תרופות סבתא

תזונת האדם ובריאותו

סקירת הספר של יצחק בן אורי: תזונת האדם ובריאותו

למלה "דיאטה" יש אסוסיאציה שלילית אפילו מאיימת. יתר על כן המלה diet באנגלית מקפלת את המלה die - כאשר אנשים שוחרי בריאות ואיכות חיים שואפים דווקא לחיות באיכות חיים גבוהה. מסיבה זו אהבנו מאד את כותרת הספר של יצחק בן אורי : "תזונת האדם ובריאותו" – כותרת שמקפלת את תובנה עמוקה יותר על המושג "תזונה" כמו גם של השקפת עולם ודרך חיים אחרת.

יצחק בן אורי חלוץ בתחום ההגיינה הטבעית מציג בספרו את התובנה הפשוטה שכבר הקדמונים ידעו: מפתח מרכזי בהשגת בריאות טובה הוא נקיון. הספר הזה שוטח משנה סדורה ומנומקת היטב מדוע כדאי לאדם להתבסס על מזון אורגני חי מן הצומח, כיצד הוא משפר את הבריאות, מהו הטיימינג המומלץ לאכילה, מהם צירופי המזון הנכונים, מאלו מזונות חובה להימנע ומהי השיטה הטבעית למניעת מחלות ולשמירה על הבריאות.

אנשים שחיים כבר לפי העקרונות של ההגיינה הטבעית לא צריכים תמריצים נוספים כיון שהם מכירים את האימפקט העצום של הטבעונות וכללי התזונה הבריאה על ה well-being שלהם. נדגיש ונאמר כי אם כי הרבה מאד צעירים עוברים היום לטבעונות – הם עושים זאת בצורה לא נכונה תוך התעלמות מן הפן הבריאותי של השיטה והתמקדות בהיבט האידאליסטי והאקולוגי. כך הם חיים אורח חיים קלוקל שמבוסס על מזונות "מתים" ומזיקים כמו למשל בורקס, קפה, חטיפים- גם בלי לחמוס ולבלוס בעלי חיים. עבור קבוצת הדור הזה שהושפעה מהרצאותיו של יורי ספרו של בן אורי יכול לספק בדיוק את הידע שחסר להם להשלמת התמונה.

מתוך ספרו "הריפוי הטבעי הלכה למעשה"


בתחילת המאה ה-19 קמה בארצות-הברית תנועה, ובה רופאים, שזנחו את שיטות ה"ריפוי"המקובלות, ועברו לטיפול בחולים בשיטות אחרות - תזונה נכונה, צומות (בשעת הצורך), התעמלות מתקנת ועוד, ומה שחשוב - ללא תרופות.


תורתם השתמרה הודות לד"ר הרברט שלטון, רופא אמריקאי דגול (1895-1985).


בשנת 1948 הוא הקים, יחד עם רופאים טבעונים אחרים, את תנועת הטבעונים בארצות-הברית - natural hygiene movement, אשר דוגלת באורח-חיים בריא, תזונה טבעונית ושיטות-ריפוי טבעיות בחולים.


שלושמסקנות חשובות, לפי הדרך הטבעית, שכדאי לדעת:


1. הסיבה העיקרית למחלות אינה החיידקים, אלא הרעלת הגוף, עקב חילוף-חומרים לקוי
ואגירת פסולת בתאים.
2. השימוש בתרופות, כאמצעי לטיפול בחולים, גורם יותר נזק מאשר תועלת.


(זה נכון, אגב, גם לגבי תוספי-מזון למיניהם).


3. רוב המחלות ניתנות לריפוי, באמצעות תזונה נכונה.

הספר מקנח גם במרשמים ומתכונים על טהרת ההגיינה הטבעית שהופכים אותו כלי שימושי מעשי לאנשים שרק מתוודעים לראשונה אל עולם הבריאות הטבעית.

את הספר ניתן לרכוש ישירות ממרים בן אורי טלפון 09-8331310 052-2563619
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אף אחד לא יכול להיות רופא  טוב, אלא אם כן הוא היה פעם חולה בעצמו

    פתגם סיני