תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

דילוג על ארוחת בוקר מגביר סיכון למחלות לב

כבר היה מי שקבע נחרצות כי שארוחת בוקר היא הארוחה החשובה ביותר של היום, הארוחה הכי קריטית לבריאות וכעת חוקרים מהרווארד הוכיחו את הטענה העממית הזו: דילוג על ארוחת הבוקר מגדיל את הסיכויים שלכם ללקות בהתקף לב בשיעור של 27%.

החוקרים גם מצאו כי ההרגל לאכול מאוחר בלילה מעלה את הסיכון להתקפי לב בשיעור של 55 אחוזים אבל בממצא המעניין יותר היה שאם אתם נוטים לדלג על ארוחת הבוקר באופן קבוע אתם מעלים את הסיכון שלכם ללקות בהתקפי לב וכן ללקות במחלות לב וכלי דם. עוד מצאו החוקרים כי דילוג על ארוחת בוקר – קשור קשר הדוק עם עודף משקל. נכון אמנם שמי שמדלג על ארוחת בוקר נוטה גם לסבול מלחץ דם גבוה ורמות כולסטרול גבוה וכן מסוכרת (כל אלו יכולים להוביל למחלות לב)

המחקר בבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת הרווארד פורסם השנה והוא נערך על כ27000 גברים בגילאים בין 45 ו -82 ולאורך זמן של כ 15 שנים. ומה ממליצים החוקרים לאכול לארוחת בוקר שתובלי לבריאות? אגוזים, שקדים, פירות, ושיבולת שועל או פתתים של דגן מלא. המאמר הופיע בכתב העת circulation ב2013.

המסקנה? יש אנשים בעיקר אנשי הנוטים להשמנת יתר שמחליטים לדלג על ארוחת הבוקר ולשבור את הצום של הלילה יותר מאורח לקראת הצהריים. יש אפילו טענה שאורח חיים כזה מעלה את הפרשת הורמון הגדילה שנחשב להורמון הנעורים. אם אתם רוצים לשמור על הלב או אם אתם נמצאים בקבוצת סיכון ללקות במחלת לב – הקפידו לאכול בבוקר במידתיות ואת ארוחת הבוקר האופטימלית שנשענת על רכיבי המזון שצוינו לעיל.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אתה מתפלל לבריאות טובה ולגוף חזק בזקנתך- אבל המזון שאתה מכניס לפה קושרים את הידיים של אלהים מלהיעתר לך

    פרסיוס משורר רומי