תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

קרן גוטליב תזונאית טבעית

לשנות דיסקט לגבי "תזונה בריאה"

בעיני תזונה בריאה היא המפתח המרכזי לאריכות ימים בבריאות טובה. הבעיה היא שהמושג "תזונה בריאה" דורש אצל הרבה אנשים שינוי תפיסה. הרגלי אכלה בריאה הם אורח חיים ולא משהו נקודתי זמני. כלומר ההמלצה שלי היא לשנות את הדיסקט מהמקום של "אני חייב לאכול בריא ולרזות עד החתונה" למקום של אורח חיים קבוע. לא משהו נקודתי זמני.

הרגלי אכילה חדשים: למה הכוונה?

לרדת מהרעיון של תזונה בריאה או הרזיה בשיטת 'זבנג וגמרנו' ולהבין שהגוף שלנו נועד לאכול לא להתנזר מאוכל. אפשר לאכול כל היום אבל המפתח מונח בבחירה מושכלת של מזונות שהגוף יודע לפרק.

לא לפחד מקלוריות

אנשים רבים מדי סופרים קלוריות, פוחדים משומנים, מפחמימות ומסוכרים אבל זהו מיתוס שכדאי לנפץ. הגוף שלנו לא סופר קלוריות ואין לו בעיה עם שומנים או פחמימות כל עוד הוא יודע לפרק אותם. אנשים נורא מפחדים משקדים ומאגוזים בגלל רמת הקלוריות – אבל זהו פחד מיותר כיון שהגוף יודע לפרק את השומנים הללו ואף יותר מכך הוא זקוק לשומנים מסוים שנמצאים במזונות כמו שמן זית, אבוקדו, טחינה, שומשום וזרעים (לא קלויים)!. כל אלו הם מזונות מעולים וחיוניים לגוף למרות היותם עתירי קלוריות. יש לגוף בעיה עם שומנים מוקשים, שומנים רווים, שומנים מחטיפים מצ'יפס למשל.

לא לדלג על ארוחת הבוקר

עוד מיתוס בריאות שגוי הוא הרעיון של דילוג על ארוחת בוקר והמשכת הצום של הלילה. אנשים רבים סבורים שארוחת הבוקר "תפתח להם את התיאבון" ושהם לא יפסיקו לאכול ארחיה. בפועל לארוחת הבוקר יש יתרונות רבים: היא גם מתניעה את חילוף החומרים, מחדדת את הריכוז, משפרת את הזיכרון, מייצרת תחושת שובע ומונעת אגירה של שומנים. דווקא במצב של הרעבה או צום ממושך הגוף מנסה לאגור שומנים ל'ימים קשים' אבל כאשר מספקים לו בבוקר את הדלק שהוא צריך הוא "מתרווח" ומרשה לעצמו לשרוף שומנים שמגיעים מהתזונה.

צומות באינטרלווים מגבירים את הפרשת הורמון הגדילה?

יש היום רעיון חדש יחסית בעולם הרפואה הטבעית שדווקא ממליץ להימנע מארוחת הבוקר כדרך חיים. לאחר הלילה הוא מאריך את הצום עד חצות היום וכך יוצתא שהוא צם 14-16 שעות ורק אחר כך אוכל. האכילה והצום לסירוגין כך טוענים חסידי השיטה גורמת להעלאת הורמון הגדילה שמזוהה כהורמון מעיין הנעורים. מה את אומרת על כך?

גוטליב: גישה של צומות כמפתח לבריאות מתאימה למטרה של ניקוי רעלים מהגוף והייתי מגבילה אותה בזמן של עד כשבועיים. בעיקרון, כבני אדם נולדנו לאכול ולא לצום וממילא כאשר אדם דבק בתזונה טבעית – הוא לא ממש צריך ניקוי רעלים.

ומה לגבי תוספי תזונה? ויטמינים או מינרלים?

באופן אישי אני מאמינה שהגוף שלנו נולד כדי לאכול ולא כדי לבלוע כדורים. אפשר לקבל את כל מה שצריך דרך תזונה נכונה ולגבי כדורים או תוספים אני תמיד תוהה מה באמת הם מכילים והאם הם נספגים. יחד עם זאת ברור כשאשר אדם סובל מאנמיה או מחוסרים תזונתיים – ניתן לו השלמה דרך תוספי תזונה – אבל במצבנו הבריא הרגיל – ההמלצה שלי היא לדבוק בתזונה טבעית בריאה כמקור לכל הרכיבים התזונתיים שהגוף צריך.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אמנם איננו יכולים לשלוט על מה שקורה לנו אבל אפשר לשלוט על מה שקורה בתוכנו

    בנג'מין פרנקלין