תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תזונה למניעת סרטן השחלות, סרטן הרחם וסרטן השד

אנשים נבונים ושוחרי בריאות יודעים כבר כי קיימת תזונה מונעת לסרטן בעיקר לסרטן של אברי המין הנשי כמו סרטן השד, סרטן צוואר הרחם או סרטן השחלות. במאמר שימושי זה תמצאו את סקירת 10 המזונות היעילים נגד סרטן המבוסס על אסטרוגן שיצא משליטה

מהם המזונות המגנים מפני אסטרוגן , ההורמון שנקשר עם סרטן השד, סרטן השחלות וסרטן הרחם?

משפחת הכרוב והמצליבים מגנים מפני סרטן השד

משפחת המצליבים מונה בין השאר ברוקולי, צנונית, כרובית, כרוב, באקצ'וי, וכרוב ניצנים. מספיקה מנה אחת בשביל להשפיע לרעה על בלוטת התריס- אבל היתרונות של הירקות ממשפחה זו נגד סרטן השד . מי שסובל מבעיות בבלוטת התריס, עליו לדעת שירקות מצליבים עלולים להשפיע באופן שלילי.

פירות הדר פועלים נגד סרטן

לימונים, ליימונים, אשכוליות ותפוזים הם הנשק שלכן נגד סרטן מבוסס אסטרוגן. כמו משפחת הכרובים, אין סיבה שלא להנות מפירות אלו על בסיס יומי. יש בהם חומר טבעי הנקרא פלבונואידים, ולהם השפעה אנטי אסטרוגנית עצומה! במיוחד כשמדובר בהגנה מפני סרטן נשי כמו סרטן השד וסרטן הרחם.

בצל ושום מונעים סרטן של אברי המין הנשי

בצל ושום, כמו פירות הדר, טעונים בפלבנואידים השומרים מאסטרוגן, במיוחד הם מכילים פלבונואיד הנקרא קוורצטין. ירקות אלו גם תומכים בכבד ובריאות, ויכולים לשפר אף את המערכת החיסונית שנחוצה להילחם בתאים סרטניים בתחילת דרכם. בנוסף, הם פועלים היטב בשילוב עם פלבונואידים אחרים כך שאפשר להשתמש בשום ובבצל עם ירקות ממשפחת המצליבים ופירות הדר, אולי בסלט (להוסיף בצל לסלט) או במרקים (שום ובצל במרק, ללא טיגון) שיהוו חומת הגנה חיסונית ואנטי אסטרוגנית גם יחד.

אגוזים וזרעים טריים יכולים למנוע סרטן השד

זרעים לא קלויים ולא מומלחים הם מקור לסטרולים, בעלי השפעה נוגדת אסטרוגן. יתר על כן יש להם יכולת ייצור ההורמון הנגדי פרוגסטרון. סטרולים אף עשויים לתמוך בייצור ההורמון הגברי טסטוסטרון. יש לוודא כי האגוזים והזרעים אינם קלויים, אחרת הערך התזונתי מופחת וגרוע מכך, בתהליכי עיבוד עשויות להתבצע תרכובות מזיקות כמו שומן טראנס.

זיתים פועלים נגד סרטן השד

זיתים הם גם מקור מעולה לסטרולים, האנטי- אסטרוגנים, ועשויים לסייע בהורדת כולסטרול בדם. זיתים הן אף מקור טוב של ויטמין E, שאף הוא אנטיאוקסידנט שממריץ את מערכת החיסון.

כורכום המרכיב העיקרי בקארי פועל נגד תאים סרטניים

כורכום ידוע כאחד התבלינים השימושיים והיעילים ביותר בבעיות שקשורות למחלות על בסיס אסטרוגן, או לחלופין דרך הגנה נגד סרטן של אברי המין הנשי. עשי בשכל ופזרי כורכום על כל ארוחה אפשרית במיוחד אם את נמצאת בקבוצת סיכון.

דגים ואצות ים כטיפול מונע סרטן

דגים ופירות ים הם מקורות של תרכובות הנקראות DHA ו-EPA, שהם בעלי יתרונות אנטי דלקתיים המנטרלים דלקות שנוצרו מאסטרוגן. תרכובות אלו אף מאזנות את התרכובות הפרו דלקתיות ופרו אסטרוגנית ברוב הדגנים ושמני בישול. כך מתקבל EFA, שהוא המקור האולטימטיבי לחומצות שומן חיוניות.

עוד מלה על אצות ים שפועלות נגד סרטן השד

אצות הן מזונות רבי עוצמה מבחינת יכולתן האנטי אסטרוגנית. בבישול המערבי הם לא מוערכים מספיק ולא נמצאים מספיק בשימוש בעוד שבמטבח היפני הם מככבים כמעט בכל מקום. יייתכן כי מסיבה זו אחוז סרטן השד אצל היפניות הוא זניח וכמעט לא קיים.

ירקות עלים ירוקים כנשק נגד סרטן

אלו גם עשירים בכלורופיל, וגם מקור לוויטמין B, שניהם מסייעים באיזון האסטרוגן שלנו. בנוסף, יש ירוקים כמו תרד, שהוא רב עוצמה, טורבו בניקוי רעלים, ומסייע לגופנו להיפטר מכמויות יתר של קסנואסטרוגן (אסטרוגנים זרים המגיעים מן הסביבה כמו למשל מבקבוקי פלסטיק או חומרי ניקוי). אסטרוגנים מן הסביבה ידועים גם כן ביכולתם לייצר סרטן נשי ולכן יש לתקוף מראש את התרחיש הזה בכל דרך אפשרית דרך התזונה.

למה מזונות מותססים יעילים נגד סרטן ?

מזונות מותססים כמו קפיר, כרוב כבוש וחמיצה מכילים מאפיינים אנטי אסטרוגניים . החיידקים שמכילים המזונות הללו מסייעים לאיזון רמות האסטרוגן הגוף – מעבר ליתרונות העיכול שהם מביאים.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • לעולם את תקח את גופך למרפאה כאילו היתה זו 'חנות לתיקונים'. כדי להבריא את גופו - חולה חייב להפנים שרק לו יש אחריות על חייו, גופו ובריאותו .

    קוונטין רגסטיין, פסיכיאטר מאוני' הרווארד