תרופות סבתא

דלקת מפרקים אצל ילדים: איך לטפל בלי סטרואידים?

דלקת מפרקים שיגרונית או דלקת מפרקים ניוונית נקשרת בעיקר עם התבגרות שחיקה של הגוף וזקנה. אבל קיימת דלקת מפרקים של גיל הילדות - כאשר לפי שעה הרופאים לא יודעים לא את הגורמים המדויקים של המחלה  ולא יודעים גם מהן דרכי הריפוי של המחלה. האם ניתן להקל בדרכי טיפול טבעי על דלקת מפרקים אצל ילדים?

תסמינים של דלקת מפרקים אצל ילדים

אחת הבעיות המרכזיות של המחלה הזו היא בקושי של רופאים לאבחן אותה מוקדם מספיק. הילד מרגיש כאבים כאשר הוא מבצע פעולות הנוגעות לפרק המודלק. גם אם הדלקת לא מלווה בנפיחות ההורים מבחינים שמשהו לא בסדר. למשל כאשר הילד מתקשה לבצע פעולות מסוימות שילדים עושים - ניתן לחטוף א המחלה הזו בגילאים שטנים החל משלב הינקות ועד הנעורים והטיפול הקונבנציונלי שלה הוא טיפול בסטרואידים. במילים אחרות, לא מציאה גדולה אם כי הסטרואידים מקלים על הכאב ועל התנועה.

מה ניתן לעשות? כיצד להקל על דלקת מפרקים אצל ילדים?

צמח מרפא מדהים למפרקים מודלקים הוא בוסווליה סרטה - צמח מרפא חודי בעל יכולת אנטי דלקתית בכל הגוף. (ראו מאמר על הצמח באתר). כיוון אחר הוא לתת את הדעת על התזונה. אצל אנשים עם דלקת מפרקים נמצאו רמות גבוהות של חומצות שומן אומגה 6- ומה שהאנשים הללו צריכים זה לשפר את היחס בין אומגה 6 לאומגה 3 לטובת האומגה 3. דגים כמו מקרל וסלמון עשויים להיות בחירה טובה.

אלוורה למפרקים מודלקים אצל ילדים

קחו מיצוי מצמח אלוורה שגדל בכל מקום כמעט. הפיקו את החלק הגלטיני הבשרני של הצמח והרתיחו אותו במעט מים. שפשוף של התכשיר הטבעי הזה על המפרק הנפוח והכואב עשוי לעזור ולהקל גם על הכאב וגם על התנועה. יש להקפיד על שמוש חיצוני בלבד.

לפני הכל מניעה: לסלק אספרטמים וממתיקים מלאכותיים מהתזונה

אספרטם - תחליף הסוכר נכנס להרבה מדי מאכלים והוא עושה בגוף שמות- לרבות פוטנציאל של דלקת במפרקים. קראו את התוית של מוצרי המזון שאתם נותנים לילד- ואם אתן מניקות - התנזרו ממוצרי דיאט למינהם וממתיקים מלאכותיים. דלקת מפרקים אצל ילדים יכולה להופיע גם בגיל של מספר חודשים כאשר התינוק עדיין יונק. נשים שרוצות לרזות אחרי ההריון מרעילות את עצמן עם משקאות דיאט (קראו על תופעות הלוואי של אספרטם מאמר באתר) ובדרך מעבירות גם לתינוק את הג'יפה הזו דרך חלב האם.

חומץ תפוחים או פקטין תפוחים מועיל לדלקת מפרקים

לחומץ תפוחים יש יכולת להמיס משקעים וגבישים שנותרו במפרק וגורמים לניוונו. כאשר מדובר בילדים - מוטב להיזהר עם חומץ תפוחים טבעי ולהשתמש בו בזהירות ובמריחה חיצונית על הדלקת. תחליף טוב לחומץ תפוחים במקרה של דלקת מפרקים אצל ילדים הוא להשתמש בפקטין של תפוחים.

הטיפול שכולנו שוכחים: מים הם הטיפול הטבעי האפקטיבי לדלקת מפרקים

וזה קורה דווקא בגלל שהפתרון הזה זמין, חינמי מצוי מתחת לאף ומובן מאליו. מים הם הסביבה שבה מתרחשים כל התהליכים הביוכימיים של הגוף לרבות תהליכי הניקוי וההפרשה. הרבה מדי ילדים שסובלים מדלקת מפרקים לא שותים מספיק וחסרים להם הנוזלים שמסלקים את המשקעים במפרק. תנו לילד לשתות יותר מים טהורים- לא מי ברז ובוודאי שלא משקאות קלים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם