תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

טיפול בבריחת שתן

בדף זה תמצאו מאמרים רלונטיים למחלה או לבעיה הרפואית ממגון קטיגוריות: צמחי מרפא יעילים לבעיה הרפואית, שיטות טיפול טבעיות, חדשות בריאות בתחום או מאמרים אחרים מתחום רפואת גופנפש הנוגעים לבעיה הרפואית שלפניכם. גללו הלאה ואם יש מאמר שנעזרתם בו - פרסמו אותו הלאה

 • טיפולי בוטוקס ידועים בהקשר הקוסמטי שלהם, כאשר מזריקים אותם כדי להחליק קמטים או חריצים אחרים בעור. לא הרבה יודעים שלאותו חומר ממש –בוטוקס- יש גם שימוש רפואי אפקטיבי מאוד עבור בעיה של שלפוחית רגיזה, ובשמה הלטיני OVER ACTIVE BLADDER.

 • בריחת שתן נפוצה הרבה יותר משנדמה לנו, במיוחד אצל נשים, וברוב המקרים ניתן בהחלט לעזור. למרות זאת, המודעות לתופעה ולאפשרויות הטיפוליות היא מועטה, הן בקרב הנשים עצמן והן בקרב המערכת הרפואית. נשים רבות ממעטות לדבר על בעיה זו אפילו כשהן מגיעות לרופא וכמובן שנמנעות לציין זאת בפני חברות. מדוע שיטת בואן יכולה לסייע לדליפת שתן לא רצונית וכיצד? • בריחת שתן מכונה גם בשם "מחלת הבושה". מדהים לגלות שבארוחות ערב משפחתיות  למשל או בשיחות הסלון ביום שישי אנשים מדברים באופן פתוח ומפורט על מצוקות בריאותיות שהם סובלים מהן כמו למשל כאבים בחזה, דלקות בעור, רמות כולסטרול גבוה, או מיגרנות. אבל כאשר הדברים מגיעים לסימפטום הפיזיולוגי השכיח הזה  של בריחת שתן– אנשים  מעדיפים להצניע את המצוקה הזו , לשמור את הבעיה  לעצמם ולא לשתף בה חברים ומכרים-   פשוט מפאת הבושה. • בריחת  שתן ותזונה: איזה תזונה מתאימה לטיפול בבעיה של בריחת שתן וממה להימנע? • בריחת שתן היא תוצאה של שרירים חלשים ברצפת האגן וחיזוק שלהם הוא המפתח האידאלי לפתרון הבעיה. הבעיה המרכזית עם תרגילים לחיזוק רצפת אגן היא שלא תמיד הם מבוצעים נכון, ואז הנזק גדול יותר משהיה. כיצד מחזקים בצורה בטוחה את שרירי רצפת האגן?

 • מכירים את המושג האנגלי PISSED OFF בשפה?  בשפה העממית כשאומרים על מישהו שהוא pissed off  מתכוונים שהוא התרגז, התעצבן או כעס, אבל פירוש המלה  piss הוא גם 'להשתין'. לא בכדי! • בריחת שתן אינה אופיינית רק לנשים בגיל המעבר או אחרי גיל המנופאוזה, אלא גם לנשים צעירות בנות 30+ ולעיתים גם לנשים צעירות יותרבעלי רצפת אגן מדולדלת. די בשיעול, התעטשות, או ספורט אירובי עם קפיצות כדי להזכיר להן את הבעיה.

 • מפתיע לגלות שהסימפטום של דליפת שתן היה מוכר וידוע גם למצרים הקדמוניים ובפירמידות העתיקות נמצאו מרקחות שונות שנועדו לטפל בבעיה הרפואית של בריחת שתן לא רצונית. ואולם מסתבר שלדליפת שתן פותחו פתרונות גם בשיטות ריפוי עתיקות אחרות כמו יוגה.

