תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מה הרופא לא מספר לך על מה שגורם לדלקת החניכיים שלך?

יש אנשים שמקפידים לנקות את החניכיים שלהם אחרי כל ארוחה ובכל זאת סובלים ממדה כזו או אחרת של דלקת חניכיים. מסתבר שהיגיינת פה טובה אינה מספיקה לבדה כיון שלדלקת חניכיים כרונית יש "אבות ולידים" רבים. מהם הגורמים הפחות ידועים להתפתחות דלקת חניכיים?

דלקת חניכיים: לא מה שחשבתם

אם יש משהו שרופאים תמימי דעים לגביו היום זה שדלקות בחניכיים אינן ענין של מה בכך. דלקת חניכיים כרונית גורמת אמנם לנסיגת חניכיים, לנסיגת עצם שן ולנשירת שיניים – אבל הנזקים לא נעצרים בכך כיון שיש היום אינסוף מחקרים שמצביעים על כך שדלקת חניכיים קשורה קשר הדוק עם התפתחות סוכרת, מחלות לב, דלקת מפרקים שגרונית ואפילו לידה מוקדמת. אחת הבעיות המרכזיות בדלקת חניכיים זה שהגורמים שלה יכולים לנבוע ממקורות שאתם בכלל לא מעלים בדעתכם. להלן סקירת של גורמים לדלקת חניכיים.

מחסור בויטמין סי גורם לדלקת חניכיים

מלאי מספיק של ויטמין סי בזרם הדם מחזק את מערכת החיסון שלוחמת בחיידקים ותורם לבניית הקולגן גם בחניכיים. התזונה המערבית שמתבססת על חטיפים ומזון מהקופסא משוללת לעיתים ויטמין סי – מה שמתבטא מאוחר יותר בדלקת חניכיים כרונית ונסיגת חניכיים. אל תקחו ויטמין סי בתוסף תזונה בהכרח. ההעדפה הראשון תהיה לקבל את הויטמין החיוני הזה מהמזון. ויטמין סי נמצא בשפע בלימונים ופירות הדר, תות שדה, תרדה, גמבה, פטרוזיליה ובאוכמניות כחולות

תרופות מרשם גורמות לדלקת חניכיים

לא הרבה מודעים לתופעות לוואי של תרופות מרשם אשר יכולות בפוטנציה לגרום לחניכיים נפוחות מדממות ומודלקות. בין התרופות הללו ניתן למנות תרופות לדילול דם, תרופות נגד הצטננות אשר מייבשות את חלל הפה,תרופות להורדת לחץ דם, גלולות למניעת הריון ותרופות נגד דיכאון.

מחלות כרוניות שגורמות לדלקת חניכיים

הקשר בין מחלות או הפרעות בריאות לדלקות בחניכיים הוא דו סיטרי. למשל סוכרת היא מחלה שעלולה להתפתח מדלקת חניכיים כרונית אבל גם לגרום לבעיה הזו או להחריף דלקת חניכיים שכבר קיימת. מחלות נוספות שגורמות לדלקת בחניכיים הם לוקמיה, ורככת. באופן עקיף גם מחלות שפוגעות בתנועתיות של האדם כמו פרקינסון עלולות לגרום לדלקות חניכיים כיון שאין לאדם החולה שליטה על התנועות המוטוריות העדינות ולכן פעולת הצחצוח שלו אינה יסודית ומספקת.

גורמים לדלקת חניכיים: הריון וגיל התבגרות

שינויים הורמונליים גורמים לדלקת חניכיים. לפיכך בגיל ההתבגרות נערים חווים עליה ברמת הדלקת בחניכיים גם אם הם מנקים יחסית היטב את הפה. נשים בהריון גם הן חשופות לדלקת חניכיים על בסיס הריוני ועל כך צריכות להקפיד שבעתיים על הגיינת הפה מה גם שדלקת חניכיים כרונית עלולה להוביל ללידה מוקדמת. חלק מן התסמונת הקדם ווסתית אצל נשים מסוימות מתבטא בחניכיים רגישות מדממות מעט ומודלקות אם כי זה חולף אחרי המחזור.

מחסור ברכיבים תזונתיים גורם לדלקת חניכיים

מחסור במינרלים ויטמינים ורכיבים חשובים בגוף גורם לדלקת חניכיים כרונית. אצל אנשים עם דלקת חניכיים שלא עוברת נמצאו רמות נמוכות של

  • ויטמין סי
  • ויטמין די
  • ויטמיני בי
  • קו אנזים קיו 10
  • סידן
  • חומצות שומן אומגה –3

למה עישון גורם למחלות חניכיים ולנסיגת חניכיים?

עישון סיגריות קשור קשר הדוק למחלות חניכיים ולנסיגת חניכיים. סביבת פה של אדם מעשן מאופיינת ברמות נמוכות של חמצן מה שמאפשר לחיידקים להתפתח ביתר שאת (אצל אדם מעשן הסיכון לדלקת חניכיים עולה פי 4 יחסית ללא מעשן). ניקוטין גם מתערב בבקרה של הגוף על תהליכי הדלקת ומשבש אותה. הימנעו מעישון גם לטובת הריפוי של דלקת החניכיים בפה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם