תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

ג'ינג'ר (זנגביל, זנגוויל)

יש לשורש הזנגביל (ג'ינג'ר) טעם חריף במקצת שמדגדג את  בלוטות הטעם. ללא ספק  ג'ינג'ר הוא תבלין מיוחד בעל סגולות בריאותיות רבות ולא בכדי הוא מצוי בשפע במטבחים האסיאתיים. אבל ג'ינג'ר מוסיף יותר מסתם טעם למזונות. הוא טיפול טבעי לבחילות בהריון, לבחילות בנסיעה  והכי חשוב? יש לו יתרונות אנטי דלקתיים מובהקים.

שורש הג'ינג'ר (זנגביל/ זנגוויל) משמש ברחבי העולם לטיפול במגוון מחלות: מטיפול בכאבי גרון, בחילות, כאבי בטן, גזים, נפיחות, עיכול מקרטע, ועד לטיפול בכוויות, בעור הפנים ובכאבי מחזור.

מהו שורש גי'נג'ר?

ג'ינג'ר הוא צמח המשמש הן כתבלין ייחודי, בעל שלל סגולות לשלל מחלות ובעיות. ניתן להשתמש בשורש ג'ינג'ר במגוון אופנים: כג'ינג'ר טרי, אבקת ג'ינג'ר, ג'ינג'ר מיובש, כשמן ואפילו כמיץ. הג'ינג'ר הוא ממשפחת Zingiberaceae , ובהם הל, וכורכום. בנוסף, הוא משמש כסופר אנטי דלקתי, ועל כך בכתבה נפרדת שתמצאו באתר (דלקת המעי הגס, סרטן המעי הגס, הפרעות נשימה, סרטן השחלות ועוד).

ג'ינג'ר ברפואה ולאורך ההיסטוריה

הג'ינג'ר אף נודע ברפואה האיורוודית (רפואה ילידית הודית עתיקה) ומוזכר כבר באפוס גדול מהודו העתיקה (במאה ה4 לפנה"ס). לפני כ2000 שנה, יצא הג'ינג'ר מהודו לאימפריה הרומית, שם הפך למרכיב טיפולי חשוב. אח"כ, הג'ינג'ר המשיך להיסחר ובימי הביניים היא הפכה למרכיב פופולרי בממתקים. במהלך המאות ה13, 14, הג'ינג'ר והפלפל שחור היו תבלינים נסחרים מאוד בעיקר בקרב הערבים.

הידעת? במאה ה16, ק"ג אחד במשקל של ג'ינג'ר באנגליה עלה כמו כבש שלם אחד!

מה הם היתרונות הטיפוליים של ג'ינג'ר ?

ע"פ אוניברסיטת מרילנד הרפואית, הג'ינג'ר נודע כבר למעלה מ -2,000 שנים ביכולתו לסייע לעיכול, לטיפול בשלשולים, בחילות ובעיות בטן.

ג'ינג'ר לבחילות

הג'ינגר ידוע בהיותו תרופה טבעית לבחילות: בחילות בוקר, בחילה בנסיעות, ואף כתרופה טבעית לבחילת כימותרפיה. בנוסף, הג'ינג'ר משמש כתרופה טבעית להקאות לאחר ניתוחים.

ג'ינג'ר לגזים ולמערכת העיכול

אם אתם סובלים מנפיחות בבטן או גזים, לעסו חתיכת שורש זנגביל טרי, ותוך זמן קצר תופתעו לחוש בהקלה.

זאת, משום שהזנגביל מכיל חומר כימי המשמש כמרכיב בתוך תרופות נגד צרבת, שאף משלשל ונוגד גז.

ע"פ הרפואה ההודית העתיקה (האיורוודה), זנגביל מחמם את אש העיכול (אגני) מה שמיטיב עם מערכת העיכול, ומזרז את חילוף החומרים ואת תהליך עיכול המזון. לפיכך הוא מומלץ לשתייה כתה לפני ואחרי הארוחות, ואף להוספתו כתבלין במהלך הארוחות. אף הרפואה הסינית מציינת כי הזנגביל מייבש מנוזלים, ומוריד נפיחות. הוא טוב אף לטיפול בשאר בעיות במערכת העיכול כמו קלקול קיבה, כאבי בטן, וחוסר תיאבון.

גי'נג'ר להרזיה

הג'ינג'ר משמש בשל היותו של הזנגביל מצוין למערכת העיכול ולאש העיכול הוא נחשב כמזון שצריכתו מרזה בעקיפין. מספר מחקרים הראו את יכולתו של גי'נגר (זנגביל) להרזות אנשים שסובלים מעודף משקל קראו על כך מאמר ייעודי כאן : גינג'ר מרזה

ג'ינגר לעור הפנים ולכוויות

בחלקים מסוימים של העולם, מיץ ג'ינג'ר מוחל על העור לטיפול בכוויות .

טיפול טבעי בלחץ דם גבוה (יתר לחץ דם)

צריכת גי'נג'ר טובה כטיפול טבעי בלחץ דם גבוה.

טיפול בכאבי מחזור

ג'ינגר משמש כטיפול טבעי בכאבי מחזור. במחקר שנעשה באוניברסיטה איסלאמית באיראן עם קבוצת פלצבו החוקרים מצאו כי מעל 80% מהנשים שנטלו את כמוסות הג'ינג'ר העידו על שיפור בתסמיני כאב מחזור בהשוואה לכ50% מאלו שקבלו תרופות פלצבו.

טיפול טבעי למיגרנה

הג'ינג'ר מתגלה אף כתרופת סבתא למיגרנה וכאבי ראש, בעיקר בשימוש באבקת זנגביל.

אמצעי זהירות

לדברי אוניברסיטת מרילנד הרפואית, השימוש בצמחי מרפא עלול לקיים אינטראקציה עם עשבי תיבול או תרופות אחרות, ולכן לנוטלי תרופות חשוב להיוועץ ברופא לפני נטילת ג'ינג'ר. אין לקחת ג'ינג'ר אם אתם לוקים בהפרעת דימום או נוטלים תרופות מדדלות דם (כמו למשל קומדין או אספירין) .

תופעות לוואי

תופעות הלוואי של ג'ינג'ר הן נדירות, ובכל זאת כוללות שלשול, צרבת, קלקול קיבה וגירוי בפה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "ששת הרופאים הטובים בעולם הם שמש , מים , אויר, שינה, התעמלות ותזונה. הם גם לא יגבו ממך אף פרוטה."

    ויין פילדס