תרופות סבתא

פטנטים טבעיים להרזיה מהירה (שלא חשבתם עליהם)

אנשים שמנים משוועים לרדת במשקל, להצר היקפים, ולהדק שומנים רופסים לשרירים.  למען המטרה הזו הם ילכו למקומות  קיצוניים החל מצומות נוזלים ודיאטות כאסח, דרך כדורי הרזיה, וכלה בעבודה סיזיפית ומיוזעת בחדר הכושר. יחד עם זאת ישנם טריקים קלים יותר שנמצאים בהישג ידכם, פטנטים שלא חשבתם עליהם ואשר יסייעו לכם לרדת במשקל באופן טבעי. והכי חשוב ללא תופעות לוואי ונזקים לגוף. מהן הדרכים הקלות שיסייעו לכם להגשים את החלום של גוף קליל עם משקל בריא?

תפילה להורדת משקל עודף

נשמע לכאורה הזוי, אבל תאמינו או לא - לתפילה יש כח עצום לא רק על הבראתם של חולי לב כפי שהראו מחקריו של ד"ר לארי דוסי (רופא שחקר את השפעת התפילה על הבריאות)- אלא גם ספציפית יותר על על הרזיה. באופן כללי, הנושא של תפילה כשיטת טיפול טבעית למצוקות גוף שונות עדיין נמצא בשלבי מחקר והממצאים מרתקים. איך תפילה עמוקה יכולה להשפיע בכיוון חיובי על הרזיה? – כנראה שהכח של התפילה טמון בהשפעה של התפילה על איזורים במח שאחראים על ייצור חרדה, שיפוט רציונלי והפחתת מתח נפשי. אנשים במצבי חרדה נוטים לבלוס יותר מדי ולהגיע לבולמוסי אכילה כפייתיים כדי לשכך את הכאב הנפשי (יותר מדי אוכל פועל עלינו כמו סם מאלחש, כמו ספ שמשכך כאבים כי הוא הופך אותנו לזומביים ישנוניים). תפילה כנה אוטנטית ממעמקי הלב פועלת כמו מדיטציה עמוקה: היא משככת חרדות באופן טבעי ועל כן מסכלת את הדחף הטבעי לבלוס כאשר אינכם רעבים. וכשהנפש לא מוצפת ברמת חרדה גבוהה- אתם ממילא תאכלו פחות כפי שובעכם. תפילה, אגב לא צריכה להיעשות מתוך סידור או מתוך טקסטבוק. אפשר לשפוך את הלב לפני בורא עולם באופן ספונטני בכל מקום: בטבע או במקומות הכי יומיומיים. הכי חשוב לא צריך להיות אדם דתי או מאמין כדי להתפלל. גם הוקרת תודה והכרת הטוב (מניית כל הדברים הטובים שקיימים בחייכם) - היא סוג של תפילה.

לשנן את המשפט של היפנים בני אוקינאווה לפני כל ארוחה

בתרבות היפנית העתיקה בעיקר באוקינאווה מאריכים ימים בין השאר בגלל חיי קהילה טובים ובשל יכולתם של בני אוקינאווה להימנע מאכילת יתר ומבולמוסים. איך הם מצליחים לעמוד בפני הפיתוי של אכילה רגשית? למעשה היפנים הללו מאמצים מסורת מימי קונפוציוס: לפני כל ארוחה הם משננים את המשפט הבא:

"מזון זה הינו ברכה לגוף שלי אם כי צריכה של יותר מדי ממזון זה תזיק לגופי. אפסיק לאכול לפני שקיבתי תתמלא לשיעור של שמונים אחוז".

די במשפט הזה כדי להזכיר ליפנים הנבונים לאכול בתבונה ובמתינות. ההמלצה שלנו ? חקו את היפנים. אם אתם מברכים על המזון צרפו לברכה גם את התזכורת של קונפוציוס (חכמה בגויים? – תאמין) ושננו את המשפט לעיל כדי להיזכר במטרת המזון.

