תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

גזים: טיפול טבעי- כל הפתרונות הטבעיים לנפיחות בבטן

מחפשים לגזים פתרון טבעי? הכל על גזים- מזונות שעושים גזים, גורמים מרכזיים ופתרונות טבעיים ובייתיים. תרופות סבתא שיעזרו לכם להפטר אחת ולתמיד מהתופעה המביכה והנפוצה כל כך

טיפול טבעי לגזים מתחיל בהבנת הגורמים לגזים. מדוע אתם מפליצים?

מזונות ידועים שעושים גזים

יש מזונות הידועים בכך שהם המעודדים היווצרות גזים. קטניות משמשות שחקן מרכזי... אולם גם מזונות כמו מישמשים, בננות, ברוקולי, כרוב, כרובית, חצילים, בצל וצנונית.

חלב עושה גזים בבטן

אי סבילות ללאקטוזה היא תופעה נפוצה מאד בציבור שגורמת לגזים ונפיחות בבטן כתוצאה מצריכת מוצרי חלב. אמנם יש מוצר בשם לאקטאיד הנמכר בבתי מרקחת ומסייע לפירוק הסוכר הבעייתי. אולם עדיף שתמנעו מהם כליל, עקב גרימתם בין השאר לאוסטאופורוזיס (אמנם יש בהם סידן, אולם חומצות אחרות הגורמות לבריחתו מגופנו, ולאי יכולתו להספג בנו בשל החלבון שבמוצר!).

צריכת אנטיביוטיקה וגזים

אנטיביוטיקה מחסלת אמנם את החיידקים 'הרעים' אולם גם את הטובים. התוצאה מכך היא צמיחת יתר של חיידקים פטרייתיים (פטרת קנדידה), מה שמהווה גורם שכיח לגזים. הפתרון במקרה זה יהיה דיאטה נטולת שמרים, וכן נטילת טבליות אסידופילוס (חנויות למוצרי טבע ובריאות).

גזים כרונים? אולי יש לכם צליאק

אם אתם סובלים מגזים כרונים, ולא בעיית גזים פשוטה, בדקו אם אתם לוקים בצליאק (כרסת), תסמונת המעי הרגיז, מחלת הסעיף, מחלת החד תאים או אלרגיה למזון.

כיצד תמנעו מגזים?

המנעו מעישון, מסטיקים, משקאות מוגזים

שינויים דיאטתיים ובאורח החיים עשויים לעזור לכם. הפעילויות הבאות גורמות לעודף אוויר במערכת העיכול ומעודדים גזים: עישון, משקאות מוגזים, לעיסת מסטיק, שתייה ממתקני שתיה ציבוריים. כמו כן סוכרים כדון מניטול וסורביטול- פירוקדם כרוך בשחרור גז. פשוט המנעו מהם, תפתרו מהגזים המביכים, תשפרו את בריאותיכם 'על הדרך' וגופכם כמו גם נפשכם יודו לכם על כך- תחושו זאת תוך זמן קצר.

"אין משיחין בשעת הסעודה"

הקפידו ללעוס את המזון לאט יותר. מעבר לכך שתהנו ממנו יותר, תחושו שובע מוקדם יותר- תפתרו את בעיית הגזים. ידוע שלעיסה מהירה ונחפזת שלא בתשומת לב, כמו גם פטפוט במהלך הסעודה מייצרת אוויר במערכת העיכול, מה שיגרום לנפיחויות בבטן וגזים.

כיצד לטפל בגזים באופן טבעי?

טיפול טבעי בגזים דרך התזונה : טפלו נכון בקטניות שלכם

השרו את הקטניות למשך 12 שעות לפחות. שטפו ממי ההשרייה ובשלו באופן ממושך, עד שהן רכות לגמרי. במהלך הבישול הוסיפו אחד או יותר תבלינים נוגדי גזים: קימל, קינמון, כמון, כורכום, מוסקט. גם קמומיל יעיל להסדרת והרגעת פעילות מעיים.

למשקיעים שבכם נמליץ להנביט את הקטניות לפני הבישול או השימוש. ההנבטה תפחית את הגזים ואף תעלה רבות את הערכים התזונתיים (במיוחד ללא הבישול אשר הורס אחוז מסוים מהם).

טיפול טבעי בגזים: חליטות תה מיוחדות נגד גזים

חליטות התה הבאות משמשות כמונעות גזים וכן מטפלות בו.כשיטת מניעה, שתו חליטות זמן מה לפני הארוחה:

  • תה ג'ינג'ר (זנגוויל) הוא יעיל ומומלץ במיוחד. אף מומלץ ללעוס חתיכת שורש ג'ינג'ר טרי.
  • התחילו כל בוקר עם תה לימון (ראו אף כתבה מיוחדת על היתרונות בשתיית תה לימון כל בוקר). ניתן לשלב גם חתיכות ג'ינג'ר
  • תה מזרעי קימל
  • תה שומר
  • חליטת קמומיל, גרניום
  • תה עם קינמון
  • שורש אנג'ליקה טחון (לא לנשים בהריון), עם קמומיל
  • תה מנטה

טיפול טבעי בגזים: פתרונות טבעיים אחרים

בנוסף, בדקו לעומק את הפתרונות הבאים:

צריכת חיידקים פרוביוטים

רפלקסולוגיה: עסו את קשתות כפות הרגליים

תרגלו יוגה: ישנם תרגילים מיוחדים הטובים לפעילות מעיים. כמו "קרייה".

מרשמים טבעיים לטיפול טבעי בגזים

  • יש מוצר הנקרא בינו, תמצאוהו בבית המרקחת. זהו תבלין שטעמו דמוי סויה ומוסיפים ממנו טיפות אחדות לקטניות ולמאכלים יוצרי גזים, והוא מאד יעיל.
  • טבליות פחם פעיל שתמצאו בחנויות למוצרי טבע ובריאות אף הן מסייעות לצמצום ייצור הגזים. הפחם סופג את הריחות הנלווים. הוא יעיל בספיגת חומרים כימיים ולכן כלול לספוג אף את תרופות אחרות שאתם נוטלים ולנצלן, אז שימו לב לא לצרוך בתוך שעתיים מנטילת תרופה אחרת.

מעבר לגזים: סובלים מנפיחות בבטן כל הזמן ואחרי כל ארוחה?

מעבר לעצות שלמעלה, הקפידו על ארוחות קטנות יותר. בנוסף, תלעסו זרעי סלרי, שתו תה קמומיל שמרגיע את המעיים, תלעסו ותשתו קינמון, שתו מיץ שזיפים, מיץ חמוציות טבעי.
אולי יעניין אותך גם