תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איזה תרופות משמינות? -

ויפאקס, לוסטרל, ציפרלקס, ריטלין, וולבוטרין, גלולות למניעת הריון עלולים לשבש תיאבון ולגרום להשמנה. גם תרופות סטירואידיות, סטטינים, אנטיביוטיקה  אינסולין וחוסמי ביטא- גורמים לקושי לרזות. קוראים חזה השמנה יאטרוגנית או השמנה על רקע טיפול תרופתי. איזה תרופות משמינות אתכם ולמה?

מנסה לרזות ולא מצליחה? יכול להיות שאת לוקחת תרופות משמינות בלי לדעת. ישנן למשל מספר תרופות מרשם שמעלות את התיאבון כמו ציפרלקס לוסטרל, ויפאקס, רסיטל וולבוטרין ועוד. יש לזה אפילו שם "השמנה יאטרוגנית" (השמנה על רקע של טיפול תרופתי) או השמנה מורבידית שכרוכה במחלות אחרות כמו סוכרת, דיכאון או חרדה. הרבה מאד אנשים בעולם המערבי סובלים מהשמנה יאטרוגנית בלי לדעת מדוע הם לא מצליחים לרזות. איזה תרופות משמינות נמצאות בשימוש שכיח?

תרופות נוגדות דיכאון כמו ציפרלקס משבשות תיאבון

המונחים השכיחים שנוטלי פרוזק מחפשים באינטרט הם : "ציפרלקס תיאבון", "לוסטרל תיאבון", "פבוקסיל השמנה", "ויפאקס תיאבון", "רסיטל תיאבון" "וולבוטרין תיאבון" ולא בכדי. תרופות ממשפחת הפרוזק לטיפול בדיכאון ובחרדה משמעים על רמת התיאבון ועלולות לגרום להשמנת יתר בעת נטילת הטיפול התרופתי. תיאבון ורגשות קשורים קשר הדוק זה בזה- גם אצל אנשים שלא נזקקים לתרופות נוגדות תיאבון. כאשר מכניסים לגוף תרופות שמשפיעות על מצב הרוח כמו קלוקס, רסיטל, ציפרלקס פבוקסיל ודומיהן – יש מצבים שבהם התיאבון עולה בצורה משמעותית וקשה בתקופה כזו לרזות. גם ליתיום- תרופה שניתנת לחולי מאניה דיפרסיה גורמת להשמנה.

אינסולין והשמנה

חולי סוכרת טייפ 1 שמזריקים אינסולין עלולים להיות עם נטיה להשמנה. אינסולין מעלה מאד את התיאבון, הוא דוחף בכח סוכר לתאים והאדם נעשה יותר ויותר רעב. בתגובה הוא אוכל יותר ונזקק למנה גדולה יותר של אינסולין. כך מונצח מעגל רשע שבמסגרתו החולה משמין ומתקשה לרדת במשקל.

סטרואידים מובילים להשמנה

תרופות סטירואידיות ניתנות למגוון רחב של מחלות אוטואימוניות כמו לופוס, אסטמה, קרוהן, אורטיקריה, ליכן פלנוס ועוד. לא זו בלבד שהן מדכאות את המערכת החיסונית הן מורידות את קצב חילוף החומרים בגוף והאדם נוטה לצבור שומנים בעיקר שומן בטני- שומן מסביב לבטן ולמתניים.

אנטיביוטיקה והשמנה

למה חקלאים מלעיטים את התרנגולות והפרות באנטיביוטיקה? משום שהם יודעים כי תרופות אנטיביוטיות מובילות להשמנת בעל החיים – מה שמתורגם אצלם ליותר תפוקה ויותר כסף בכיס. הדבר הזה ךא פוסח על בני אדם. ילדים שקיבלו לאורך זמן אנטיביוטיקה בגלל דלקת אוזניים נטו להיות שמנים יותר מאשר ילדים שגדלו בלי אנטיביוטיקה בכלל. איך אנטיביוטיקה משפיעה על השמנה? דרך ההתערבות שלה בשיבוש חיידקי המעיים. היום כבר יודעים שהרכב מסוים של חיידקים במעיים הוא זה שמונע השמנה. שיבוש התמהיל בין החיידקים הטובים לרעים – גורם להצטברות שומנים והעלאה במשקל (בלי קשר לנזקים ההרסניים של אנטיביוטיקה על הכבד)

ריטלין: תיאבון והשמנה

ריטלין וקונצרטה ניתנים להפרעות קשב וריכוז כמעט ללא מחשבה נוספת. אם כי מדובר בתרופה ממריצה- ותרופות ממריצות מפחיתות את רמת התיאבון – הרי שבמקרה של ריטלין וקונצרטה יש אנשים שדווקא מעלים מאד במשקל. למה? אחת ההשערות היא שריטלין גורמת לנדודי שינה ותיאבון מוגבר דווקא בלילה. אכילה לילית- בפירוש קשורה עם השמנה לא משנה מהו סך הקלוריות היומי שהאדם צרך במהלך היום.

גלולות למניעת הריון תיאבון והשמנה

גלולות למניעת הריון מעוררות את התאבון ומחקר אחד הוכיח כי נשים ונערות שנטלו גלולות למניעת הריון או זריקות למניעת הריון עלו כ3 קילו בממוצע במהלך תקופה של 4 חודשים. בנוסף לכך גלולות גורמות בצקות ואצירת נוזלים בגוף מה שתורם אף הוא להעלאה במשקל. ההסבר לכך לא פוצח עד הסוף ואולם גלולות מכילות את הורמון האסטרוגן שמדמה הריון – והריון הוא מצב של גידול ועליה במשקל (אם כי גידול בריא בצתב של הריון טבעי). כשם שאשה בהריון אוכלת יותר ועולה אצלה התיאבון – כך גם נשים שנוטלות גלולות למניעת הריון מפתחות עודף תיאבון שמסתיים בחלק מן המקרים בהשמנה ובקושי לרזות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "ששת הרופאים הטובים בעולם הם שמש , מים , אויר, שינה, התעמלות ותזונה. הם גם לא יגבו ממך אף פרוטה."

    ויין פילדס