תרופות סבתא

מכופפי הבננות : למה הוספת הבננות לתפריט היומי מקדמת את הבריאות?

הוספת בננות לתפריט היומי היא רעיון בריאותי מצוין שישפר את איכות חייכם. מה יש בה, בפרי הטרופי דמוי הירח? מתברר, שהבננה היא לא רק פצצת אנרגיה צהובה, אלא גם פצצת בריאות. היא טובה נגד דיכאון, לשיפור החשיבה, לעצירות, לאנמיה, לקשיי ריכוז ואפילו להאנגאובר.  מה יש בבננה שיאזן אתכם אפילו נפשית, וירגיע אתכם? על כל סגולות הבריאות של הבננות  בכתבה שלפניכם

תרופת סבתא נגד דיכאון :בננה

ניסוי הראה שחולי דיכאון שקיבלו בננה, הרגישו הרבה יותר טוב. הסיבה לכך נעוצה בטריפטופן, חומצת האמינו שהיא המקור לסרוטונין, הידוע כמרגיע, משפר מצב רוח ובכללי משמח. עזבו הגלולות- קחו בננה! בבננה גם ויטמין בי 6 המאזן את רמות הגלוקוז בדם ולפיכך משפיע על מצב הרוח.

תרופת סבתא לאנמיה וללחץ דם

הבננה עשירה בברזל, ולפיכך יכולה להגביר את רמת יצור ההמוגלובין בדם ולעזור למקרי אנמיה. לחץ דם גבוה? בשל היות הבננה 'מפוצצת' באשלגן ויחד עם זאת נמוכה בנתרן (מלח), היא מעולה להרגיע לחץ דם גבוה. עד כדי כך, שאפילו המוסד האמריקאי למזון ותרופות מאשר את סגולתו של הפרי בהורדת הסיכון ללחץ דם גבוה על אף האינטרס הכלכלי של תעשיית התרופות.

פצצת אנרגיה צהובה? אכן כן. הבננה טובה לבריאות המח

ניסוי עם 200 סטודנטים באנגליה הראה שצריכת בננות בבוקר, ובצהריים משפרת את פעילות המח (BRAIN POWER). בשל היותו של הפרי עמוס אשלגן, מינרל האב של העצבים, הבננה שומרת על העירנות והדריכות המחשבתית וטובה ללמידה. בעיקר לאנשים שמתקשים להתרכז

בננה משחררת עצירות קשה (תרופת סבתא לעצירות)

הבננה עשירה אף בסיבים תזונתיים, ולפיכך היא טובה להסדרת פעילות מעיים, ובמקרי עצירות, במקום משלשלים סינטטיים עם תופעות לוואי - כדאי לצרוך בננה בשלה. בד"כ יש להקפיד כי הבננה תיהיה רכה דיה (עם כתמים שחורים). אחרת, הדבר יגרום דווקא לעצירות! (מכאן הבלבול המתמיד האם הבננה טובה לעצירות או לשלשול).

תרופת סבתא להאנגאובר (חמרמורת) : בננה

אחת מהדרכים הזריזות ביותר לריפוי האנגאובר (חמרמורת) היא לעשות מילקשייק בננות מומתק בדבש (לא מחומם). הבננה מרגיעה את הבטן, ובעזרת הדבש מעלה את רמת הסוכר המדולדלת.

תרופת סבתא לצרבת

הבננה משמשת כתרופה טבעית לצרבת, בשל היותה עשירה בחומרים שנוגדים חומצות ובשל יכולתה לסכך את דפנות הקיבה. ולפיכך אם אתם סובלים מצרבת, נסו לאכול בננה להקלת התחושות.

תרופת סבתא לבחילות בוקר

אם אתם סובלים מבחילת בוקר, נסו לנשנש את הפרי הצהוב והמאורך דמוי הירח בין הארוחות. הבננה תעזור לכם לשמור על רמות סוכר מאוזנות בדם, מה שיוביל למניעת בחילת בוקר.

