תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מסנני קרינה עלולים לגרום לסרטן העור

מכירים את תכשירי סינון הקרינה המסריחים שלמדנו למשוח בהם את גופנו לפני יציאה לשמש?  אמרו לנו שהם יגנו עלינו מפני היווצרות של מלנומות. עכשיו מגיע מחקר חדש שמראה כי אותם מסנני קרינה רחוקים מלהגן עלינו ואף יותר מכך: הם עלולים לחולל סרטן העור .

חוקר בשם פרנצ'סקו טורקי פרסם השנה (2013) מאמר בכתב העת Chemical Research in Toxicology ובו הוא מראה כיצד מסנני קרינה שמכילים טיטניום די אוקסיד פוצחים בשרשרת של השפעות רעילות לגוף כאשר הם נחשפים לקרינת שמש.

טיטניום דו חמצני(Ti02) מצוי בשורה ארוכה של תכשירי קוסמטיקה מסנני קרינה ואפילו בתוספי תזונה. כאשר הוא נחשף לאור אולטרה סגול, שנמצא אגב בקרינה של השמש אבל גם בתאורה פנימית בחדר. בתנאים אלו טיטניום די אוקסיד משחרר רדיקלים חופשיים בעור שמתחילים בפוטנציה תהליך של סרטן או הזדקנות העור.


החוקרים מאוניברסיטת לוקסמבורג בחנו שני סוגים של תחמוצת טיטניום בעור של חזירים וחשפו אותה לתאורת חדר. צורה אחת של טיטניום די אוקסיד בשם רוטיל אינה מזיקה לגוף אבל צורה אחרת של החומר בשם אנאטאז פוצחת בתהליך של רדיקלים חופשיים.

החדשות הרעות הן שדו-תחמוצת טיטניום (טיטניום די אוקסיד) משורבב למיליוני מוצרי קוסמטיקה כענין שבשגרה. טיטניום דיאוקסיד נמצא במסנני קרינה, במשחות שיניים ובמוצרי מזון. כל עוד הוא לא נחשף לאור שמש ניחא, אבל כאשר טיטניום דיאוקסיד בא במגע עם אור אולטרה סגול הוא הופך רעיל לגוף וחודר את העור.

המסקנה? תנו לשמש לזרוח על העור והעצמות שלכם. אל תתנו לתעשיית מסנני הקרינה לשטוף לכם את המח. שמש במינונים נכונים ובעוצמות הנכונות נחוצה לבריאות של הגוף שלנו והיא אפילו מונעת סרטן עור! (לא מה שסיפרו לכם). שטיפת המח של יצרני הקוסמטיקה אחראית בין השאר על המחסור בויטמין די ששורר באוכלוסיה של מדינה שטופת שמש כמו ישראל


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • רוצה לראות? פתח את עיניך. רוצה לראות רחוק? כווץ אותן.  שואף לראות רחוק עוד יותר, מעבר לזמן ולאופק? - עצום אותן ודמיין.