תרופות סבתא

שריפת קלוריות במנוחה: איך לשרוף קלוריות בישיבה, בשינה, בבית ובלי להתאמץ?

שריפת קלוריות בזמן מנוחה היא חלומו של אדם שרוצה לרזות בלי דיאטה או לרזות בלי ספורט. החדשות הטובות הן שזה אפשרי. גם אם אתם תחת משטר של דיאטת הרזיה או תוכנית אימונים להרזיה, אתם לבטח רוצים לשרוף יותר קלוריות בזמן שאתם נחים, ישנים, עובדים במשרד, או רובצים מול הטלויזיה. איך מרזים בלי להתאמץ? – על כך במאמר מיוחד שמציג טיפים לשריפת קלוריות בזמן מנוחה.

לזוז כל הזמן- גם כשאתם יושבים

אנשים תזזיתיים שנוטים לתנועות עצבניות או אנשים שקשה להם לשבת במקום אחד בשקט שורפים כ 350 קלוריות יותר מאנשים "רגועים" עם שלוות תנועה ואיטיות. הם נוטים להיות רזים יותר מאשר עמיתיהם הרגועים כיון שהם כל הזמן מוציאים אנרגיה. אנשים שזזים כל הזמן נוטים להזיז רגליים בזמן שהם יושבהים, הם נוטים ללעוס מסטיק, לתופף באצבעות, לשנות תנוחות והם אפילו לא מודעים לכך. אבל סוג זה של הזזת הגוף מהווה כ20% מההוצאה של הקלוריות היומית – ללא ספק זה משמעותי. אם אתם לא נמנים על התזזיתיים הללו – למדו מהם. קומו מהכיסא כל 10 דקות וזוזו או הימתחו

קור מרזה: שריפת קלוריות בזמן מנוחה על ידי קור

כשהחדר שבו אתם יושבים או עובדים קר יחסית אתם שורפים יותר קלוריות בלי לזוז: למה? כי הגוף מייצר חום פנימי יותר גבוה כדי לפצות על הטמפרטורה הקרה בחוץ. רוצים לרזות בחורף? – זו ההזדמנות שלכם. הנמיכו את המזגן ודאגו להתלבש עם בגד קל. יש מי שמרחיק לכת ואפילו מציע לישון בסביבה קרירה.

אכלו הרבה חלבונים לשריפת קלוריות בזמן מנוחה

השתמשו באפקט התרמי של המזון. כאשר אתם אוכלים, אתם משקיעים קלוריות בפרוק המזון. חלבונים דורשים הכי הרבה קלוריות לעיכול ופירוק ולכן על ידי הוספת חלבון לכל ארוחה הגדלתם את שריפת הקלוריות בזמן מנוחה.

קמים בבוקר? התחילו עם פעילות גופנית בעצימות גבוהה

פעילות גופנית בעצימות גבוהה יוצרת אפקט שריפת קלוריות גם לאחר שהסתיים האימון הגופני. המשמעות? תוציאו יותר קלוריות גם לאחר שקצב הלב חזק לקצב הנורמלי. זו אחת סיבות שאימון קצר יותר, בעוצמה גבוהה יעיל יותר לירידה במשקל ולהצרת היקפים יחסית לרגיל ספורט ארוך ואיטי . אימון באינטרוולים (כח+אירובי בעצימות גובהה) בכלל יגרום להרזיה מהירה ולשריפה קלורית בזמן מנוחה– החלום הרטוב של הרבה אנשים שמנים (להרזות הרבה ומהר !).

שריפת קלוריות במנוחה דורשת מסת שריר גבוהה

חשבתם פעם למה גברים נוטים להיות רזים יותר מנשים? - זה קורה בגלל שבאופן טבעי מסת השריר שלהם גבוהה יותר מנשים - ומסת שריר גבוהה מטבעה שורפת יותר קלוריות בזמן מנוחה. המשמעות היא שאם אתם רוצים להשקיע בקצב חילוף חומרים גבוה בעתיד - התעמלות אירובית לא מספיקה. מה שנדרש זה אימון כח כיון שהשריר נבנה על ידי התנגדות (משקולות, משקל גוף, גומיות ומתיחות). אם אתם מתעבים חדרי כושר על כל המכשירים שלהם (ונכון שחלק מהמכשירים בחדר הכושא אגרסיביים לגוף) - תרגלו יוגה, פילאטיס או שיעורי עיצוב הגוף במטרה לבנות נפח שריר ושפר את היחס בין מסת השריר למסת השומן - לטובת מסת השריר. זכרו: אימון התנגדות הוא השקעה בעתיד של חילוף החומרים שלכם.רוצים לרזות מהר? וודאו שאתם שורפים קלוריות גם בזמן מנוחה


המפתח להרזיה מהירה הוא לשרוף יותר קלוריות לא רק בפעילות גופנית אלא גם במצבי מנוחה. למרבה המזל, ישנן מספר דרכים כפי שהראנו לעיל. הטיפים להרזיה בזמן מנוחה יכולים להשפיע לא רק על ההרזיה אלא על הבריאות כולה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אלהים מכניס אותנו לעיתים לתוך צרות, מחלות, ומים סוערים- לא כדי להטביע אותנו - אלא כדי לנקותנו

    אנונימי