תרופות סבתא

סובלים מחום גבוה שלא יורד? קראו על פתרונות טבעיים להורדת חום גבוה

חום גבוה אינו "מחלה" אלא  מנגנון ההגנה של הגוף מפני זיהומים גלויים ונסתרים בגוף. לרוב חום הגוף עולה  כאשר מערכת החיסון מומרצת להיאבק בפתוגנים כמו חיידקים פרזיטים פטריות או  וירוסים מזיקים. כך או כך התוצאה היא תחושה של בעירה בכל הגוף, כאבי ראש עזים והזעות. מהן תרופות סבתא להורדת חום?

הורדת חום גבוה אצל ילדים: לא על האקמול לבדו

ישנם נטורופטים שמתנגדים באופן גורף לתרופות מרשם להורדת חום – כיון שאלו עלולות להזיק לכבד באופן מצטבר (ראו מאמר באתר על גלותתיון). אם כי חום גבוה אצל ילדים עלול לגרום לפרכוסים ולאי סדירות בקצב הלב אנשים עם מחלות לב (וכאן אין מקום למשחקים!) כדאי לזכור כמה דברים.

  • הגוף חכם. אם הוא העלה את רמת החום לחום גבוה יש לכך סיבה טובה. זה האופן שבו הגוף פועל להשמיד חיידקים מזיקים.
  • חום גוף גבוה נוטה לרדת באופן ספונטני בשעות הלילה אחרי חצות ובשעות הבוקר ולעלות בשעות הלילה המוקדמות (תורת הכרונוביולוגיה)
  • חום גבוה ממושך במסך מספר ימים עלול להוות גורם סיכון בפני עצמו ולגרום להתייבשות ולנזק מוחי.

חום גבוה: מה עושים?

פתגם עממי ישן ונבון אומר: "להאכיל את הקור - ולהרעיב את החום". זוהי עצה בהחלט טובה שכן כאשר אתם סובלים מחום גבוה במיוחד כאשר מדובר בחום גבוה ממושך – האסטרטגיה הטובה ביותר שלכם תהיה להרוות את הגוף בנוזלים, לקרר אותו ע"י המים ולמנוע התייבשות.

הורדת חום: תרופות סבתא

תרופות טבעיות להורדת חום קיימות כבר מקדמת דנא והיופי שלהן הוא שהן אפקטיביות לעיתים לא פחות מאשר תרופות מרשם עכשיות. מה שיפה בתרופות טבעיות לחום גבוה- זה שהן מתייחסות אל ה"הבהמה הרכה העדינה" הזו של גופכם בכבוד רב, בעדינות, ומבלי להותיר בו נזקים. להלן נמנה מספר תרופות סבתא לחום גוף גבוה וממושך שעושות את העבודה על הצד הטוב ביותר.

תרופת סבתא להורדת חום: נוזלים. הרבה נוזלים בעיקר מיצים בעלי אנרגיה קרה

בעלי חיים בטבע שסובלים מחום גבוה רק שותים ונחים. המשמעות היא שהדרך הטבעית האפקטיבית שלכם בעת חום גבוה היא לשתות הרבה מים מינרליים או מים נקיים כמו גם מיצים טבעיים. המיצים המומלצים בהקשר זה הם מיצים בעלי אנרגיה מקררת (לפי התורה של הרפואה הסינית המסורתית) מיצים כמו למשל מיץ אלוורה (זהירות כי עלול לגרום גם לשלשולים), מי קוקוס, מיץ מצנונית, מיץ אננס (טבעי בלבד לא מקופסת שימורים) מיץ אשכוליות בעונה, וכן תה חמים עם דבש לימון ושורש ג'ינג'ר טרי

תה להורדת חום גבוה ממושך

בטייס האוטומטי לימדו אותנו לשתות תה שחור רגיל כתכשיר טבעי בכל פעם שאנו חולים. הבעיה עם תה רגיל זה שהוא מכיל קפאין אשר מייבש את הגוף , מעלה את קצב הלב ואת קצב חילוף החומרים ובעיקר מעלה את חום הגוף. לכן תה שחור או תה ירוק אינם הבחירה הטבעית שלכם להורדת חום גבוה. לעומת זאת מומלץ לשתות חליטות תה מהצמחים הבאים : טולסי (בזיליקום קדוש), כוסברה, מנטה ונענע (בעלי תכונות מקררות), תה זרעי חרדל , תה מאכילאה אלף העלה וכמובן תה קמומיל שהוא בעל תכונות מובהקות של הורדת חום (נקרא גם תה בבונג או בבונג זהוב)

חום גבוה אצל תינוקות וילדים: איך מורידים חום גוף גבוה עם תרופות ביתיות?

כשהדברים מגיעים לחום גבוה אצל תינוקות או ילדים (חום בילדים מסוימים עלול לגרום לפרכוסים) הורים רבים מרגישים אובדי עצות מה לעשות. האם להלעיט את הילד עם תרופות מרשם שעלולות לגרום נזקים בטווח הארוך ולפתור את בעיית החום לאלתר או לדבוק בתרופות טבעיות שיעשו את העבודה.

להלן תרופות ביתיות שידועות משחר ההיסטוריה כאפקטיביות להורדת חום גבוה אצל תינוקות וילדים.

הורדת חום גבוה עם חומץ תפוחים

מורחים את הגוף עם מעט חומץ תפוחים אורגני. אפשר למרוח מעט את הרקות , המצח, הקרקפת ואת איזור הבטן – ההקלה מורגשת תוך מספר דקות

הורדת חום עם בצל שום ותפוחי אדמה

טלו פרוסה של בצל חי או שום טרי כתוש מעורבב בשמן זית ומרחו על על כפות הרגליים. תרופה עממית זו ידוע כמורידת חום גוף גבוה

פרוסות תפוח אדמה על המצח: תרופת סבתא להורדת חום גבוה

כמו בכוויות חיצוניות- גם כאן כאשר האדם סובל מחום גוף גבוה – פרוסות תפוחי אדמה כשהן מונחות על הגוף הלוהט מצננות את הלהט ומורידות את החום הגבוה באופן טבעי.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הליכה נמרצת של 8 ק"מ ביום תעשה לאדם מדוכא וחרד את כל מה שטובי הפסיכיאטרים והתרופות- לא יעשו

    פול וויט, רופא וקרדיולוג אמריקני