תרופות סבתא

סגולות רפואיות של זנגביל (ג'ינג'ר)

הגי'נג'ר (זנגביל/ זנגוויל) נמנה על משפחת הכורכום וההל (קרדמון), וכמוהם משמש לטיפול בדלקות שונות בכל אברי הגוף, כמו גם דלקות שמהוות גורם סיכון לסרטנים: סרטן המעי הגס או סרטן השחלות. בנוסף, זנגביל  מעולה לטיפול בבעיות הנשימה, כאבי גרון, הצטננות חורף, ואף כטיפול טבעי לכאבי שרירים מפעילות גופנית (שרירים תפוסים לאחר אימון. מה הופך את הזנגביל לתרופה טבעית מרפאת-כל?

ג'ינגר לדלקת המעי הגס ומניעת סרטן המעי הגס

מחקר שנערך בבי"ס לרפואה באוניברסיטת מישיגן מצא כי תוספת שורשי זנגביל לתזונה הפחיתו סימני דלקת במעי הגס בתוך חודש. מומחים טוענים כי דלקת של המעי הגס היא סימן מקדים לסרטן מעי גס (ובכלל היום יודעים שכל תהליך דלקתי כרוני מפושט בגוף עלול להוביל לסרטן). מכאן שעל ידי הפחתת דלקת במעי הגס פוחת הסיכון של אדם לפתח סרטן המעי הגס. שימוש בשורש הזגביל הןא דרך יעילה נוחה וקריטית למניעת מגוון מחלות. ידע ומניעה שווים זהב!

טיפול טבעי בדלקת מפרקים ובשרירים תפוסים לאחר פעילות גופנית על ידי זנגביל

מחקר באוניברסיטת ג'ורג'יה מצא כי תוספת ג'ינג'ר יומית מפחיתה ב25% כאבי שרירים שנגרמים מספורט (תסמין של דלקת). אם אתם מתאמנים בעצימות גבוהה או בתדירות גבוהה ונוטים לפתח שרירים תפוסים בכל הגוף שתו תה ג'ינג'ר לפני או אחרי הפעילות, זאת כדי לעודדפינוי מהיר יותר של חומצת החלב המצטברת ברקמות

ג'ינג'ר לבחילות בהריון ולבחילות בטיפולי כימותרפיה

ג'ינג'ר הוא תכשיר טבעי אנטי דלקתי חזק. תוספי זנגביל יכולים להפחית את הסימפטומים של בחילות כימותרפיה ב -40% ע"פ מחקר במרכז רפואי של אוניברסיטת רוצ'סטר. חוקר מאוניברסיטת רוצ'סטר העיד כי צריכת זנביל לפני טיפול כימותרפי, משפיעה על כל רמת האנטי דלקתיות בגוף. הג'ינגר טוב אף לבחילות בוקר, לבחילות נסיעה וגם נגד בחילות בשליש הראשון של ההריון.

ג'ינגר לסרטן השחלות

מחקר מראה כי חשיפת תאי סרטן השחלות לאבקת זנגוויל הביאה למותם תהליך שנקרא אפופטוזה. התאים הסרטניים שנחשפו לאבקת הזנגביל מתו כתוצאה מ"התאבדות" תאים או autophagy (התעכלות או תקיפה עצמית של התאים). החוקרים מהמרכז המקיף לסרטן באוניברסיטת מישיגן מרכז מקיף לסרטן הוסיפו ואמרו כי הג'ינג'ר מסוגל למנוע גדילת תאי הסרטן שפיתחו עמידות לטיפולים הרגילים.

ג'ינג'ר נגד שיעול, אסטמה ודלקות בדרכי הנשימה

צוות חוקרים באוניברסיטת קולומביה גילה כי אם מרכיבים של זנגוויל יעבדו בסינרגיה עם β חוסמי -(חוסמי ביתא), הם עשויים להרגיע את שרירי הנשימה החלקים שקשורים לאסטמה ולכן זוהי אחת התרופות הטבעיות המעולות לאסטמה ולקוצר נשימה.

ג'ינג'ר לכאבי גרון

את זה כבר הסינים וההודים יודעים ומשננים. ברפואות העתיקות שלהם הזנגביל מצוין כטיפול טבעי לכאבי גרון, כאבים בברונכיטיס, לטיפול בהצטננות וכן כתרופת סבתא נגד שיעול. לא בכדי, זנגביל מצוי בצ'אי ההודי כאחד התבלינים המחממים (בשילוב עם קינמון)

ג'ינג'ר מצוין לכבד

האקמול (או פרצטמול) הוא משכך כאבים ומוריד חום פופולרי עד כדי כך שהוא נרשם על ידי רופאים בלי אבחנה כמעט. עם זאת, תופעות הלוואי של צריכת אקמול הן פגיעה חמורה בכבד לעיתים עד כדי נקודת אל חזור (מחסל את מלאי הגלוטטיון בכבד) ולכן הוא אסור במיוחד לחולים הסובלים מהפרעות בכבד. תוצאות מחקר רפואי הראו כי זנגוויל יכול למנוע פציעות כבד, מקל על עקה חמצונית בכבד במיוחד כשהוא ניתן לצד טיפול משולב עם ויטמין E. זנגוויל מומלץ לפיכך במיוחד להפרעות כבד או לחלופין לצריכת אקמול / פרצטמול במינון גבוה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • המוות תופס באוזני ולוחש בה. "חיה" - הוא אומר, "אני מגיע..."

    וירגיליוס