תרופות סבתא

ברוקולי מונע דלקת מפרקים ניוונית ומאט את הרס המפרק

אכילת שני חופנים של ברוקולי (ירק על שמהווה מקור מצוין לסולפורפן) מדי יום ביומו עשויה למנוע ולהאט התפרצות של  דלקת מפרקים ניוונית המוכרת גם בשם אוסטיאוארתריטיס.

אוסטאוראטריטיס היא מחלה ניוונית שהורסת את המפרקים בגוף כתהליך של "התעייפות החומר" אבל כנגד זה קיים בטבע חומר בשם סולפורפן אשר מאט את הרס הסחוס במפרקים על ידי מנגנון ביוכימי של חסימת אנזימים מפרקים. בנוסף סולפורפן משבש את התהליכים הדלקתיים הקשורים לדלקת מפרקים ניוונית. מקור נוסף לסולפורפן נמצא בירקות אחרים ממשפחת המצליבים כרוב ניצנים כרובית וכרוב.

מחקר חדש שהתפרסם השנה בכתב העת Arthritis & Rheumatism מראה כי אכילת 100 גרם ברוקולי כל יום מונעת דלקת מפרקים ניוונית ואף עשויה להאט את התקדמות המחלה לאחר שזו כבר נגעה בגוף.

נכון להיום הטיפול הקונבנציונלי לאוסטיאוארטריטיס מבוסס על משככי כאבים, ותרופות נוגדול דלקת – טיפול סימפטומטי בלבד. קיים גם ניתוח החלפת מפרקים כאשר המפרק נהרס כמעט לחלוטין אבל ברור שטיפול מונע או מעכב מחלה בברוקולי עדיף לבריאות הכוללת של האדם. הדגש בטיפול הטבעי הזה הוא על אכילת מנות ברוקולי ברציפות מדי יום ביומו כדי לראות תוצאות של עיכוב הדלקת בפרקים - אחרי מספר חודשים


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בלתי אפשרי הוא סתם ביטוי גדול של אנשים קטנים שקל להם לחיות בעולם שהם מכירים במקום לחפש את הכוח שיש להם לשנות אותו. בלתי אפשרי הוא לא עובדה, הוא דעה. הוא לא הכרזה, הוא קריאת תיגר. הבלתי אפשרי הוא בסך הכל פוטנציאל, הוא משהו זמני. הבלתי אפשרי הוא שום דבר!

    מוחמד עלי