תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

טיפול בכאבי ברכיים

בדף זה תמצאו מאמרים רלונטיים למחלה או לבעיה הרפואית ממגון קטיגוריות: צמחי מרפא יעילים לבעיה הרפואית, שיטות טיפול טבעיות, חדשות בריאות בתחום או מאמרים אחרים מתחום רפואת גופנפש הנוגעים לבעיה הרפואית שלפניכם. גללו הלאה ואם יש מאמר שנעזרתם בו - פרסמו אותו הלאה

 • השאלות השכיחות ביותר בתחום של ספורט וההרזיה הן: מה יותר מרזה ריצה או הליכה? מה שורף יותר קלוריות? (שריפת קלוריות : ריצה או הליכה?), מה שורף יותר שומן ריצה או הליכה? האם להעדיף ריצה או הליכה בשיפוע? האם עדיפה ריצה או הליכה מהירה?- לכל מי שרוצה לרזות עם ספורט – להלן התשובות

 • כאבי ברכיים כרוניות יכולות לנבוע ממספר מגוון של סיבות: סחוס מדולדל, דלקת בגידים, רצועות קרועות, מאמץ יתר או רצועה מתוחה מדי בירך החיצונית (ה IT band syndrome). החדשות הטובות הן שמרבית בעיות הברכיים מגיבות נפלא לתרגול נכון. • מרבית האנשים בגיל העמידה או כאלו שחצו את קו החמישים הרגישו אי פעם בחייהם סוג של כאב ברכיים הנובע משחיקה של הסחוס. למעשה הבלאי הזה הוא תהליך טבעי. גם כאבים אחרי מאמץ יתר על הברך,  כאבי ברכיים בחורף,  ואוסטיאורטריטיס (הידלדלות הרקמה הסחוסית בין המפרקים) היא תופעה של הגיל המבוגר על רקע הקילומטרג' שהברכיים צברו עם השנים. • שמן קיק, התרופה המפורסמת של אדגר קייסי, היא אחת התרופות הטבעיות הנשכחות יותר וכדאי לדעת שכבר המצרים הקדמונים עשו בה שימושים רפואיים רבים. כיצד היא מיטיבה עם כאבי מפרקים, כאבי ברכיים , בורסיטיס ושחיקת סחוס – ואיך להשתמש בשמן קיק כדי להקל על דלקות וכאבים? • בורסיטיס או דלקת האמתחת היא  דלקת במפרקים בגוף. זהו מצב כואב שהוא בדרך כלל תוצאה של תנועה חוזרת ונשנית לאורך זמן. דלקת באמתחת היא בעיה פתירה עם מנוחה ותרופות טבעיות שעשויות  להקל על התסמינים באופן משמעותי כפי שמתארת כתבה זו.  מהו הטיפול הטבעי היעיל לדלקת בבורסה ומהן תרופות סבתא נפוצות לטיפול בדלקת האמתחת?

 • מהן הטעויות השכיחות באבחון כאבי ברכיים ואיך תזהו איזה כאב ברכיים יש לכם? • אנשים שסובלים משחיקת סחוס בברכיים נמצאים במלכוד. מצד אחד הם חייבים להוריד במשקל כדי להפחית את העומס על הברכיים ולשם כך הם נדרשים לעסוק בספורט אירובי נמרץ שמעלה את הדופק.  מצד שני אנשים  שסובלים מברכיים חלשות/ שחיקת סחוס בברכיים או כאבים בברכיים יודעים שריצה רק תחריף את הבעיה. אלו סוגי ספורט מורידים משקל בלי לפגוע בברכיים?

 • לא הרבה יודעים שלקיחת אספירין או תרופות אחרות מאותה משפחה (אנטי דלקתיים שאינם סטירואידיים) הורגים אנשים מדימומי יתר כיון שתרופות אלו מדללות מאד את הדם. בנוסף לכך, תרופות כמו ויוקס שניתנו כלאחר יד לאנשים שסובלים מדלקות בגידים ובמפרקים - יצרו בעיות לב ותסבוכות רפואיות אחרות.  כאשר הדברים מגיעים לכאבי ברכיים ולשחיקת סחוס , למה שלא  תלכו על כמה חומרים טבעיים שהטבע מציע?

 • אנשים שסובלים מברכיים כואבות ורוצים לקבע אותן כדי להקל על הכאב  מגיעים אל בית המרקחת או אל רשת הפארם ומוצאים את עצמם מול שפע דגמים של חבישות לטיפול בברך כואבת.  לנוכח ההיצע הגדול של הדגמים  לא תמיד אתם יודעים במה לבחור. אלו קריטריונים צריכים להנחות אתכם בבחירת חבישה לברכיים כואבות? • טיפול טבעי בכאבי מפרקים: מה לאכול כדי לרפא כאבים הנובעים מדלקת כמו כאבי מפרקים, כאבי גב, כאבי ברכיים וגאוט? מהי התזונה האנטי דלקתית שתעלים את הכאב?

 • כאבי ברכיים היא  בעיה נפוצה שהפתרון שלה הרבה יותר מורכב מנטילת תרופה לשיכוך כאבים או נטילת גלוקוזאמין כונדרואיטין. אחת השיטות היעילות יותר לטיפול בבעיות ברכיים שכירופרקטורים במערב אוהבים להשתמש בה נקראת טכניקת השחרור האקטיבי או שיטת active release technique

 • הברכיים כואבות?- אולי זה אומר שאתם סובלים מבטחון עצמי נמוך או מהערכה עצמית מאותגרת. מומחים לשיטות גופנפש קושרים כאבי ברכיים יחד עם נפש מסוכסכת פנימה.  אלו מצבים רגשיים מיוחסים לכאבי ברכיים? האם יש רמוציות מסוימות אשר מחוללות  כאב בברך?

 • עמידה ממושכת לאורך זמן  גורמת לשחיקת סחוס. בתנאים כאלו רוב משקל הגוף נשען על הברכיים ופחות על שרירי הרגל הירך והשוקיים. כאבי ברכיים אחרי עמידה ממושכת: מה עושים?

 • כאבי ברכיים נובעים ממספר סיבות אפשריות. מהן?

 • כל מי שסבל אי פעם מכאבי ברכיים יודע שאלו יכולים להרוס את החשק לבצע הליכות ארוכות. עם זאת דווקא בעיות מפרקים בגיל המבוגר מצדיקים הליכה/צעידה כצורת הספורט המומלצת ביותר. איך הולכים נכון עם כאבי ברכיים ומשפרים את המצב?

 • על פי מחקרים כאבי ברכיים יהיו שכיחים כמעט תמיד  אצל כל אדם בן 65 ומעלה. מעבר לגיל מסוים  השחיקה והבלאי במפרק הזה שכמעט כל עומס המשקל מונח עליו - הם בין הגדולים ביותר. מדוע זה קורה ואיך מתמודדים?

 • עמידה על פלטפורמה רוטטת (מכשירים שנמצאים לרוב במכוני פיזיותרפיה) מיטיבה מאוד עם השרירים והעצמות במיוחד כשמדובר באנשים מבוגרים יותר או אנשים שמרבים לעבוד בישיבה.

 • מיליוני אנשים בעולם סובלים מכאבי ברכיים כרוניים וכאבים שמחריפים בעת פעילות גופנית או עם שינויי טמפרטורה, קור או גשם. האוטומט שלהם  יהיה ליטול משככי כאבים אבל תכשירים אלו  מסייעים רק באופן זמני, ממסכים את הסימפטומים – ומזיקים לגוף בטווח הארוך. לעומת זאת ישנן תרופות סבתא תרופות ביתיות שיכולות להקל על כאבי הברכיים ולעיתים לרפא ברכיים חולות באופן מושלם.

 • ניתוחים פולשניים לטיפול בבעיות ברכיים צריכים להיות המוצא האחרון אם בכלל לטיפול בברכיים כואבות על רקע של פציעות או שחיקת סחוס.  למה כיון שישנה קשת רחבה של  טיפולים אלטרנטיביים, תוספי תזונה , תרופות ביתיות פשוטות ושינויים בהרגלי החיים. מה עליכם לעשות?

 • ברכיים: אנו הולכים איתן, בועטים באמצעותן וכורעים עליהם והן גם האיבר הרגיש ביותר לדלקות ולכאבים בגיל המבוגר. מרבית כאבי הברכיים בגיל המבוגר הם על רקע של ארטריטיס או טנדוניטיס (דלקת בגידים) וכיון שכך, מומלץ להתאים למופע הזה תזונה אופטימלית שתמנע את החרפת כאבי הברכיים או אפילו תרפא אותם. 

 • רמות נמוכות של ויטמין D קשורות קשר הדוק עם אובדן סחוס בברכיים- כך לפחות מראים מספר מחקרים. אם אתם סובלים מאוסטוארטריטיס ומכאבי מפרקים במיוחד בברך הבדיקה הראשונה שאתם צריכים לעשות היא בדיקת ויטמין D בדם.

 • דקה לפני שאתם רצים לאספירין, למשככי כאבים או לתרופת אחרות נוגדות דלקת בואו לבדוק מה יש לעולם תוספי התזונה להציע לכם. ישנם כמה תוספי תזונה טבעיים שמקלים על כאבי הברכיים באופן אפקטיבי לא פחות מתרופות מרשם. כדאי להכירם וכיצד הם עובדים

 • לא הרבה ידוע על האפקט המרפא של שמנים אתריים בהקשר של כאבי מפרקים או דלקות גידים אבל אנשי מעידים מנסיונם האישי שמדובר באחת התרופות האפקטיביות יותר.

