תרופות סבתא

קרינה סלולרית, סרטן, ונזקים בריאותיים נוספים

האם פלאפונים מעלים את הסיכון לסרטן? היצרנים וחברות התקשורת שיש להן אינטרס כספי מובהק בקידום התעשייה אומרים שאין  הוכחה מובהקת בין קרינה סלולרית לסרטן? אבל האם אתם יכולים לסמוך על קביעה שנגועה באינטרס כלכלי? האם אתם מוכנים להמר על הבריאות שלכם? ומה בכל הנוגע לקרינה  סלולרית אצל ילדים והסכנות הבריאותיות כמו לוקימיה וסרטן המח ששכיחותן עלתה? – מאמר זה מצייד אתכם במה שאתם חייבים לדעת על נזקי קרינה סלולרית וסרטן

האם פלאפונים מעלים את הסיכון לסרטן? היצרנים וחברות התקשורת שיש להן אינטרס כספי מובהק בקידום התעשייה אומרים שאין הוכחה מובהקת בין קרינה סלולרית לסרטן? אבל האם אתם יכולים לסמוך על קביעה שנגועה באינטרס כלכלי? האם אתם מוכנים להמר על הבריאות שלכם? ומה בכל הנוגע לקרינה סלולרית אצל ילדים והסכנות הבריאותיות כמו לוקימיה וסרטן המח ששכיחותן עלתה? – מאמר זה מצייד אתכם במה שאתם חייבים לדעת על נזקי קרינה סלולרית וסרטן

קרינה סלולרית וסרטן: מהי קרינה סלולרית וכיצד היא עובדת?

קרינה סלולרית ומכשירים ניידים פועלים על ידי שליחת וקבלת גלי מיקרו. בשונה מקרני רנטגן גם גלי מיקרו וגם רדיו הם גלים בעלי תדר ארוך יותר עם אנרגיה פחותה ולא נחשבים לקרינה מייננת אבל עדיין הם משפיעים על רקמות הגוף

קרינה סלולרית והשפעה סרטנית: למה שכיחות סרטן המוח עלתה בציבור?

כאמור יש מחלוקת גדולה בנושא האם מכשירים סלולרים עם גלי המיקרו שלהם מחוללים יותר גידולים סרטניים במוח. אחת הסיבות למחלוקת נעוצה בסוג הניסוי שהתבצע.

2 ניסויים ברי סמכא, אחד בבריטניה ואחד מצרפת מאששים כי מי שהשתמש 10 שנים ומעלה במכשיר סלולרי נמנה על קבוצת סיכון לפתח גידול במוח בצד שבו האדם החזיק את הנייד ליד האוזן. לעומת זאת ניסויים שהתבצעו ע"י יצרני המכשיר הסלולרי התמקדו במשתמשים לטווח הקצר (לא על פני עשורים) וקבעו שלא נמצאו סיכונים מוגדלים לפתח סרטן מח עקב קרינה סלולרית. מה שבטוח זה שנקיטת אמצעי זהירות והפחתת שימוש בטלפונים סלולריים (ומוטב להתנזר מהם לחלוטין וזה אפשרי! רק עניין של תיעדוף מה יותר חשוב לכם בחיים) יכולה רק להועיל ולשמר בריאות וכן הגנה מפני סרטן ומחלות אחרות.

קרינה סלולרית מסכנת את האשכים ופוריות הגבר

כמו העיניים, יש אברים נוספים בגוף בעלי רקמות עדינות שעלולים להיהרס בחשיפה מספקת של קרינת גלי מיקרו. בינהם האשכים המייצראים את תאי הזרע. שימוש מסיבים בסלולרי והנחתו בהאיזור אגן החלציים או בכיסי המכנסיים מגביר סיכון לשיבושים במערכת הרבייה הגברית, עד כדי אי פוריות ובעיות בפוריות הגבר.

לא רק סרטן: השפעת קרינה סלולרית על מערכת העצבים המרכזית

אנשים שבאו במגע ישיר עם קרינת הסלולר ולעיתים תכופות דיווחו על מגוון של סימפטומים ובינהם: לחץ בעיניים, כאבי ראש, מיגרנות, עייפות כרונית והפרעות שינה. לכל אלה יש קשר ישיר למערכת העצבים המרכזית. סכנות בריאותיות נוספות עשויות להתבטא באובדן זיכרון והפרעת קשב וריכוז- שתי בעיות שהפכו למגיפה גם אצל צעירים (סוג של דמנציה אצל בני דור ה Y). ועוד לא דיברנו על נזקי הסלולרי לבריאות הילד. כיצד מכשירים סלולרים מזיקים לבריאות ילדיכם?

קרינה סלולרית וסרטן אצל ילדים

קיים סיכון מוגבר לסרטן אצל ילדים שחשופים לקרינה סלולרית. באופן מצטבר יש יותר ויותר מחקרים שמצביעים על קרינה סלולרית כמגבירת סיכון לסרטן כאשר ילדים הם בעלי סיכון גבוה יותר. כיוון שמערכת העצבים של ילד צעיר עדיין מתפתחת, הרי שהוא גם פגיע ורגיש יותר לנזקי הסלולרי. למדו את ילדכם שהפחתת השימוש בסלולרי מפחיתה את הסיכון שלו לסרטן. למשל, הגבילו את שימושו לסה"כ 20 דק' ביום, והרגילו אותם ששיחות ארוכות יש לבצע מהטלפון הקווי בבית (לא טלפון אלחוטי שגם לו יש נזקי בריאות!).

פלאפונים לילדים: ההתמכרות של המילניום

למעשה הפלאפונים הם ההתמכרות הנפוצה ביותר היום בקרב הרבה צעירים. וזה עוד לא הכל. השימוש בסלולר מהווה סכנה בריאותית לצעירים שנכנעים ללחצים חברתיים להיות זמינים תמיד דרך הניידים. הטכנולוגיה הסלולרית שיבשה לגמרי את הדרך הבריאה של תקשורת בין בני אדם (פנים מול פנים, מגע, חיבוק, חיוך וכו). לעיתים תכופות הילדים מחליפים את התקשורת המסורתית במסרונים, הודעות מייל ופייסבוק דרך הסלולר. הנפרדות והתקשורת המשובשת באופן לא מודע יוצרת רמות גבוהות של חרדה ומתח נפשי אצל צעירים.

מדוע יש לכבות את המכשיר הנייד של הילד בעת השינה?

ילדים רבים מתעקשים לישון בסמיכות למכשיר הסלולרי כדי להיות זמינים ולהשיב להודעות או לצלצולים. ילדים רבים פיתחו ממש התמכרות להיות זמינים מסביב לשעון. התוצאה של כך היא תכופות שינה שמופרת בצלצולים והפרעות, מה שמשפיע לרעה על היכולת להתמקד בפעילויות הליבה של היומיום. כאשר השינה מופרת או משובשת הילד נעשה מתוח ועצבני. כהורים אתם חייבים להעביר לידלים את המסר החשוב שהמכשיר הסלולרי שלו או שלה אינו הקשר החברתי המרכזי שלו עם הסביבה וכן יש ללמד את הילד על נזקי הקרינה הסלולרית וההשפעה האפשרית על היווצרות גידולים סרטניים


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בריאות טובה היא החופש הנעלה  ביותר מבין כל החרויות האפשריות

    הנרי פרדיק אמיאל