 • דליפת שתן לא רצונית היא בעיה טיפוסית לנשים בגלל המבנה האנטומי המיוחד שלהן (רחם, 3 נקבים באיזור החיץ, שופכה קצרה) והפיזיולוגיה (הריונות) ואכן 80% מן המקרים של בריחת שתן לא רצונית שייכת לנשים. יחד עם זאת ישנם גם גברים שעל רקע הזדקנות, גידול בלוטת הערמונית, או בעיות אחרות בבלוטת הערמונית נוטים ללסבול מן הבעיה המביכה של שלפוחית רגיזה או בריחת שתן בעת מאמץ. • תדירות גבוהה של השתנה עם תחושת דחיפות (אני מוכרח להשתין עכשיו אחרת בורח לי) ונטייה לדליפת שתן הם הסימפטומים המרכזיים של שלפוחית רגיזה ואלו נובעים מהתכווצויות לא רצוניות של שלפוחית השתן.  הסיבה האמיתית בפועל לא ידועה לחוקרים אם כי אלו נוטים לייחס את התופעה של שלפוחית רגיזה לזיהום ברכי השתן, וכן לתופעות לוואי של תרופות, סכרת, אבנים בכיס השתן או גידולים.

 • כולנו שמענו על תרגילי קגל ועל יכולתם המופלאה לשפר את חיי המין, למנוע מכם "להשתין במכנסיים" באופן לא רצוני,  ולמנוע צניחה של איברים פנימיים כמו החלחולת, הרחם או שלפוחית השתן. עם זאת הרבה נשים מתחילות לבצע אותם ומתייאשות:  הן אומרות ש"זה לא עובד". בפועל מדובר בתרגילים מאד אפקטיביים למניעת בריחת שתן אבל הן ברוב המקרים  לא מבצעות אותם נכון.

 • כמו כל שריר אחר בגוף גם שרירי רצפת האגן נוטים להיחלש ולהידלדל אלא אם כן מפעילים אותם באופן שיטתי מסודר וקבוע. בהקשר של שרירי רצפת אגן  ישנם שני כוחות פיזיקליים שעובדים עליהם לרעה: הגרביטציה והזמן

 • אלטרולט (אמיטריפטילין) שייך לקטיגורית התרופות נגד דיכאון ממשפחת הטריציקליים והוא ממריץ את מערכת העצבים. כמו לכל תרופת מרשם גם לאלטרולט יש תופעות לוואי שדורשות זהירות והתייחסות מיוחדת. מהן תופעות הלוואי המרכזיות של אלטרולט?

 • הומיאופתיה היא דרך לא יקרה ובטוחה לטפל בבריאות הגוף הכוללת. בהומאופתיה הקלאסית מתאימים את התרופה לאדם ולא למחלה ספיציפית שבה הוא לוקה, אבל יש גם הומאופתים שמשתמשים שמעניקים למטופלים שלהם תרופות הומאופתיות לטיפול  בבעיות מזדמנות נקודתיות.במקרה של דליפת שתן שנובעו מלחץ תוך בטני כמו שיעול, עיטוש, מאמץ גופני, התרגשות יתר, הריון או הזדקנות מתאימים את  התרופות ההומיאופתיות על  פי  הסימפטומים המדויקים.

 • נשים שסובלות מבריחת שתן לא רצונית מספרות על כך שהתופעה הזו מנהלת להם את החיים. הן  מתכננות כל פעולה ופעולה ביום יום בהתאם ל:"איפה נמצאים השירותים הקרובים?", מצטיידות בפדים, ובתחתונים להחלפה ונמנעות מפעילות ספורטיבית או פעילות חברתית כדי להימנע מן המבוכה.

 • ראיון עם אראלה טקומי, מומחית לשיטת פאולה על סוד השרירים הטבעתיים

 • אני יוצאת מן הפגישה עם סמדר נבו, מומחית לשיטת פאולה  כשאני שואלת את עצמי למה אני לא מפסיקה לפהק. על פי אמות המדה הרציונליות– אחרי כ5-6 תרגילים מינוריים של עפעופי עיניים פתיחה וסגירה של שרירי הפה לחילופין, והזזת הצוואר בעקבות העינים אין  שום סיבה להרגיש עייפות- אבל פיהוק רודף פיהוק, העיניים מתחילות לדמוע, בלוטות הרוק עובדות בטורבו , מערות האף מתלחלחות – והכי מעניין זה שאתה בכלל לא רוצה להפסיק  לפהק אלא מתענג על כל פיהוק ופיהוק וחווה אותו כסוג של פורקן ושחרור אנרגיה אצורה. התחושה הכי חזקה שאני  חווה תחושה זרה משהו של  רגיעה עמוקה בגוף, תחושת רווחה חדשה בבית החזה - משהו שחווים אך ברגעי חסד בודדים.אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • "למי הבריאות- לו התקווה, ולמי התקווה לו הכל!"

  תומאס קרלייל