תרופות סבתא

ברוקולי מונע דלקת מפרקים ניוונית ומאט את הרס המפרק

אכילת שני חופנים של ברוקולי (ירק על שמהווה מקור מצוין לסולפורפן) מדי יום ביומו עשויה למנוע ולהאט התפרצות של  דלקת מפרקים ניוונית המוכרת גם בשם אוסטיאוארתריטיס.

אוסטאוראטריטיס היא מחלה ניוונית שהורסת את המפרקים בגוף כתהליך של "התעייפות החומר" אבל כנגד זה קיים בטבע חומר בשם סולפורפן אשר מאט את הרס הסחוס במפרקים על ידי מנגנון ביוכימי של חסימת אנזימים מפרקים. בנוסף סולפורפן משבש את התהליכים הדלקתיים הקשורים לדלקת מפרקים ניוונית. מקור נוסף לסולפורפן נמצא בירקות אחרים ממשפחת המצליבים כרוב ניצנים כרובית וכרוב.

מחקר חדש שהתפרסם השנה בכתב העת Arthritis & Rheumatism מראה כי אכילת 100 גרם ברוקולי כל יום מונעת דלקת מפרקים ניוונית ואף עשויה להאט את התקדמות המחלה לאחר שזו כבר נגעה בגוף.

נכון להיום הטיפול הקונבנציונלי לאוסטיאוארטריטיס מבוסס על משככי כאבים, ותרופות נוגדול דלקת – טיפול סימפטומטי בלבד. קיים גם ניתוח החלפת מפרקים כאשר המפרק נהרס כמעט לחלוטין אבל ברור שטיפול מונע או מעכב מחלה בברוקולי עדיף לבריאות הכוללת של האדם. הדגש בטיפול הטבעי הזה הוא על אכילת מנות ברוקולי ברציפות מדי יום ביומו כדי לראות תוצאות של עיכוב הדלקת בפרקים - אחרי מספר חודשים


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "כסף שהוא הדבר הכי פחות נהנים ממנו ועדיין הכי מעורר קנאה. בריאות היא הדבר שהכי נהנים ממנו והכי פחות מעורר קנאה"

    צ'רלס קולטון, סופר אנגלי