תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

ענת ארגמן, יועצת תזונה מנחת קורסי תזונה ובריאות בשיטת יצחק בן אורי

תזונה טבעית בריאה

בריאות טובה מושתתת על יסודות איתנים כמו פעילות גופנית, תזונה, שינה, נשימה ועוד. אי אפשר להזניח אף אחד מהם אבל אם הייתי נדרשת "להידחק לפינה" ולבחור אחד מהם הייתי מצביעה על תזונה טבעית נכונה כיון שלזו יש את ההשפעה הישירה ביותר על הגוף ברמת החומר.

להזדקן בחן

במילים אחרות בעיני אדם שרוצה להזדקן בחן חייב לתת את הדעת על השאלה: "איזה דלק אתה מכניס לגוף שלך?" – צריך להבין שהגוף שלנו מאד סלחני כלפי התנהגויות לא נכונות שלנו והוא יודע להתאים את עצמו ולבצע "מעקפים" רבים בנסיון לחיות- אבל כאשר מאביסים אותו לאורך שנים במזון קלוקל ומעמיסים עליו הרגלי חיים קלוקלים - לבסוף מגיעה נקודת שבירה שבה הוא מבטא מצבי מחלה. אילו היינו מכניסים לגוף "קוקה קולה" (או מזון גרוע אחר) – ומתים מיד על המקום – הדברים היו פשוטים ואנשים היו נמנעים מלגעת במזון מן הסוג הזה. אבל, כאמור הגוף מאד סלחני ומשתדל לשרוד ועלינו מוטלת החובה לא להתעלל בו, להתייחס אליו בכבוד ולהזין אותו בחומרי הדלק שמתאימים לו ומיטיבים איתו

לקום בבוקר ולהרגיש שאתה רוצה לצאת במחול

בעיני שמחת החיים שטבועה בדנ"א שלנו ונמצאת ב"להבה של החיים" לא באה לידי ביטוי בין השאר בגלל אבק ולכלוך שהעמסנו על עצמנו למשל דרך תזונה קלוקלת ואורח חיים לא נכון (ערות בשעות הלילה, נשימות שטחיות, היעדר פעילות גופנית וכו'). אצל רוב האנשים שמחת חיים כזו שוכנת ומתקיימת רק כאשר הגוף בריא במצבו האופטימלי. כשנכנסים לבית אבות ורואים אנשים עם פנים נטולות הבעה, עיניים כבויות ודיכאון – זה קורה בין השאר כיון שהגוף שלהם עמוס בתרופות ורעלים שמקדמים את התדרדרותם הפיזית והקוגניטיבית. חשבת פעם למה מדברים אצלנו על "משבר אמצע החיים"? האם בגיל 40 50 או 70 אנו מגלים משהו חדש על החליים או על המוות שלא ידענו קודם? – לא בהכרח. זה קורה כי לרוב בגילאים הללו חלה ההתדרדרות של הגוף אחרי שהוא כבר לא יכול לשאת את ההתעללות שהוא עבר במשך עשורים ואז משהו "נשבר". אני יכולה להעיד על כך שאדם שחי על פי קוי תזונה ואורח חיים טבעי מרגיש לרוב הרבה יותר חיוני, עירני, אנרגטי ושמח. הוא קם בבוקר ומרגיש שהוא רוצה לרקוד.

לאחרונה חלה עלייה במעבר לטבעונות אצלי בני הנוער מסיבות מוסריות. מה דעתך על כך?

אני מאמינה שכאשר ישנה אמת כמו תזונה טבעית נכונה היא מקבלת תימוכין מכמה היבטים: ההיבט המוסרי-אידאליסטי, ההיבט האקולוגי, ההיבט הכלכלי וההיבט הבריאותי. תזונה טבעונית אכן משרתת את כל הפקטורים הללו אבל אני מוטרדת מכך שהאנשים הצעירים והאידאליסטים הללו מתמקדים רק בהיבט המוסרי ומזניחים את הצד הבריאותי שקיים באורח החיים של תזונה טבעונית. אפשר לאכול בורקס תפוחי אדמה ולשתות משקאות קלים גדושים בצבעי מאכל / חומרים משמרים ועדיין להיות טבעוני בלי לחמוס את הבריאה ובלי להתעלל בבעלי חיים. חד משמעית זו אינה תזונה בריאה שמיטיבה עם הגוף. לעיתים קורה שאנשים כאלו מכניסים הרבה גאנק פוד (שלא מגיע מבעלי חיים) – אל גופם ואז הם נעשים חולים ומוותרים על הטבעונות מתוך הנחה שגויה שהטבעונות היא היא הובילה לבעיה הרפואית. כל זה היה נמנע אם הם היו רואים את התזונה הטבעוני במבט יותר הוליסטי שלם ומלא, קרי גם מן הפן הבריאותי.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • תן לאדם בריאות טובה ומטרה לרוץ אחריה - והוא לעולם לא יעצור להרהר בשאלה האם הוא מאושר או לא.

    ג'ורש ברנרד שו, מחזאי בריטי