אפילו נגד יתושים! הבננה היא תרופת סבתא לעקיצות יתושים

לפני שתמרחו קרם מיוחד על עקיצת היתושים, נסו לשפשף את החלק הפנימי של קליפת הבננה על האזור הנגוע. תופתעו מהתוצאות! רבים מספרים כי יש לתרופת סבתא זו השפעה מדהימה בהצלחת הורדת הגירוי והנפיחות.

עצבניים??!

הבננה, בשל היותה עשירה בויטמינים ממשפחת B, המרגיעים את הגוף והנפש. בנהה גם עשירה בטריפטופן חומר המוצא של סרוטונין שנמצא בחסר אצל הסובלים מחרדה או מתח נפשי כרוני וזקוקים להרגעת עצבים.

הקשר בין עודף משקל ועבודה לחוצה, ולמה בננה תעזור?

מחקרים ממרכז הפסיכולוגיה באוסטריה מראים כי עבודה מתוחה מובילה להרגלי צריכה של מזון נגיש ומהיר כמו שוקולד וטוגנים. לצד זה, התבוננות בבעלי השמנת יתר מ5000 בתי חולים מראים כי רובם היו בעבדות לחוצות. הדו"ח סיכם כי ע"מ להמנע מלחץ וכן להמנע מהתקפות זלילה (CRAVINGS) יש לשמור על רמות זוכר מאוזנות ע"י צריכת מזונות עשיר פחמימות כל שעתיים. הבננה עשירה מאד בפחמימות, וכאמור, מעולה לשמירת רמות הגלוקוז בדם, ולפיכך מעולה לנשנוש הנ"ל.

תרופת סבתא לאולקוס

בננה משמשת כמזון תזונתי נגד הפרעות במערכת העיכול בגלל מרקמה החלק והרך. זהו הפרי הגולמי היחיד שניתן לאכול ללא מצוקה גם במקרים כרוניים. כמו כן, אכילת בננה טובה בכך שמנטרלת עודף חומציות ומונעת גירוי של הציפוי הפנימי של הקיבה.

הבננה טובה להורדת חום

הבננה נחשבת בתרבויות רבות כפרי מקרר- פיזית ורגשית. בתאילנד למשל, נשים בהריון אוכלות בננה ע"מ להבטיח שהוולד יוולד עם טמפ' גוף טובה.

בננה ערכים תזונתיים: יתרונות הבריאות של בננה על פירות אחרים

בבננה יש פי 4 יותר חלבונים מתפוח, פי 2 יותר פחממות, פי 3 זרחן, פי 5 ויטמין A וברזל, ופי 2 מויטמינים ומינרלים אחרים... בנוסף, היא עשירה באשלגן, ואחת ממהמזונות העשירים ביותר! זה הזמן לומר ש"בננה ביום שומרת אותנו מהרופא המון!"

מתכון שייק בננות להרזיה?

כמה פשוט, ככה טעים! עשו לכם ולאהוביכם טובה ותתחילו כך את יומכם: בננות במים, שקשקו בשייקר ותקבלו שייק אנרגיה אלוהי. ניתן להוסיף חסה ועלים נוספים כיד הדמיון הטובה עליכם. אפשר להוסיף לשייק תמרים, תפוח, קינמון או אחד מפירות ההדר. גם טעים גם מנקה את הפסולת ממערכת העיכול ובעיקר נותן אנרגיה ותחושת שובע.דיאטת בננות

היא אחת הטקטיקות הרווחות להרזיה. תגלו שלמרות המיתוס שפירות משמינים או עלולים לגרום לסכרת, הדברים לא כל כך פשוטים. הרזיה לעולם אינה רק חישוב מטימטי של צריכה קלורית - אלא גם איכות המזון שאתם אוכלים.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים מוכנים לאבד  את בריאותם כדי לצבור עוד כסף. מאוחר יותר הם נאלצים להשתמש בכסף זה כדי להציל את בריאותם. בשל מחשבותיהם על העתיד הם שוכחים את ההווה ובאופן הזה הם מחמיצים את ההווה וגם את העתיד. והכי גרוע?- בשעה שהם חיים באשליה כאילו הם לא ימותו לעולם, הם מתים כאילו מעולם לא חיו.

    קונפוציוס