תרופות סבתא

אפשר להפחית סיכון להתקף לב חוזר באמצעות מוזיקה ותפילה

כנס על טיפול במחלות לב אקוטיות שנערך באוקטובר 2013 במדריד חשף ממצא מעניין: אפשר לצמצם למחצית (!) את הסיכון להתקף לב חוזר ולתמותה ממחלת לב אם הרופא המטפל משמיע לחולה מוסיקה, משוחח איתו על המחלה ועל דרכי הטיפול או מעודד את החולה להתפלל.

על כוחה של התפילה (גם אם לא ממקום דתי) כבר כתב הרבה ד"ר לארי דוסי בהתייחסותו למחלות לב ולמניעת התקפםי לב חוזרים. בכנס הנ"ל שיתפה הד"ר זואי אגלופולו מאתונה ממצא שעלה במחלת הלב שלה אצלי אנשים שלקו בהתקף לב ראשוני.

מחלת לב כלילית אינה רק מצב פיזי- אמרה הרופאה וציינה את מה שכבר ידוע לכולנו כי במחלת לב משתתף פעיל הוא גם הרכיב הנפשי. חולי לב במחלקה לדברי אגלופולו שקיבלו מן הרופא המטפל שלהם התייחסות טובה והסברים על המחלה או לחילופין חולים שהושמעה להם מוזיקהצמצמו את הסיכון שלהם ללקות בהתקף לב חוזר בשנתיים העוקבות להתקף הלב הראשון ב55 אחוזים - שיעור משמעותי ללא כל ספק.

המסקנה?

יש מספר דרכי טיפול טבעיות להתמודדות עם מחלת לב כלילית כמו צמחי מרפא, תוספי תזונה תזונה נכונה ועוד. אבל הרכיב הנפשי לא תמיד נלקח בחשבון. גם אם הרופא שלכם מצמצם את עבודתו למישור הפיזי חומרי בלבד (תרופות מרשם, ועוד תרופות מרשם) חשפו את הדרכים המעודנות יותר למניעת התקף לב חוזר. מספר מחקים קודמים מוכיחים כי תפילה, מדיטציה ומוסיקה עשויים להיות כח מרפא לחולי לב כנראה על ידי המנגנון של הורדת הורמוני המתח והפחתת מתח נפשי בחיים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בסופו של יום, על ערש דווי- לא משנה יהיה כמה נשימות נשמת במהלך החיים וכמה רגעים חיית. מה שמשנה יהיה כמה רגעים מופלאים עצרו את נשימתך

    אנונימי