תרופות סבתא

מולטי ויטמינים ותוספי תזונה מקטינים תמותה מסרטן השד

סביב המחלוקת האם ליטול תוספי תזונה ויטמינים ומינרלים במצבי סרטן עולה בימים אלו מחקר אמריקני שמצביע על הקשר בין תמותה מסרטן השד ונטילת ויטמינים.

על פי המחקר, לנשים עם סרטן השד יש סיכוי גבוה יותר בכ30% לשרוד ולהישאר בחיים אם הן מקפידות לקחת מולטי ויטמין כמו גם תוספי תזונה ומינרלים. לתוספי התזונה כך מסתבר עשויה להיות השפעה מגינה אצל נשים שלוקות בסרטן שד פולשנית לאחר גיל המעבר.

על פי החוקרים שבחנו כ8000 נשים חולות בסרטן השד, נשים שנטלו תוספי ויטמינים ומינרלים לפחות פעם אחת היה סיכוי טוב יותר לשרוד לעומת קבוצת הביקורת של לנשים שלא לוקחות ויטמינים ותוספי תזונה.

יש לסייג ולציין כי מבין הנשים ששרדו את סרטן השד במחקר כ40% כבר נטלו מולטי ויטמין עוד טרם סרטן השד זוהה. המחקר התפרסם בשנת 2013 בכתב העתBreast Cancer Research and Treatment

המסקנה?

גם אם אתם נמנים על אלו מתנגדים לשימוש בתוספי תזונה ומבכרים לקבל את המינרלים האנטי-אוקסידנטים והויטמינים מן המזון הטבעי (הנחת עבודה נכונה בבסיסה)– ייתכן כי כדאי לשקול נטילת מולטיויטמינים לאחר שסרטן השד זוהה. גם אם כן – אל תיחפזו בבחירה. איכות המינרלים הויטמינים ולא לקנות מוצרים רק בגלל שמוטבע עליהם שם או מותג. שימו לב בין השאר לכך שחלק מן התוספים, הגם שהם נמצאים במחלקת הטבע, מכילים חומרים שעשויים להזיק לגוף כמו נגזרות אספרטם או טיטניום די-אוקסיד.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • תזונה היא נשק. אם אתה שולט על איכות המזון שאתה נותן לאנשים - אתה שולט בכל האוכלוסיה

    הנרי קיסינג'ר

    (התייחסות לפוליטיקה שכרוכה במזון המערבי המתועש שמוכתב לנו בהשראת הקשר בין יצרני המזון והשלטון)