תרופות סבתא

למה מומלץ להתחיל את הבוקר עם לימונים?

למה לשתות מים חמים עם לימון על הבוקר? מהן סגולות הבריאות של לימונים ושל חליטה מתה לימון?

לאימוץ המתכון הפשוט של חליטת תה עם לימון רב על הבוקר סגולות בריאות רבות. נסו את ההרגל החדש הזה כל בוקר בחודש הקרוב וחווית יומכם תשתנה משמעותית לטובה. לימון הוא כמעט מלה נרדפת לניקוי הגוף (ניקוי רעלים מהגוף והפרשת פסולת). תופתעו לגלות כיצד מערכת גופנית נקייה יותר תאיר את ימיכם באור חדש.

המתכון הפשוט של מים חמים ולימון

מתכון ובריא פשוט וחזק: כוס מים חמימים ומיץ מחצי לימון. ניתן אף להוסיף מעט מייפל וקורט של פפריקה חריפה (ראו כתבה על סגולות המייפל ועל דיאטת ניקוי מיץ לימון ומייפל).

תה לימון ישפר את המערכת החיסונית שלך

לימונים עשירים בויטמין .C ויטמין סי ניתן לכינוי בשם ארכי-ויטמין או המלך של כל הויטמינים כיון שהוא משתתף באינסוף מנגנונים ביולוגיים חיוניים לרבות המרצה של מערכת החיסון. מכאן נגזר גם כי הוא מעולה נגד הצטננויות וזיהומים וירליים אחרים אבל לימון בפרט עשיר גם באשלגן, מינרל אחראי על תפקוד המערכת העצבית והגירוי המוחי, וכן הוא תומך בשמירת לחץ דם מאוזן.

תה לימון יאזן את רמת הבסיסיות של דמך, לבריאות טובה יותר

הלימון, למרות היותו חומצי בטעם , הינו מזון בסיסי כשהוא נטמע בזרם הדם. כידוע, גוף בסיסי בעל רמת פי אץ' גבוהה הוא מפתח לבריאות טובה כיון שזיהומים כמו קנדידה, חיידקים, וירוסים ותאים סרטניים לא יכולים לשרוד בסביבה כזו.

תה לימון יעזור לך לרדת במשקל

הלימונים עשירים בסיבי פקטין, המסייעים להלחם בזלילות רעב (קרייבינג- תשוקות בלתי נשלטות לבלוס מזון - בעיקר מתוקים). למעשה תה לימון הוא בבחינת הכרח לאנשים שסובלים מהפרעות אכילה כמו בולמיה ואכילה רגשית. בלי קשר לכך במספר מחקרים הוכח כי אנשים שמקפידים על תפריט בסיסי יורדים במשקל מהר יותר יחסית לאנשים שחיים על תזונה חומצית.

תה לימון מסייע בעיכול ובפעילות מעיים

המים החמים משמשים לעידוד פעולות העיכול והתכווצויות המעיים. אנשים שסובלים מעצירות או מנטיה לעצירות צריכים להתרחק ממזונות קרים או קפואים ולהקפיד לחמם את "אש העיכול" (מושג ה"אגני" ברפואה ההודית העתיקה). עוד משהו: לימונים עשירים בויטמינים ומינרלים העוזרים לשחרר רעלים במערכת העיכול.

תה לימון פועל כמשתן טבעי עדין

לימונים משמשים להגברת מתן שתן בגוף ולכן מסייעים לשטוף החוצה חומרים לא רצויים ורעלים.

תה לימון מנקה את העור ומונע קמטים

לימון כידוע עשיר בויטמין C, המסייע לירידה בקמטים ופגמים בעור. בנוסף, מי לימון מטהרים רעלים מהדם, מה שגם מסייע לשמור על עור צח ונקי. מומלץ במיוחד לאנשים שסובלים מאקנה.

תה לימון מזין את מערכת הלימפה, מונע התייבשות ומטפל בעייפות כרונית

כוס מיץ לימון במים חמים מסייעת במניעת התייבשות ועייפות של בלוטת יותרת הכליה (תשישות האדרנל). כאשר הגוף מיובש הוא אינו מסוגל לתפקד כראוי, מה שמוביל להרעלות, מתח, עצירות ועוד. האדרנל נמצא מעל הכליות, ויחד עם בלוטת התריס הוא אחראי ליצירת אנרגיה, והפרשת הורמונים חשובים, כולל אלדוסטרון. אלדוסטרון הוא הורמון שמופרש על ידי בלוטת יותרת הכליה, והוא מווסת את רמות מים והריכוז של מינרלים, כמו נתרן, ועוזר למערכת להישאר רוויה , לחלוחית ולא להתייבש. יותרת הכליה אף אחראית לויסות תגובת המתח הנפשי.
אולי יעניין אותך גם