תרופות סבתא

ציפרלקס תיאבון והשמנה: מה צריך לדעת על ציפרלקס בהקשר של עודף משקל , הרזיה והשמנה?

ציפרלקס, תרופה ממשפחת הפרוזק שניתנת במצבי דיכאון וחרדה- לא חופשיה מתופעות לוואי למרות שפסיכיאטרים רושמים אותה בחופשיות. אחת נתופעות הלוואי הלא רצויות של תרופות פסכיאטריות ובינהן ציפרלקס (ממשפחת הפרוזק) היא תיאבון מוגזם והשמנה קיצונית. מה אתם צריכים לדעת על ציפרלקס בהקשר של השמנה ותאיבון מוגזם ומה ניתן לעשות בנידון?

יש אנשים שלוקחים ציפרלקס בהוראת הרופא ומגלים שהם משמינים במהירות. יש לציין כי תופעות הלוואי של ציפרלקס בהקשר של השמנה משתנות מאדם לאדם. אצל חלק מהאנשים ציפרלקס גורם לדיכוי התיאבון לפחות בתחילת הטיפול התרופתי ואחר כך בהמשך הטיפול התיאבון הופך מוגזם. חלק מנוטלי הציפרלקס מדווחים על עליה קיצונית במשקל עם נטילת התרופה. הסיבה לכך היא שיש קשר הדוק בין מצב רוח ובין תיאבון.

ציפרלקס תיאבון והשמנה

חרדה ודיכאון לעיתים קרובות מתבטאים באכילה רגשית, אכילה מנחמת, בליסה, אכילה כפייתית או הפרעות אכילה אחרות. התרופה שניתנת לחולים אלו היא לרוב תרופה ממשפחת הפרוזק שמעלה סרוטונין במח. אבל, לאנשים שכבר ממילא סובלים ממשקל עודף – תופעת הלוואי הזו של ציפרלקס שמייצרת השמנה ותיאבון מוגבר אינה רצויה. מה ניתן לעשות? קראו עכשיו באתרנו "תרופות טבעיות שעובדות" 4 מאמרים ייעודיים לנושא:

תופעות לוואי של פרוזק (ציפרלקס היא תרופה ממשפחת הפרוזק)

אלו תרופות משמינות?

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בדיכאון
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • לפני גיל 30 הצעירים מחפשים את המחלה. אחרי גיל 30 המחלה מחפשת אותם

    פתגם עממי סיני