תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

רוצים להרזות? – בחרו את צבע הצלחת הנכון

כולנו יודעים את הפטנט של צלחות קטנות כמכשיר שסולל את הדרך לאכילה מועטה יותר. מחקרים שנעשו לאחרונה מראים שלא רק הגודל (של הצלחת) קובע- אלא גם צבע הצלחת. מהו צבע הצלחת שישמור אתכם מאכילת יתר?

פטנט טבעי להרזיה בטוחה: הגודל כן קובע

נאמר תחילה כמה מילים על גודל הצלחת. אם אתם לוקחים צלחת ענקים ומניחים עליה שתיים שלוש כפות של אורז – הניגוד בין גודל הצלחת לגודל המזון שעליו משדר למח שלכם את המסר הבא: אתם מרעיבים אותי. אני מקופח! תנו לי עוד. מכאן נסללת הדרך אל הסיר הלוך וחזור בכל פעם תגשו לכיריים ותיצקו לצלחת עוד ועוד כפות מן המזון למרות שאתם בעצם כבר שבעים

מעט מזון על צלחת קטנה- ישביע את העין

מסיבה זו אחד הטיפים השכיחים בדיאטות הרזיה הוא לבחור צלחת שמימדיה קטנים יחסית ואז כשאתם מניחים עליה אפילו מעט מזון אתם משדרים למח: אני מעמיס עליך עכשיו מזון. בדרך זו אתם "משביעים את העין" וזו כבר "משביעה" את הקיבה. כל שמן או אכלן כפייתי הרי יודע שהחשק לאוכל מתחיל ברמת המחשבה/העין ולא בהכרח כאשר הבטן שלו מרוקנת ממזון. אבל ישנו טיפ עוד יותר חשוב להרזיה בטוחה: צבע הצלחת!

ככל שהניגוד בין צבע האוכל לצבע הצלחת גדול יותר- תאכלו פחות

מחקר שנערך לאחרונה על אוהבי פסטה – אפשר להם ליטול לעצמם באופן חופשי מתוך מזנון חופשי פסטה ברוטב אדום- אבל לקבוצה אחת ניתנה צלחת אדומה ולשניה צלחת לבנה. הנבדקים בקבוצה הראשונה באופן עקבי לקחו כ30% יותר פסטה והניחו אותה על הצלחת האדומה שלהם יחסית לקבוצה הראשונה. הממצאים נאספו ונבחנו פעם אחר פעם והמסקנה היתה ברורה: כאשר צבע הצלחת שונה באופן משמעותי מצבע המזון שאתם מניחים עליו- אתם אוכלים ממנו פחות כיון שהניגודיות הזו בצבעים משדרת למח שכבר לקחתם מספיק אוכל – לעומת זאת זה עובד גם הפוך: כשהצלחת באותו צבע של האוכל – לעולם העין לא תשבע ואתם תאכלו יותר ויותר עד כדי אכילת יתר.

צלחות גדולות וירוקות יגרמו לכם לאכול יותר ירוקים ולרזות

לא משנה באיזו דיאטת הרזיה פצחתם: טבעונית/ אטקינס/ רו פוד/ אחר - תמיד תהיה שם המלצה לאכול כמה שיותר ירקות חיים וירוקים. הבעיה היא שלא כולם מתחברים לברוקולי, חסה, תרד וירוקים אחרים. אם תחברו את שני הטיפים של גודל הצלחת וצבעה תרוויחו משני הכיוונים: קחו צלחת גדול בצבע ירוק כהה – והניחו עליה את הסלט שלכם. המשמעות תהיה שאתם תאכלו יותר ירוקים; תמלאו את הקיבה ב"דברים הטובים" וממילא תצרכו פחות ג'אנק.

אבל אני כבר מכיר את הטריק הזה של צבע הצלחת!

זוהי הטענה השכיחה ביותר של שמנים שאוכלים ביתר... אבל אלו הן החדשות הטובות: גם אם אתם יודעים שאתם במודע מערימים על המח- עדיין הפטנט הזה עובד עליו :-). ככל שהצלחת שלכם יותר ירוקה – אתם תתפתו להניח עליו יותר סלטים ירוקים כדי להרגיש שהעין שבעה – משהו שבטווח הארוך יקנה לכם הרגלי תזונה בריאה ויעודד הרזיה טבעית ובטוחה. במילים אחרות, תגלו שאתם נוטים לאכול יותר ירוקים על צלחת ירוקה – גם בלי לחשוב על זה.

למה להשתמש בטריקים פסיכולוגיים כדי להרזות?

כיוון שהרגלים רעים קשה מאד לשנות. גם אם המוטיבציה שלכם בשמיים – להרגל בריאותי רע כמו אכילת יתר או צריכת ג'אנק פוד יש כח לא מבוטל שלפעמים גובר על מוטיבציה ומשמעת ברזל. ההרגל מוליך אתכם על טייס אוטומטי ולמח מאד קשה לשנות את ההרגל שנצרב בו. מה גם שלעיתים קרובות מדובר בהתמכרות למזון מסוים (קפאין, סוכרים, פחמימה) או בהתנהגות התמכרותית (אכלנות כפייתית). הרעיון של צבע הצלחת עובד על העיקרון האפקטיבי של "בתחבולות תעשה לך מלחמה".


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הדבר הכי גרוע היום בתרופות הוא שנטילת אחת מהן , הופכת את נטילת שניה להכרחית

    אלברט הקארד