תרופות סבתא

קליפת בננה מלבינה שיניים באופן טבעי

הלבנת שיניים עם חומרים כימיים או מי חמצן עלולה לגרום לסיבוכי בריאות שאתם לא יכולים אפילו להעלות על דעתכם.

לאמונה העממית שעיסוי שיניים עם קליפת בננה מלבין אותם- יש סימוכין גם במחקר

בצידה הפנימי של קליפת הבננה יש מינרלים כמו מנגן, אשלגן סידן ומגנזיום - ושיפשופה של הקליפה על שיניים מצהיבות או משחירות גורם להטמעת המינרלים הללו אל זגוגית השן ולחיזקה ולהלבנתה. קחו קליפת בננה ושפשפו את שינכם בחלקה הפנימי במשך כ2 דקות. בשל היותה עשירה במגנזיום, אשלגן ומנגן הנספגים אל השיניים, התוצאה היא הלבנת השיניים. טקטיקה אחרת היא לשפשף קליפת תפוז (החלק הלבן הפנימי)

תמצית עלי מרווה לניקוי שיניים

השרו עלי מרווה במים חמים, ובעזרת העלים והמים ינקו את שינכם. בכלל המרווה מעולה לדלקת חניכיים ונגד חיידקים בשיניים והטיפול בה מומלץ. חשוב מאד: הלבנת שיניים באמצעות תהליכים פולשניים ובהתערבות רפואית כרוכה בד"כ בסיכונים מיותרים ובתופעות לוואי. באמצעות שיפור התזונה לתזונה נקייה יותר ושינוי אורח החיים תוכלו לפתור את מרבית בעיותיכם, ובכללן הלבנת השיניים.

לא מומלץ! תרופות סבתא להלבנת שיניים שמזיקות נזק בלתי הפיך: ממה להימנע בהלבנת שיניים?

הלבנת שיניים עם מלח? ותרו

המלח ידוע כתרופת סבתא להלבנת שיניים, אולם למעשה מה שהוא עושה זה לשחוק ולשרוט את פני השן. לפיכך, נותר רושם של שיניים לבנות. אולם בפועל מדובר בנזק בלתי הפיך.

הלבנת שיניים עם לימון? ותרו

הלימון, בשל היותו חומצה, ממיסה את אמאייל השן (עטיפת השן), והופך אותה עדינה יותר, רגישה יותר לשינויי טמפרטורות ומועדת יותר לעששת. גם כאן, נוצר רושם של הבהרת השיניים אך עם הזמן הן דווקא יכהו ויישברו.

הלבנת שיניים עם סודה לשתיה? ותרו

יש המשתמשים בסודה לשתיה, הלא היא או סודיום ביקרבונאט לטיפול טבעי בהלבנת שיניים. כמו מלח ולימון, גם סודה לשתייה, כמו מלח ולימון, מלבינה מעט על ידי שחיקת מעטפת הש ובכך הסרת רובד חיידקים ולכלוכים, אך מקדמת את שחיקת השן וגורמת אף היא לנזק בלתי הפיך.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם