תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

לא מצליחים לרזות? – ייתכן שהחיידקים במעי שלכם אשמים

מחקר מפתיע שנערך על ידי ד"ר ג'פרי גורדון מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון – מעלה ממצא מרתק: לחיידקים במעיים שלנו וליתר דיוק להרכב שלהם – יש השפעה אם נהיה שמנים או רזים.

החוקרים לקחו זוגות תאומים זהים שבהם אחד היה שמן והשני רזה, נטלו חיידקים מן המעיים שלהם והעבירו אותם לעכברי מעבדה שגדלו בתנאים סטריליים לפני כן (ללא חיידקים).

הממצא היה מעניין: עכברים שהואכלו בחיידקים מן התאום הרזה נשארו רזים ואילו עכברים שהוזנו במזון עם חיידקים מן התאום השמן העלו במשקל והשמינו – למרות שכל העכברים קיבלו תזונה זהה!

החוקרים מסיקים מכאן שלפלורת החיידקים במעיים שלנו יש השפעה מכרעת על המטבוליזם של השומן בגוף ולכן החיידקים במעי משחקים תפקיד בסוגייה אם נהיה שמנים או רזים.

יחד עם זאת גם לתזונה יש משקל לא מבוטל. כל עוד העכברים הוזנו בדיאטה בריאה גדושה בסיבים תזונתיים – העכברים עם החיידקים של התאום הרזה לא עלו במשקל. אבל, כאשר שינו את זונתם לדיאטה אמריקנית טיפוסית של מתוקים שומנים ומטוגנים – החיידקים הטובים מן התאום הרזה כבר לא השפיעו על תהליך ההרזיה.

והמסקנה בשורה התחתונה?

זוכה פרס נובל לרפואה צדק כשאמר כי המוות והבריאות מתחילים במעי. פלורת המעי משפיעה מאד גם על מצבים נפשיים (חרדה דיכאון או סכיזופרניה) וגם קובעת את המטבוליזם של השומן בגוף. יחד עם זאת – ללא תזונה נכונה ובריאה – חיידקים טובים ו"מרזים" – לא יעזרו. במילים אחרות אם אתם רוצים להרזות – צודק מי שאומר לכם שאין ממש קיצורי דרך!


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אף אחד לא יכול להיות רופא  טוב, אלא אם כן הוא היה פעם חולה בעצמו

    פתגם סיני