 • רייקי מקפלת שתי מילים " ריי= אנרגית היקום" ו "קי= אנרגית החיים"  והיא ידועה כשיטת ריפוי אנרגטית בת אלפי שנים. יוסי זוסמן, מטפל ברייקי ומחבר הספר 'ריפוי', מסביר את עקרונות השיטה וכיצד היא פועלת

 • אוסטאופתיה היא שיטת טיפול מדהימה שיכולה לחולל ריפוי עבור קשת רחבה של בעיות בריאות ותפקוד. אורן פרי אוסתיאופט מוסמך שוטח לפנינו את המשנה הסדורה של שיטת האוסטיאופתיה ומסביר כיצד היא מרפאת קשת רחבה של מצוקות פיזיות כמו כאבי ברכיים, כאבי ראש, כאבי גב ועוד באופן חכם שאינו מחייב תרופות וניתוחים מיותרים.

 • תרפיית קרניוסקרל מאד נפוצה ומקובלת כשיטת טיפול באירופה במיוחד במדינות כמו  אנגליה, צרפת, גרמניה, אם כי היא פחות נפוצה בארה"ב. אנו הישראלים נוטים לחקות את האמריקנים ולכן ייתכן ומסיבה זו  פחות יודעים בארץ על שיטת הקרניוסקרל ופחות מטפלים בה יחסית לשיטות טיפול אחרות כמו רפלקסולוגיה ודיקור.

 • פרולותרפיה היא שיטת ריפוי פחות מוכרת לטיפול בכאבי ברכיים כמו גם בבעיות שלד אחרות ובינהן  כאבי גב תחתון, כאבים בכתף  בקרסול, או כאבי צוואר. ליתר דיוק- היא מטפלת במצבי כאב מפרקים על רקע של רצועות גידים או סחוס שנפגמו

 • כיום יותר ויותר אנשים מבינים כי הגוף והנפש אחד הם, ולפיכך לא ניתן להפריד בין הטיפול בגוף הפיסי לבין הטיפול בנפש. ענבל נתן - בר, נטורופתית N.d ומרצה לנטורופתיה מסבירה את הרובד הנפשי שמונח מתחת למצוקות פיזיות כמו כאבי ברכיים, עצירות, כאבי מחזור, תת פעילות של בלוטת התריס וכן הפרעות קשב וריכוז.

 •  שיטת גרינברג היא שיטת למידה ופיתוח מודעות עצמית המשתמשת בכלים של מגע, שיחה, תנועה, נשימה והנחיה. מהו הרציונל של השיטה הזו ומדוע היא אפקטיבית לבעיות גוף ונפש כמו כאבי ראש, כאבי ברכיים, עצירות, דלקת פרקים וחרדה ?

 • מגנטותרפיה (טיפול באמצעות מגנטים)  היא שם כולל לטיפולים בבעיות בריאות בעזרת שדות מגנטיים. עידן סער מטפל בשיטת הרפואה החדשה ומטפל במגנטים  מסביר כי זהו תחום עתיק אך בעזרת ידע נכון ושימוש נכון יכולים הטיפולים המגנטיים להשתלב יפה ולעזור מאד בכל שיטת טיפול אחרת, כולל בטיפולים המתבססים על ההבנות של הרפואה החדשה.

 • אונה דה גאטו (ציפורן החתול): צמח המרפא אונה דה גאטו או ציפורן החתול הוא צמח מרפא עוצמתי שמקורו ביערות הגשם באמזונס. הצמח הזה שימש את האינדיאנים הקדמונים לשורה רחבה של בעיות רפואיות בעיקר למחלות פרקים והפגת כאב אבל גם לבעיות במערכת העיכול. מהן סגולות הבריאות של צמח המרפא אונה דה גאטו (ציפורן החתול)

 • התועלת שמביאים לגוף דגנים עתירי גלוטן כמו שיפון חיטה כוסמין ושעורה שנויים במחלוקת בגלל שהרבה מאד אנשים רגישים לגלוטן גם אם הם לא צליאקים (חולים בצליאק או בכרסת). דוחן הוא דגן נטול גלוטן ומסיבה זו לדוחן יש תפקיד משמעותי בתזונה כדגן בריא שלא מייצר אלרגיות ורגישויות מיוחדות. יתר על כן דוחן עשוי להועיל למצבים רפואיים רבים כמו קנדידה, בעיות אורתופדיות וסוכרת. מהו דוחן? ומהן תועלות הבריאות שלו? 

 • אם אתם סובלים מבעיות בריאות או מצוקות גופניות שלכאורה אין קשר בינהן כמו למשל גרד, חרדה, דיכאון קל, טיקים בעיניים, אלרגיות, התכווצויות שרירים, פצעי בגרות ועוד- קרוב לוודאי שהחוליה המקשרת בין כל אלו היא מחסור במינרל מגנזיום. החדשות הרעות הן שמגנזיום כתוסף תזונה נספג באופן חלקי בלבד. החדשות הטובות הן ששמן מגנזיום נספג לגוף בקלות כבר אחרי 20 דקות. מה אתם צריכים לדעת על תרופת הפלא הזו שנקראת שמן מגנזיום ולמה דווקא היא אפקטיבית יותר ממלחי אפסום או תוסף תזונה?אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • בסופו של יום, על ערש דווי- לא משנה יהיה כמה נשימות נשמת במהלך החיים וכמה רגעים חיית. מה שמשנה יהיה כמה רגעים מופלאים עצרו את נשימתך

  אנונימי