תרופות סבתא

מהן התרופות הביתיות הטובות ביותר למניעת קמטים בגיל צעיר?

אנשים רבים בגילאים צעירים משתדלים להימנע מלהתבונן במראה ככל שניתן. הסיבה? קמטים וקמטוטים שמופיעים בגיל צעיר ומשווים להם מראה עור נפול ומזדקן בטרם עת. מה הסיבה לקמטים בגיל כל כך צעיר?- אורח החיים המודרני שכולל מזון מתועש, חיים רווי מתח נפשי, וחרדה בלתי פוסקת שמשהו עלול להשתבש במורד הדרך. החדשות הטובות הן שישנן דרכים למנוע קמטים בגיל צעיר ואפילו לטפל באופן טבעי בקמטים במצח, קמטים בפנים או קמטים בעיניים?

להלן תמצאו תרופות ביתיות למניעת קמטים בגיל צעיר

חילבה נגד קמטים בפנים

עלי הצמח גרגרנית יוונית או בשמו העממי הידוע חילבה עובדים נפלא כתרופה לבעיות עור מגוונות לרבות כוללים קמטים. העלים של החילבה עשירים בויטמינים ובמינרלים שנספגים בקלות בגוף ועשויים לעזור בהשטחת קמטים וקמטוטים בפנים, קמטים במצח ובצידי העיניים. טחנו קומץ של עלי חילבה או גרגירי חילבה עם מעט מים עד לקבלת עיסה סמיכה, עסו איתה את עורה פהנים או את האיזור של הקמטים והשאירו למשך לילה שלם. קיים גם שמן חילבה שאותו ניתן להניח במינונים מדוללים על עור הפנים המקומט בעדינות.

אלוורה נגד קמטים

לא בכדי צמח האלוורה נמצא במשחות שונות לבעיות עור. צמח האלו ורה מכיל חומצת מאלית שמסייעת להקטין את עומק הקמטים או את כמותם. אלוורה פשוט משפר אלסטיות בעור (מחזק את רכיב האלסטין של העור) וכך מונע קמטים בגילך צעיר מדי. קחו ג'ל מצמח אלוורה – רצוי טרי מהגינה והניחו אותו על הקמטים למשך חצי שעה. אחר כך יש לשטוף את הפנים או העור עם מים פושרים.
כדי לחזק את המרשם הטבעי הזה ישלערבב כפית אחת של ג'ל אלוורה עם ויטמין אי. ויטמין אי הוא אנטי אוקסידנט חזק שמונע היווצרות נזקים לעור הפנים לרבות קמטים ולכן הוא רכיב פעיל בכל טקטיקה של מניעת קמטים בגיל צעיר

זנגביל (ג'ינג'ר( תרופה הודית למניעת קמטים בגיל צעיר

ג'ינג'ר עובד כתרופה אפקטיבית נגד קמטים. גם כאן מי שעושה את העבודה הם כל אותם נוגדי חמצון שמסייעים בעיכוב הפירוק של רכיב האלסטין בעור. פירוק האלסטין הוא הגורם העיקרי לקמטים וקמטוטים בגיל צעיר. ערבבו מעט ג'ינג'ר מגורד עם כפית דבש וצרכו את התערובת בכל בוקר. באופן כללי מומלץ לשתות תה ג'ינג'ר פעמיים ביום לפחות גם כדי להפחית הצטננות חורף אבל גם כדי לשמר על עור אלסטי חזק וללא קמטים.

מעיים נקיות משתקפות בפנים בלי קמטים

שתיית מים הוא אחת התרופות הביתיות המהירות ביותר לטיפול בקמטים. מים לא רק מונעים יובש ומשמרים רמת לחות נאותה בעור אלא הם גם מנקים היטב את המעי. מיעיים גדושות בפסולת משתקפות ישר בעור פנים עכור נפול ומקומט. אם אתם סובלים מקמטים בגיל צעיר יש לשתות לפחות 2.5 ליטר מים טהורים ביום. כמו כן, ברחו מקפה, תה ומאלכוהול אשר מייבשים את הגוף והעור וגורמים לקמטים בטרם עת (קמטים בגיל צעיר)

אננס מונע קמטים בעור

בפרי האננס יש אנזימים רבים שתורמים לגמישות העור. הפרי הזה מלחלח את העור ומסייע במיגור תאי עור מתים. יותר מכך אננס גדוש בנוגדי חמצון, סיבים וויטמינים שתומכים בעור גמיש צעיר ולא מקומט. יש לשפשף את בשר האננס באזור הקמטים בעור ולהניח למיץ המופק שם להתייבש על הקמטים במשך 20 דקות. תרופה זו של אננס טובה לא רק למניעת קמטים או לטיפול בקמטוטים אלא גם לטיפול בעיגולים שחורים סביב העיניים.כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • שנאתי, ממש תיעבתי כל רגע של אימון אבל אמרתי לעצמי "אל תעזוב. סבול עכשיו וחיה את שארית ימיך כאלוף..."

    מוחמד עלי