תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

פיסטוק, שמן פיסטוק

עץ אלת הפיסטוק גדל בעיקרון במזרח אסיה אבל הוא זמין גם באיזור הים התיכון וגם במחוזותינו. הזרע של עץ הפיסטוק עשיר בחומרים טבעיים שנחוצים לבריאות בעיקר עבור צמחונים וטבעונים.

הפיסטוק עשיר בויטמין בי 6, ויטמין שקשה להשיג מן התזונה הרגילה במיוחד אם אתם טבעונים. בנוסף פיסטוקים עשירים בויטמינים נוגדי דלקת כמו ויטמין E וויטמין A. מהן סגולות הבריאות של פיסטוק ובאלו מצבים רפואיים מומלץ לצרוך ממנו כמויות נאות?

פיסטוק נגד כולסטרול גבוה ומחלות לב

במקום סטטינים, תרופת המרשם שרופאים רושמים ביד קלה לאנשים שסובלים מכולסטרול גבוה ושומנים בדם - חנן אותנו הטבע בזרעי הפיסטוק להפחתת כולסטרול גבוה והורדת טריגליצרידים. בהיותו גם זרע מחזק עצבים – פיסטוק מגן גם על הלב ושומר עליו מפני התפתחות מחלות דלקתיות והצטברות משקעים חוסמים על העורקים

פיסטוק למניעת סוכרת

אם אתם נמנים על קבוצת סיכון לפתח סוכרת מבוגרים, פיסטוק הוא החבר שלכם. הזרע הזה מכיל כמויות נאות של זרחן – מינרל שיכול למנוע סוכרת טייפ 2. למה? כיון שזרחן גם מסייע בפירוק חלבונים לחומצות אמינו וכן מגביר את הסבילות של התאים לגלוקוז.

פיסטוק: הזרע המומלץ למחלות נוירולוגיות

פיסטוק מעולה למערכת העצבים בגלל תכולת הפירידוקסין הגבוהה שלו. מעבר לכך שויטמין בי 6 (פירידוקסין) מגביר את רמת החמצן בדם ואת ספירת ההמוגלובין – מה שתורם בסופו של יום לחדות מנטלית – הרי שהוא משתתף פעיל בייצור מוליכים עצביים של מערכת העצבים כמו למשל דופמין. כלומר בנוכחות בי 6 נוצרים נוירוטרנסמיטורים חשובים במח שאחראיים על נינוחות מוטיבציה אושר שלווה ועוד. ויטמין בי 6 גם מחזק את מעטפת המיאלין של תאי העצב ומסייע לתקשורת טובה יותר בין תאי העצב במח. מסיבה זו פיסטוקים יכולים להיות תרופה טבעית נהדרת לשורה של מחלות עצבים כמו טרשת נפוצה פרקינסון או אלצהיימר.

פיסטוק יעיל נגד התנוונות רשתית העין ועיוורון זקנה

מחלת התנוונות רשתית העין נגרמת בין השאר על ידי מתקפה של רדיקלים חופשיים על תאי הרטינה בעין– מה שמסתיים בליקויי ראייה עד עיוורון בגיל המבוגר. לוטאין וזיאקסנטין הם החומרים הטבעיים שמגנים עלינו מפני התנוונות הרשתית ובנוסף להיותם מצויים בעלים ירוקים כמו רוקט ותרד הם נמצאים בשפע גם בפיסטוק.

פיסטוקים לנשירת שיער

לפיסטוקים הרבה מה להציע בהקשר של טיפוח שיער. היותו זרע עתיר חומצות שומן, פיסטוקים מעודד את הצמיחה של קווצות שיער בריאים וחיזוק שורשי שיער באופן טבעי. כך למשל מסכת שיער שמבוססת על פיסטוקים (מיצוי של שמן פיסטוקים) משפרת גמישות שיער ומרפאת קצוות שרופים, שיער פגום או יבש למשל עקב צביעות. עוד משהו . המחסור בביוטין הוא בין הגורמים המרכזיים שמחוללים נשירת שיער מסיבית. החדשות הטובות הן שפיסטוקים מכילים כמות ניכרת של ביוטין. לכן צריכה יומית של פיסטוק נאבקת בנשירת שיער באופן אפקטיבי

שמן פיסטוק למניעת קמטים

שמן פיסטוק מהווה קרם לחות טבעי מעולה נגד קמטים וקמטוטים בפנים. שקלי החלפת קרם הלחות הרגיל שלך בשמן פיסטוק כדי לקבל מרקם עור חלק ומשיי. למה? כיון שפיסטוק מכיל מגוון של נוגדי חמצון חזקים אשר יודעים לנטרל רדיקלים חופשיים (רדיקלים חופשיים הם שחקן מרכזי של ההזדקנות מוקדמת ועור מקומט). בנוסף פיסטוקים מכילים כמות ניכרת של חומצות שומן חיוניות שנחוצות לשמירה על עור בריא וזוהר. יש מי שטוען כי פיסטוק מגן על העור מפני נזקים שמש עד כדי הפחתת הסיכויים לפתח כוויות וסרטן העור.

איך לבחור פיסטוקים ראויים למאכל? ממה להיזהר?

פיסטוקים זמינים בשוק בצורות רבות : ללא קליפה, מומלחים או קלויים. זכרו שכל מה שמעובד ומומלח מאבד ערכים תזונתיים –כן לכו על הזרע בצורתו הגולמית ביותר עם הקליפה. הריחו את הפיסטוקואפ יש לו ריח מעופש סימן שהוא העלה עובשים. מזון כזה מאד מזיק לבריאות. לכן אגרו את הפיסטוקים שלכם במכל אטום במיוחד אם הם קלופים ואחסנו במקום קריר ויבש. ניתן גם להקפיא פיסטוקים טריים והם ישמרו על טעמם הבריא עד שנה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בריאות טובה היא אותו דבר שגורם לך להרגיש שהרגע הזה הוא הזמן הכי טוב בשנה

    אדמס פרנקלין