תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מיראפקס (סיפרול) תרופה לחולי פרקינסון ואלצהיימר – גורמת להתמכרות להימורים

מיראפקס הידוע גם בשם סיפרול היא תרופה שניתנת לחולי פרקינסון בשלבים המוקדמים של המחלה וכן היא ניתנת לחולי אלצהיימר כיון שהיא מווסתת את המאזן בין הנוירוטרנסמיטורים במח. בחולי פרקינסון היא משפרת את התנועה, מורידה את הרעד וכן מונעת מצבי און-אוף שמאפיינים חולי פרקינסון.

לאחרונה התגלה כי התקופה הזו גורמת לאנשים שנוטלים אותה לאובססיה להימורים ולהתמכרות למכונות הימורים. הגיעו הדברים עד כדי כך שהחולים שנטלו אותה תבעו את חברת התרופות שמייצרת סיפרול על נזקים כספיים.

מסתבר שהתמכרות לשופינג, להימורים או אובססיה להוציא כסף על קזינו ומשחקי קלפים במקום להוציא את הכסף על דברים חשובים כמו שכר דירה, מזון או השכלה לילדים היא לא רק עניין של שליטה עצמית אלא גם של מאזן בין מוליכים עצביים במח. מחקרים הראו כי סיפרול (נקראת גם מירפקס או מיראפקסין) גורמת לאנשים לדחף בלתי נשלט להימורים.

תופעות לוואי אחרות של סיפרול הן בחילה, סחרחורת , ירידה בלחץ הדם, נמנום (נטיה להירדם באופ פתאומי) , הפרעות שינה , עצירות מיגרנות, כאבי ראש, וכן תחושת יובש בפה.

אנשים שלקחו מירפקס pramipexole דיווחו בין השאר שהם נוטים להירדם פתאום במהלך הפעילות היומית הרגילה שלהם -שינה שמתרחשת באופן פתאומי. הסיכון לתופעת לוואי זו מחריף כאשר בנוסף שותים אלכוהול.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • תזונה היא נשק. אם אתה שולט על איכות המזון שאתה נותן לאנשים - אתה שולט בכל האוכלוסיה

    הנרי קיסינג'ר

    (התייחסות לפוליטיקה שכרוכה במזון המערבי המתועש שמוכתב לנו בהשראת הקשר בין יצרני המזון והשלטון)