תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כח רצון: איך מחזקים את כח הרצון

רצון ברזל, כח רצון מפלדה, כח רצון חזק - כל אלו מונחים שמסמלים משאת נפש לא רק במקרים של דיאטות הרזיה אלא בחיים בכלל. 99 אחוזים מהאנשים מקבלים החלטות לשיפור חייהם, למשל ללכת לישון מוקדם, להתעמל יותר, להעיף מהתפריט מזונות מתועשים אבל אחרי כמה ימים במקרה הטוב הם נשברים - ופוטרים את עצמם באמירה: "מה לעשות? אין לי כח רצון". החדשות הטובות כח רצון אינו עניין מולד אלא מיומנות נרכשת שכל אחד יכול לסגל לעצמו. איך עושים את זה? - לומדים מאנשים בעלי כח רצון חזק. להלן ההרגלים השכיחים ביותר של אנשים בעלי כח רצון שמגשימים את מטרותיהם

אנשים עם כח רצון מורידים את המאבק מן השולחן

כן להתעמל בבוקר או להמשיך לישון עוד קצת? לוותר על הצ'יפסים או לבלוס אותם ? - יש אנשים שהשאלות הללו מחוללות בתוכם מלחמה. המלאך על הכתף האחת אומר להם לדבוק בהחלטה הטובה שקיבלו, השטן על הכתף השניה - משדל אותם לעשות "מה שבא להם" כי "יאללה החיים קצרים... " . עכשיו רשמו לפניכם משהו חשוב: כל עוד מתחוללת מלחמה פנימית בין שני הכוחות הללו - כח הרצון יתקשה לשגשג ולהתחזק. בכלל, חלק מהרעיון של בריאות טובה הוא להימנע ממלחמות וסכסוכים פנימיים. איך עושים את זה ומשמרים בכל זאת הרגלים טובים? - מאמצים ריטואלים קבועים מדי יום במקום מסוים ובשעה מסוימת. טקסים קבועים ואוטומטיים כאלו מורידים את הנושא של המלחמה מן השולחן ועם הזמן הופכים להרגל טוב שמייתר את הצורך בכח רצון מפלדה. תשאלו ספורטאים שמתאמנים קבוע - תמיד יש להם טקסים קטנים קבועים לפני האימון ואחריו.

לאנשים עם כח רצון יש מטרות בהירות עם "למה" חזק

מתי כח הרצון שלכם מתפרק ונשחק? כאשר מתחולל בפנים משא ומתן על הבעד והנגד (האם לבצע פעולות קשות כדי להגיע למטרה). את המשא ומתן הפנימי הזה מחסלות מטרות ברורות, חדות כתער שגם נקשר להן רציונל חזק. כאשר לאדם יש "למה" חזק - קל לו יותר לעמוד מול פיתויים ומול סיפוקים מיידיים. למשל אדם שמן שרוצה לרזות ומחליט לרזות יצליח לעמוד טוב יותר מול טוגנים / פחימימות ריקות /סוכרים ודחף לאכילה כפייתית אם לצד המטרה של לרזות מחובר רציונל כמו "כדי להיות בריא למען הילד שלי שזקוק לי עוד כמה עשורים בחייו"

כח רצון מתפתח על מצע האמונה של "אני יכול" או "אני מסוגל"

בשונה מביטחון עצמי, המונח 'מסוגלות עצמית' שטבע הפסיכולוג אלברט בנדורה מתייחס לדרגת האמונה של האדם כי הוא מסוגל לבצע משימה כלשהי. כאשר אדם מאמין מבפנים שהוא באמת מסוגל להשיג את המטרה שהוא מציב לעצמו - כח הרצון יפרח מאליו. כאשר אדם בשיח הפנימי שלו משר לעצמו "המטרה הזו קשה לי " או "אני לא בטוח אם אצליח אבל אני מוכן לנסות" - הוא מאתגר את כח הרצון שלו. במילים אחרות, לאנשים עם כח רצון חזק יש גם דרגה גבוהה מאד של מסוגלות עצמית (מוכר בשם self efficacy -)


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • 2000 לפנה'ס: אכול את השורש מהאדמה

  1000 לפנה'ס: השורש הזה הוא עבודת אלילים, מוטב שתתפלל

  1800 לספירה: התפילה היא אמונה תפלה, מוטב שתשתו את השיקוי

  1940 לספירה: השיקוי הוא שמן נחשים, מוטב שתבלע את הגלולה

  1980 לספירה : הגלולה אינה אפקטיבית - קח אנטיביוטיקה

  2012 לספירה : האנטיביוטיקה מלאכותית,  אכול את השורשים