תרופות סבתא

האם סאונה יבשה מרזה? האם שימוש בסאונה תורם להרזיה מהירה?

יש אנשים שנעזרים בסאונה יבשה כדי להרזות ולרדת במשקל. האם סאונה יבשה באמת אפקטיבית להרזיה מהירה?

סאונה יבשה יכולה להיות כלי מועיל ותומך להרזיה ולירידה במשקל אבל יש על כך יותר מיתוסים ובדיות מאשר אמיתות יצוקות. מטרת מאמר זה היא לשפוך אור על השאלה האם ניתן להרזות עם סאונה?

הרזיה מהירה של שומנים מול ירידה במשקל

לעיתים קרובות אנחנו מבלבלים בין המספר שהמשקל מראה ובין רקמת השומן בגוף והמסה שלה. ישיבה בסאונה במשך 30 דקות תגרום למחט של המשקל לנוע בכיוון הרצוי ואתם תפחיתו במשקל כי ירידה זו במשקל נובעת מאיבוד נוזלים (זיעה שאתם מגירים בסאונה). ברגע שתשתו שוב ותחזירו מלחים ונוזלים לגוף המשקל ישוב לקדמותו. אם תשתו משקה קל אחרי הסאונה אתם מוסיפי לעצמכם משקל יחד עם סוכרים שנהפכים לשומנים -שלא בטובתכם

האם הסאונה מעלה את קצב חילוף החומרים, מעשלה שריפת קלוריות ומסייעת להרזיה?

במדה מסוימת כן. כאשר אתם מתחילים להזיע ולהתחמם יתר על מידה, הגוף מתחיל לעבוד קשה יותר ולכן לשרוף יותר קלוריות. זה אמנם ממש נכון ולבטח תוכלו לשרוף יותר קלוריות כאשר אתם רובצים בסאונה לעומת רביצה מול טלוויזיה. סאונה מכריחה את הגוף לשחרר אנרגיה והיא גורמת לבלוטות הזיעה לעבוד קשה, ללב- עבוד יותר קשה וכך הגוף אכן שורף יותר אנרגיה. יחד עם זאת הלב הוא השריר היחיד שבעצם עובד בסאונה. אם אתם ממש רוצים לרזות הרבה ומהר תשרפו יותר קלוריות בפעילות גופנית עם עצימות גבוהה יחסית לרביצה פסיבית בסאונה.

יתרונות בריאות של סאונה יבשה: מרזה דרך ניקוי רעלים מהגוף

שיטה נוספת לירידה במשקל והרזיה הינה על ידי טיהור רעלים מהגוף כיון שרעלים נאגרים ברקמת שומן ולמעשה נבנית סביבם עוד רקמת שומן שמגנה על איברים חיוניים בגוף מפני המזהמים ורעלים כמו פלואוריד, קדמיום, מתכות כבדות, כלור, חומרי ניקוי ביתיים , כספית מסתימות בשיניים ועוד. הישיבה בסאונה מגבירה זרימת דם בגוף שלך ומנקה את הרעלים וכך מייתרת את הצורך ברקמות שומן עודפות.

סאונה יבשה בריאה נגד מתח נפשי לחץ נפשי וחרדות

אנחנו אוכלים ביתר אכילה רגשית כאשר אנחנו תחת מתח נפשי. גם הגוף מייצר במצבי מתח נפשי קורטיזול שגורם לשומן להצטבר באיזור הבטן. סאונה יבשה היא דרך מצוינת להקל על לחצים ועומס נפשי ועיקר על חרדות ואז באופן עקיף אתם גם תאכלו פחות, או יותר נכון תאכלו בשעת רעב אמיתי ולא כדי לנחם את עצמכם ממתחי החיים. בעולם המערבי אנשים מודרנים משמינים לא רק בגלל האוכל הקלוקל אלא כיון שהם כורעים תחת העומס והלחצים הנפשיים שמציפים אותם מכל עבר ואז הם פונים לאכילה רגשית שתפצה אותם על הסבל והכאב הבנפשי של החרדות.

יתרונות בריאות של סאונה יבשה : משחררת שרירים תפוסים אחרי אימון גופני

סאונה אחרי פעילות גופנית יכולה להקל על כאבי שרירים ושרירים תפוסים ולאפםשר לכם לחזור ולהתעמל בחזרה כדי לשרוף יותר קלוריות. אם אתם רוצים לרזות עם ספורט סאונה יכולה להיות כלי תומך בהרזיה המהירה כי היא מקצרת את זמן ההתאוששות של השרירים התפוסים

מלה אחרונה: האם סאונה יבשה מרזה?

כשלעצמה הסאונה לבדה לא מייצרת הצרת היקפים אבל היא מאד תומכת בתוכנית הרזיה מהירה גם בגלל יכולתה לחמם את השרירים וגם כמכשיר לטיהור רעלים שמונע הצטברות שומנים.

סאונה יבשה: האם בריא? האם בכלל בריא לשהות בסאונה יבשה?

לא לכל אדם סאונה יבשה בריאה. היא לא מתאימה לאנשים שסובלים ממחלת לב או מלחץ דם גבוה. בכל מקרה אין להישאר בסאונה יבשה יותר מ20 דקות ברציפות- גם אם אתם בריאים לחלוטין.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • דעת קנית- מה חסרת? דעת חסרת- מה קנית?

    שלמה המלך