תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

סימנים מקדימים להתקף לב שאתם לא יודעים עליהם

רק 9% מהאנשים שחוטפים התקף לב פתאומי מחוץ לבית חולים שורדים אותו וממשיכים לחיות אבל להנחה הרווחת שהתקף לב כעל משהו שנוחת במפתיע ללא כל התראה מוקדמת- אין בסיס במציאות. מהם 4 הסימנים המקדימים להתקף לב בחודש לפני שמקבלים אותו?

מהם הסימנים המקדימים להתקף לב?

מחקר שנערך ע"י המכון הקרדיולוגי סדרס-סיני בלוס אנג'לס על כ600 פציינטים שלקו בהתקף לב מראה כי אצל למעלה מ50% מהנבדקים יש סימנים מקדימים המאותתים על התקף לב צפוי בטווח של חודש מיום הופעתם. הסימנים המרכזיים שמאותתים על התקף לב אפשרי הם בין השאר

  • כאבים בבית החזה
  • קוצר נשימה
  • סחרחורת
  • דופק מואץ (פלפיטציות מהירות וחזקות של הלב
  • התעלפות

אצל 53% מהנבדקים לפחות אחד מהסימנים הללו הופיע בטווח של 30 יום לפני התקף הלב בפועל. אצל חלקם הסימנים היו כשעה לפני התקף הלב בפועל אבל כך או כך החדשות הטובות הן שבמצב כזה כדאי לרוץ להיבדק ולקבל עזרה מבעוד מועד שתימנע את אירוע הלב. המחקר התפרסם בנובמבר 2013 בגיליון של ה American

Heart Association

סימנים מקדימים אחרים להתקף לב (שאנשים נוטים להתעלם מהם)

קצב לא סדיר שמזכיר התקף חרדה

מסימן זה אנשים נוטים להתעלם כיון שהוא מאד דומה להתקף חרדה. יש להיזהר במיוחד אם הקצב הלא סדיר או החסרת הפעימות של הלב מלווה גם בקצב מאד מהיר במצב מנוחה. כאשר תרחיש כזה נמשך מעל 2 דקות יעקבו אחריו גם תחושות של סחרחורת ועייפות גדולה. רוצו לקבל טיפול.

כאבים באיזור הקיבה:

זהו תסמין שמאד קל להתבלבל בו. מרבית האנשים מייחסים כאבי בטן להפעת עיכול, משהו מקולקל שאכלו וכיו"ב כאשר בעצם זה עלול להיות תסמין מקדים לאירוע לבבי. תסמין מקדים זה אופייני יותר לנשים מאשר לגברים ואצל נשים התקף לב עלול להיות יותר קטלני יחסית לגברים.

עייפות פתאומית מאד כבדה:

גם זה תסמין מקדים להתקף לב במיוחד אצל נשים. מדובר בעייפות ממוטטת. האדם מתעורר עם מרץ בבוקר אבל לקראת הצהריים מרגיש גמור ללא סיבה מיוחדת כמו פעילות גופנית נמרצת או מחסור בשינה בלילה שלפני. לפעמים עייפות זו מלווה עם תחושת כבדות גדולה ברגליים. תסמין מקדים נוסף להתקף לב.

זיעה פתאומית מוגברת:

הכוונה היא לזיעה מוגברת לא רק בבתי השחי אלא גם במצח, בגב, בסוליות בכפות הידיים ובפנים. התחושה היא של תסמין שפעת רק ללא עליה בחום הגוף. רוצו להיבדק.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם