תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

אלי קרסניץ - מטפל בטרילותרפיה, מלווה בתהליכי צמיחה אישית

להיות החבר הכי טוב של עצמי

במקום שבו אתה החבר הכי טוב של עצמך- מתחוללים תהליכים של ריפוי ובריאות ברובד העמוק ביותר של המלה. כשאתה נמצא בשבילך כאשר אתה נפחד, נבוך, מבולבל, מתוסכל – אתה מייצר מקום חם חומל ורך שבו מתחילים תהליכי ריפוי. איך מגיעים למצב תודעה כזה? בעיני זוהי האמנות הכי גדולה בעולם. מתחילים בכך שאתה הופך מודע לכל מנעד הרגשות שלכם, עם נכונות לפגוש אותם , לקבל אותם ולהרשות לעצמך להרגיש את כל המצבים הרגשיים. במילים אחרות להימנע מהמצב של להפוך לחייזרים לרגשות שלנו.

מפגש אינטימי שלך עם הרגשות וקבלה שלהם מייצר צמיחה וריפוי

מהמקום הזה בעיני מתחילים צמיחה אישית וריפוי במובן העמוק של המלה. ריפוי כל כך עמוק ומלא שלא משתווה בכלל לתרופות כדורים או אמצעים אחרים במישור הפיזי.

הילד הפנימי זה כל מה שיש

מדוע בעצם?

כיון שעמוק בפנים בכולנו יש ילד או ילדה. גם כשאנחנו בני 80. ילד הרי זה איכות. לא גיל. בילדות למדנו שאסור לפחד, אסור לכעוס, אסור להביע רגשות, וצמצמנו את עצמנו – העיקר שלא להיות במקומות הללו של רגשות פחות נעימים. למעשה למדנו עם השנים לנטוש את עצמנו. ילד לא יכול להרגיש משהו בפנים מבלי להראות אותו. כיון שלימדו אותנו ש"אסור להראות ויהי מה" לימדנו את עצמנו שלא להרגיש: להתכווץ בשרירים, לצמצם נשימה, להרגיש פחות את החיים במלואם. על הבריחה הזו, על ההדחקה הזו של הרגשות וההתכחשות אליהם - יושבות כל החרדות הנוירוזות והפסיכוזות כמו גם מחלות פיזיות.

אין דבר כזה "מחלה"

בעיני לא קיים מושג כמו מחלה. ומה שנתפס בעיננו כמחלה או כסדרת סימפטומים של כאבים ומדווים של הגוף אינו אלא תהליך של ריפוי, נסיון של הגוף להתמודד ולהכיל מצב רגשי מודחק. צריך להבין. הגוף שלנו ניחן בחכמה של מיליארדי שנים. הוא שרד באבולוציה שנים קשות והפך חכם יעיל ואפקטיבי. בכל מחלה כביכול הגוף בעצם מנסה להכיל את המצב הרגשי המודחק /מוכחש שמתבטא למשל בזרימת דם מופחתת ירידה במטבוליזם, נשימה שטחים וכיוב" – ואז הוא מגיב במה שנראה לעיננו כמחלה. למשל מחשבות אובססיביות אינן אלא השתקפות לידל שלא הקשיבו לו בילדות. זהו נסיון נואש לרוד תשומת לב בלתי נלאית. זעקה ל"תקשיבו לי!"

איך מגיעים לריפוי הילד הפנימי ? לקבלה שלמה של רגשות ? להשתחררות מרגשות תקועים?

כשנוגעים שם (דרך המודעות וההתוודעות) כבר אז מתחיל ריפוי. כשאדם מתוודע לרגש שהוא למד להדחיק מטה בילדותו ומאפשר לעצמו לחוש אותו, להתיידד אותו ולקבל אותו קבלה שלמה – כבר מתחיל תהליך מיידי של ריפוי, הגוף יכול להירגע והנשימה משפרת. את התהליך הזה עושים ברוךף בסביבה תומכת ממש כמו שמטפלים בילד פוסט טראומטי. אתה הופך להיות "הורה אוהב מבפנים" הורך תומך ורך עם עצמך ותחושותיך. הטרנספורמציה העמוקה ביותר מתרחשת תמיד במקומות של הרוך והאהבה. נוקשות והלקאה עצמית – אף פעם לא מחזיקות מים.

לקבלת מידע נוסף ניתן לפנות לאלי במייל nonomind@gmail.com
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • מה שאני יודעת לבטח הוא שהסוד הגדול לחיים טובים ובריאים הוא שאין סוד גדול. אתה מסוגל להשיג כל מטרה בריאותית שאתה מציב לעצמך כל עוד אתה מוכן להיות ישר עם עצמך באשר לתכנון, להשקעה ולמאמץ שכרוכים בהשגתה. אין דלתות אחוריות ואין קיצורי דרך! זה רק אתה, הרגע הנוכחי, והבחירה שאתה עושה ברגע הנוכחי
     
    אופרה ווינפרי