אכלו על צלחות כחולות וירוקות

מחקרים פסיכולוגים מראים שלצבע הצלחת ולתפאורה הכללית במקום בו אתם אוכלים, יש השפעה על כמות המזון שתאכלו. צבעים "חמים" כמו צהוב כתום ואדום יכולים לעורר את התיאבון (מסיבה זו מקדונלדס שמים את הלוגו שלהם בצהוב), ואילו צבעים קרים כמו ירוק וכחול מדכאים אותו. אכלו את הארוחה שלכם על צלחות כחולות וירוקות וכן הניחו אביזרים בצבעים קרים על השולחן (אגרטל כחול, מפה ירוקה, מפיות כחולות וכו). פטנט נוסף הוא ללבוש לפני הארוחה בגדים בצבעים קרים כמו סגולים וכחולים - כדי שבאופן תת מודע הצבע הזה יגרום לכם לאכול פחות.

לוודא שצבע הצלחת יהיה שונה משמעותית מצבע הארוחה

כאשר צבע הצלחת שלכם הוא אדום ואתם מניחים עליה מנת פסטה עם רוטב אדום - הרי שאין קונטרסט, העין לא תחוש שהיא שבעה מספיק ותיקח יותר ויותר מן הפסטה. לעומת זאת הנחת פסטה אדומה על צלחת לבנה מחדדת אתצ הקונטרסט בצבעים וממילא תקחו מן הסיר לצלחת מנה יותר קטנה. הממצא המעניין הזה עלה במחקר שנערך לאחרונה על שורה של נבדקים והעלה מסקנה כי התת מודע שלנו מולך שולל אחרי צבעי הצלחת ועד כמה יש ניגוד בינו ובין צבע המזון. לכך יש השפעה מכרעת על גודל המנה שנאכל

שבו בקצה של השולחן ולא במרכזו

גם לבחירת המושב בארוחת הערב החגיגית יש השלכה על כמויות האוכל שתכניסו לקיבה. רוב המזונות מקובצים לרוב במרכז השולחן. לפיכך הקפידו לבחור מושב בקצה המרוחק של שולחן הארוחה המשפחתית. כשהמזון יהיה פחות נגיש לכם- אתם גם תאכלו פחות.

החליפו את שעות הטלביזיה בפעילות ביתית אחרת שמוציאה קלוריות

האדם המערבי הממוצע צופה 4 שעות בממוצע בטלויזיה. אם תחתכו את הזמן הזה במחצית – אתם כנראה תרזו משתי סיבות ליד הטלויזיה אתם נוטים לנשנש שלא לצורך, ושנית- בזמן שלא תראו טלויזיה קרוב לוודאי שתעשו פעילות אקטיבית יותר ששורפת קלוריות. המהדרים יכניסו לחייהם פעילויות אחרות בחיים כמו משחקרי כדור , גינון, הליכה – כדי להעלות את קצב חילוף החומרים ולשרוף קלוריות.

שתו מים קרים כדי לשרוף יותר קלוריות

המלצה זו שנויה במחלוקת כיון שלפי תורות הרפואה מן המזרח כמו למשל רפואת האיורוודה - אין להכניס לקיבה מזונות קפואים או קרים מדי כדי לא להרוס את "אש העיכול" כלשונם. אולם מנקודת מבט של הרזיה - מים קרים מכריחים את המערכת לשרוף אנרגיה פנימית (קלוריות) כדי ל"חמם אותם" ולהתאימם לטמפרטורת הגוף.

הרשמו לעלוני בריאות וקראו אותם

מחקר מעניין הראה כי אנשים שאוכלים כמויות גדולות יותר של פירות וירקות טריים ונמנעים מג'אנק פוד הם גם אלו שקוראים עלונים הקשורים לבריאות, רפואה, מניעת מחלות ובריאות טבעית. מודעות לבריאות נמצאת ביסודו של כל שינוי הרגלים קלוקל גם ההרגל של אכילת יתר. מקום טוב להתחיל ממנו הוא כאן http://proaging.co.il/node/405 )


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • שנאתי, ממש תיעבתי כל רגע של אימון אבל אמרתי לעצמי "אל תעזוב. סבול עכשיו וחיה את שארית ימיך כאלוף..."

    מוחמד עלי