תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

דבקות במטרה: האם דבקות במטרה היא מפתח להצלחה אישית בחיים?

"עד שלא תהפוך את המודע למודע" - אמר הפסיכולוג קרל יונג "הוא ימשיך לנהל את חייך ואתה תקרא לו... גורל...".לפיכך, שאלות החקר שמעניינות אנשים מצליחים  איכותיים הן: "מה נמצא אצלי מאחורי הקלעים? מה שוכן אצלי ברבדים עמוקים יותר של הנפש? מה היא מערכת ההפעלה שמנהלת את חיי האישיים והמקצועיים? אנשים שאפתנים שמתקשים להגמיש את מחשבתם בגלל פרדיגמה של "דבקות במטרה ויהי מה"- מחרבים לעצמם את החיים... ואת ההצלחה.

"עד שלא תהפוך את המודע למודע" - אמר הפסיכולוג קרל יונג "הוא ימשיך לנהל את חייך ואתה תקרא לו... גורל...".לפיכך, שאלות החקר שמעניינות אנשים מצליחים איכותייםהן: "מה נמצא אצלי מאחורי הקלעים? מה שוכן אצלי ברבדים עמוקים יותר של הנפש? מה היא מערכת ההפעלה שמנהלת את חיי האישיים והמקצועיים? אנשים שאפתנים שמתקשים להגמיש את מחשבתם בגלל פרדיגמה של "דבקות במטרה ויהי מה"- מחרבים לעצמם את החיים... ואת ההצלחה.

בני אדם קיבלו מאלוהים מתנה שהם אפילו לא טורחים לפתוח את עטיפתה. למתנה הזו קוראים "בחירה חופשית" אבל כדי ליהנות מגישה ישירה אליה חייבים להכיר את הפרדיגמות השגויות שמנהלות את חיינו, שנובעות מתוך אותן נקודות עיוורות. כך תמצאו למכביר אנשים שמתנהגים כמו כלבים פבלוביאניים,חיים ופועלים על טייס אוטומטי, ומונעים לפעול מתוך התניות קודמות שנצרבו במוחם. דבקות במטרה היא עשויה להיות פרדיגמה שגויה שמחרבת לכם את החיים.

אם אצמד חזק חזק למטרה - אצליח להגיע להישגים גבוהים"

רכיבי השאפתנות, ההיצמדות ודבקות במטרה הם " טריקיים" מאוד בעולם המערבי. ללא ספק הצבת מטרות , סימון יעדים, חתירה אליהם, ושאיפה להישגים מצויים בלב ליבה של הצלחה והגשמה אישית אבל יחד עם זאת, כאשר אתה נצמד בצורה נוקשה מדי ליעד אתה מבזבז בדרך אנרגיה, מתנהל כמו פיל בחנות חרסינה, נאבק עד חורמה במחסומים הטבעיים שצצים על הדרך וכך מחמיץ אלטרנטיבות שיכלו להיות הרבה יותר טובות. אדם חדור מטרות לא תמיד שם לב שסטייה קטנה ימינה או שמאלה מן הנתיב הקשיח שהציב לעצמו היתה מובילה אותו אל היעד שהציב, בצורה אלגנטית בחן ללא מאמץ ולפעמים עם אימפקט גדול יותר.

מה מקור ההתניה של דבקות במטרה?

חרדה שמתפתחת בבית הספר ומערכת החינוך. בשנים המוקדמות של בית הספר היסודי ביקשו מאיתנו לאיית מילים בהכתבות בצורה מדוייקת. למדנו לפחד להיות יצירתיים כיוון שהיינו נענשים על כל סטייה מן הנתיב המדוייק. ילדים בדרך הזו פוחדים לזרום, פוחדים ליצור, פוחדים לנסות דרכים חלופיות. זה לא אומר שצריך לקפוץ לתוך המים ולהיסחף עם הגל.בוודאי שאתה מוכרח לדעת מראש בצורה חדה ובהירה מהו היעד שאליו אתה רוצה להגיע, אבל כאן מומלץ לאמץ יותר את גישת ה clear intentionשלקוחה דווקא מתורות המזרח. במילים אחרות כן להציב התכווננות אבל אז להרפות, לעזוב, לאפשר לדרכים להוביל אותנו אל המטרה. (מכירים את הבדיחה "איך מצחיקים את אלהים? בונים תוכנית ונצמדים אליה באופן ריגידי" כאדם ששואף לשפר את חייו זה לא אומר שאתה עוזב את המטרה שלך או נוטש אותה. אתה רק עושה אדפטציות לתוכנית האסטרטגית שהתוות ממש כשם ימאי לא ילחם עם הזרם אלא ימתח את מפרשי ספינתו על פי כיוון הרוח. אדם שיבנה תוכנית אבל יהיה גמיש איתה יבחן כל הזמן את הנחות היסוד שלו יקשיב כל הזמן לטרנדים המשתנים, לכוחות השוק, לכוחות בטבע ימצא שהוא משיג יותר ומתאמץ פחות. כאשר אדם שהולך by hook or by crook על המטרה שלו אולי ישיג דברים בטווח הקצר אבל בטווח הארוך הטבע לא יהיה מוכן להיות סבלני לנוקשות ויתבע את המחירים שלו למשל כאשר הוא יהפוך חולה.


דוגמא לאדם שלא נפל בהתניה של דבקות ריגידית במטרה

סטיב ג'ובס. האיש לא מרשה לעצמו להתאהב בדרכים שהתווה להשגת התוכניתיות שלו. החוש העסקי שלו אכן מוביל אותו להצבת מטרות אבל מספרים עליו שהוא לא יוצא לדרך מבלי שבחן 50 דרכים חלופיות להשגת המטרה. הוא גם לא מתבייש לעשות "שבירות" במהלך הדרך, לחפש חלופות אחרות, ואפילו לשבור רברס. חוזקתו העסקית של המנהיג הזה מונחת : בגמישות המחשבתית שלוכל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם