תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך להכין משחת שיניים טבעית שתכחיד דלקת חניכיים אחת ולתמיד?

משחות השיניים שאתם רוכשים במרכולים וברשתות בשיווק נגועות כמעט תמיד בפלואוריד ובכימיקלים שלא מיטבים עם הבריאות כמו למשל פרבנים וסודיום לאוריט' סולפאט. אם אתם סובלים מדלקת חניכיים שלא עוברת או מנטיה לדימומים ולרגישויות בקו החניכיים – תוכלו להפיק תועלת ממאמר זה. איך להבין משחת שיניים טבעית – כבר עכשיו בבית- שגם תכחיד את דלקת החניכיים הכרונית שלכם?

פלואוריד במשחות השיניים מזיק לבריאות

אם כי בעולם המערבי קושרים לפלואוריד כתרים כמגן על האמייל של השן מפני עששת – הרי שבשורה התחתונה – פלואוריד הוא רעל שאתם לא רוצים להכניס לפה – גם לא בצחצוח מקומי – ובוודאי שלא תרצו אותו בפה של הילדים שלכם. הנזקים של פלואוריד לבריאות נעים על קשת רחבה החל מסרטן, נזק למערכת העצבים, וכלה בהחלשת העצמות והשיניים (בטווח הקצר ובכמויות קטנות הוא מגן על השן אבל בטווח הארוך ובכמויות- פלואוריד דווקא "מחורר" עצמות ושיניים. בשורה התחתונה – אתם ממש לא רוצים אותו אצלכם בגוף לא דרך המים – ולא בצחצוח שיניים גם אם מדובר בשטיפה מקומית.

משחת שיניים טבעית

חנויות הטבע מציעות שורה של משחות שיניים טבעיות – אבל ביננו ובין עצמנו לא משתלם לכם לרכוש אותן – חלקן עולות מעל 35 שקלים ומה שהן נותנות לפה לא בהכרח מצדיק את העלות. רופאי שיניים ישרים יגידו לכם בכנות כי המשחה נועדה רק לתת קצת טעם בפה בעת הצחצוח אבל שאין לה באמת תפקיד מהותי. פעולת ההברשה וניקוי החניכיים היא היא זו שמנקה את הפלאק ושאריות המזון ומונעת עששת ודלקת חניכיים. לפיכך תיאורטית אפשר לצחצח רק עם מים או עם מים ומלח ועדיין לשמור על הגיינת פה תקינה.

איך להכין בבית משחת שיניים טבעית ?

מבחר תרופות טבעיות ביתיות יכולות להוות תחליף מצוין גם למשחות השיניים הסטנדרטיות וגם למחשות השיניים של בתי הטבע (שהן אכן נטולות sls פלואוריד וחומרים מג'ויפים אחרים). מה אתם צריכים כדי להכין משחת שיניים טבעית?

  • כף שמן קוקוס
  • כף סודה לשתיה

ערבבו כף שמן קוקוס אורגני בכבישה קרה יחד עם כף של סודה לשתיה. מהתערובת שהתקבלה טלו מעט וצקו על מברשת השיניים. יש לצחצח גם את השיניים וגם את קו החניכיים כדי למנוע דלקות בחניכיים וכדי לרפא דלקת חניכיים שכבר קיימת . שימו לב להשתמש במברתש שיניים בעלת ראש קטן עם סיבים רכים במיוחד כדי לא לפצוע את החניכיים ולייצר בהן טראומה נוספת.

למה שמן קוקוס וסודה לשתיה מרפאים דלקת חניכיים?

בשמן קוקוס יש חומרים עוצמתיים שפועלים נגד חיידקים ונגד פטריות. דלקת חניכיים נוצרת בין השאר מן הריאקציה של הזיהומים הללו עם הפלאק בקו החניכיים – והחומצות שהחיידקים הרעים מפרישים גורמים בין השאר לעששת, נסיגת חניכיים ודלקת חניכיים. סודה לשתיה היא תכשיר מאד בסיסי שסותר את החומצות ההרסניות הללו לחניכיים ולשיניים. יתר על כן לסודה לשתיה יש מרקם גבשושי דק שגם מנקה בעדינות את חלל הפה השיניים והחניכיים. שימו לב: אין להשתמש בסודה לשתיה ע"י צחצוח חזק מדי כדי לא לפגוע בציפוי של השן ולשחוק אותו.

איך להכין מי פה טבעיים שישמרו על החניכיים מפני דלקת חניכיים (ג'ינג'יביטיס)?

כאן ההמלצה היא ללכת על התרופה הטבעית של ההודים: ציפורן. השרו כמה שיני ציפורן בחליטת מים רותחים – סננו- המתינו לקירור המשרה וגרגרו את הפה. גם רופאי שיניים אגב משתמשים בחומר שמכיל ציפורן (irm) בגלל התכונות האנטי פטרייתיות והאנטי חיידקיות של הצמח.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם