים לסתייע מאד בצמחי המרפא הבאים: קערורית, כישות, נפטה (נפית החתולים), מליסה, קמומיל ולואיזה אשר מחזקים את מערכת העצבים ויש להן אפקט מרגיע כתרופות סבתא לעצירותעל רקע של עצבנות וקושי להרפות ולשחרר שליטה.

תרופות סבתא לעצירות: שינה והתעמלות אירובית

אנשים שסובלים מעצירות כרונית קשה או מנטיה לעצירות והתרוקנות לא מלאה של המעיים - יגידו לכם שהם מלעיטים את עצמם בפירות ירוקת וסיבים תזונתיים - ועדיין המעיים שלהם עצלות, לא משחררות מספיק "מטענים עודפים" ומייצרים אצלם תחושה של אי נוחות ואפילו: חרדה (כן כן - לא רק מתח נפשי או חרדה מייצרים עצירות - אלא גם להיפך: עצירות מובילה לחרדות לחוסר שקט ולמתח נפשי). לעיתים כמו שאמרנו תרופת הסבתא הטובה ביותר לעצירות נמצאת ממש מתחת לאף: שינה בשעה מוקדמת מספיק רצוי בסביבות 9:30 - או מקסימום 10. שינה בשעה כזו מרפה את הגוף באמת ומאפשרת התרוקנות של המעיים. גפ פעילות אירובית נמרצת של 30 דקות לפחות (דגש על נמרצת, העלאת הדופק , חימום הגוף והזעה) מעלה את קצב חילוף החומרים וכשנהיא נעשית על בסיס קבוע היא מהווה תרופה טבעית לעצירות עם תופעות לוואי חיוביות אחרות כמו העלאת קצב חילוף החומרים, איזון בלוטת התריס, והיפטרות ממשקל עודף.

תרופות סבתא לעצירות, תרופות טבעיות ושיטות טיפול טבעיות לעצירות תמצאו גם כאן:עצירות


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "עליך להוציא מכל פירור  מזון את טעמו עד תומו- אם אתה רוצה שהוא יגרום לגופך טובה אמיתית"

    אפיקורוס, פילוסוף יווני