תרופות סבתא

לרזות אחרי הריון: איך לרזות אחרי לידה?

מנסה לרזות אחרי הריון ולידה ואת לא מצליחה? – את לא לבד. יש נשים שמעלות במשקל אפילו עד 30 קילוגרמים  אחרי לידה במיוחד אם היתה באותו הריון תופעה של  סוכרת הריון. ועוד לא דיברנו על עייפות אחרילידה ותיאבון מוגבר בהנקה. אז איך עושים הרזיה שפויה אחרי לידה?

מהם הסודות להרזיה אחרי הריון ולידה?

רוצה לרזות אחרי הריון? – תהיי ריאליסטית. אותן ידועניות ממדורי הרכילות שיוצאות מחדר לידה ונראות כאילו יצאו זה עכשיו מחנות המכולת בגזרתן הישנה והחטובה הן מקסם שווא. בפועל זה לא ריאלי לרזות כל כך מהר אחרי לידה ממספר סיבות. הגוף לא משיל רק את משקל התינוק ומי השפיר אלא תמיד נותר עם אקסטרה של מספר קילוגרמים. זה לגמרי טבעי ולנסות להיפטר מהמשקל העודף אחרי הלידה במהירות – אינו ריאליסטי ואינו הגיוני. צריך לעשות זאת בהדרגה ומבתינות ללאורך תקופה של כחצי שנה מיום הלידה. בחודשיים הראשונים את בעיקר מאבדת נוזלים- בהמשך ירדו גם השומנים העודפים

למה כל כך קשה לרזות אחרי הריון ולידה?

בגלל העייפות והמתח הנפשי שנלווה לתהליך של הריון לידה הבאת תינוק לעולם. ממילא את לא ישנה מספיק בלילה, רמות הקורטיזון עולות בגוף ואז הורמון המתח הזה על פי מספר מחקרים קשור עם השמנה, שומן בטני וקושי לרדת במשקל. עשי כל מאמץ לישון לפחות 7 שעות ביממה ורצוי בלילה. מחקר מבוקר הראה כי אימהות אחרי לידה שישנו 7 שעות הצליחו הרבה יותר לרדת במשקל יחסית לאמהות שישנו 5 שעות בלילה או פחות.

טיפים להרזיה אחרי לידה

התחילי מכוונה ממוקדת ועשי שימוש בדמיון. מאד קל להתפתות למאכלים קלוקלים ומשמינים ועתירי שומן וסוכר שאת במתח נפשי עייפה ובהלך רוח של "רק להעביר את היום". לפיכך התוכנית של הרזיה אחרי לידה חייבת להיות מסודרת ממש כמו תוכנית אימון עם זמנים, יעדים ופרסים. למשל הניחי במקום בולט מול העיניים בגד אהוב מלפני הלידה מול העיניים שאת שואפת להיכנס אליו - כדי להישאר בפוקוס על המטרה. צ'פרי את עצמך גם בתגמולים ופרסים וחגגי ניצחונות קטנים בדרך להשגת המטרה.

אל תעשי דיאטת הרזיה אחרי לידה

עד כמה שזה נשמע מוזר- לפתוח בדיאטת הרזיה אחרי לידה- זה לא רעיון טוב בפרט אם את מיניקה. הרבה יותר נבון יהיה פשוט להחליט על התנזרות מאוכל מתועש ומשמין ולדבוק בחטיפים טובים כמו פרוסות תפוח ומקלות גזר שאותם את יכולה להניח בכל מקום. בכל מקרה- אין לרדת מתחת ל1800 קלוריות בפרט אם את מניקה.

הניקי כדי לרזות אחרי לידה

הנקה היא פטנט של הטבע להרזיה מהירה אחרי לידה. מעבר ליתרונות הבריאות של הנקה עבור התינוק היא מכווצת את הרחם ואיזור הקפלים של השומן בבטן ובעיקר שורפת כ330 קלוריות ליום בממוצע מבלי שאפילו תתעמלי.

התחילי בהתעמלות מתונה

מאד לא חכם להיכנס להתעמלות בעצימות גבוהה אחרי הריון ולידה. הגוף עבר סוד של מתח והוא זקוק לזמן מנוחה והתאוששות. את כן חייבת לזוז ולהתנועע כדי לשמור על הבריאות אבל מומלץ להתחיל בהתעמלות מתונה כמו הליכה, חיזוק רצפת אגן, תנוות יוגה, מתיחות או פילאטיס. אל תשתגעי עם ספורט אירובי מכוון להרזיה מייד.

אחרי כמה זמן מומלץ להתעמל כדי לרזות אחרי הריון?

כחודש וצי עד חודשיים לאחרי הלידה את יכולה לחזור להתעמלות מואצת יותר ובלבד שאת והתינוק כבר הסתגלתם למצב החדש וההנקה עוברת בשלום.

שתיית מים הכרחית להרזיה אחרי הריון ולידה

מים הם הפטנט הכי טוב להרזיה מהירה, על אחת כמה וכמה אצל נשים אחרי לידה ונשים מניקות. שתי יותר מ 8 כוסות כדי להאיץ את חילוף החומרים. כלל הברזל של 8 כוסות ליום אינו נכון! – כמות הנוזלים שאת צריכה להכניס לגוף אחרי הריון ולידה צריך להיגזר מצבע השתן. אם את שותה 8 כוסות מים או תה צמחים ועדיין השתן שלך צהוב מאד – את במצב של התייבשות וצריכה לשתות יותר. מים חד משמעית גורמים להרזיה ולהשלת משקל עודף

מה לאכול ולרזות אחרי לידה?

שם המשחק של בדיאטת הרזיה לאחר לידה הוא "מזונות על" מזונות שאינם עתירי קלוריות שומנים וסוכרים אלא מזונות שהצפיפות התזונתית של הם גבוהה כמו למשל פירות ירקות, שעועית, ביצים (ביצי חופש בלבד!) , אוכמניות, ומוצרים שמכילים אומגה 3 כמו אגוזי מלך ודגים ממים קרים

למה כדאי להרזות לפני שנכנסים להריון הבא?

נשים שלא חוזרות למשקלן הקודם טרם ההריון – ונכנסות להריון שני מסתכנות שההריון הבא יהיה כרוך בלחץ דם גבוה , סוכרת הריון ולידת תינוק במשקל גדול מדי. מסיבה זו החזרה למשקל הקודם מלפני ההריון או לפחות קרוב אליו מאד מומלץ לפני שמביאים את הצאצא הבא לעולם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "הדרך היחידה לשמור על בריאותך היא לאכול את מה שאתה לא רוצה, לא לשתות את מה שאתה רוצה, ולעשות את מה שהיית מעדיף שלא לעשות"

    מרק טווין