תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מה הקשר בין כאבי ראש ועצירות ואיך לנקות את המעיים באופן טבעי?

מה הקשר בין כאבי ראש ועצירות? שמי מאירה, בת 57 ולאחרונה אני סובלת מכאבי ראש שאני לא יודעת את מקורם. בדרך כלל אני בריאה אבל כל מספר חודשים אני נתקפת בכאבי ראש שמלווים בחום, הזעות וסוג של בחילה שמכריחים אותי לשכב.

אני לא לוקחת כדורים כמו אקמול בגלל תופעות הלוואי והנזקים שיש למשככי כאבים על הכבד ולמעשה אני סובלת כיומיים עד שהבעיה חולפת מאליה.בפעם האחרונה שמתי לב שכאבי הראש היו מלווים בצואה תקועה. לא בדיוק עצירות, אבל פעילות מעיים חלקים (ההרגשה הזו שיש שם משהו תקוע ולא הכל יצא). האם יש קשר בין סוג כזה של עצירות ובין כאבי ראש?

כאב ראש תעוקתי ועצירות

הקשר שאת מתארת בין צואה תקועה במעי, מעי שלא מתפנה באופן מלא (אחת הצורות של עצירות)- ובין כאבי ראש הוא קשר ישיר. נאמר זאת על דרך החיוב: מעי נקי מאפשר בריאות אופטימלית כאשר מעי שבו תקועה פסולת מצטברת משחרר לזרם הדם רעלים וטוקסינים שמתבטאים בזיהום, בעליית חום, צמרמורות הזעה וכל מה שתיארת (הדרך האחרת של הגוף להתנקות).

אחד הביטויים של חום מן הסוג הזה הוא כאב ראש תעוקתי שמכריח את הגוף ל"שבות" ולנוח – כדי שהמערכת תוכל להקצות את כל האנרגיה שלה לפעולת הניקוי של הגוף.

האם לקחת משככי כאבים כמו אקמול, אדוויל ודומיהם לכאבי ראש?

לפי תפיסת עולמנו והרפואה הטבעית, נטילת משככי כאבים כדי לכבות סימפטומים היא לא באמת רפואה. רפואה אמיתית היא זו שמבררת את הגורם להופעת הסימפטומים ומסלקת את שורש הבעיה כך שמלכתחילה לא יווצרו סימפטומים של מלחמה בזיהומים (חום, הזעה, כאב ראש בחילות הקאות וכו). עשית יפה שסמכת על הגוף שהוא ירפא את עצמו באופן ספונטני מתוך ההבנה שבעיית העיכול והעצירות החלקית הם אלו שיוצרים את החום, כאבי הראש והבחילות. באותו אופן לא היינו ממליצים לך לקחת משלשלים אלא לברר מדוע הצואה נתקעה במעי ולא התפנתה בשלימותה.

איך לנקות את המעיים באופן טבעי כדי למנוע עצירות וכאבי ראש?

יש אנשים שמבצעים חוקנים על בסיס מים או חוקן קפה כדי לנקות את שאריות הפסולת שתקועות בדפנות המעי. אחרים מוצאים ששיטה אלטרנטיבית זו היא פולשנית מדי לטעמם- אבל כדאי לדעת שטקטיקות לניקוי מעיים קיימות וניתן לבצען גם בבית. לפעמים הם כל כך פשוטות שאנחנו לא מבחינים בהן

שטיפת מעי באמצעות שתיית הרבה מים

מים היא הדרך הטובה הפשוטה והזולה ביותר לנקות את המעיים מרעלנים ומשאריות מזון שהצטברו בהם. אם אתם סובלים מתסמונת הצואה התקועה ומעצירות הגבירו את שתיית המים היומית שלכם. מים גם עוזרים לתהליך פירוק המזון, מאיצים את קצב חילוף החומרים, מונעים עיכול איטי מדי והם גם מונעים חרדה ודיכאון (בונוס נוסף על הדרך).

ניקוי מעיים באמצעות מזונות עם ויטמין A

ויטמין A חשוב מאד לתאים המצפים את דפנות המעיים. הוא מסייע להם לייצר את חומר הסיכוך שנחוץ להם כדי להזיז קדימה ולהחליק את הפסולת החוצה. ויטמין A נמצא בשפע בירקות כתומים כמו גזר ובטטות.

שבוע של רו פוד לניקוי המעיים

אם אתם נוטים לעצירות או לאחת הצורות של עצירות (צואה יבשה, קקי תקוע וכו) נסו למשך שבוע אחד לעבור לתזונה חיה שמבוססת על ירקות וםירות בלבד שום דבר מבושל , הרבה מים וקצת שמן זית ואבוקדו. תזונה כזו עשירה בסיבים ולכן חייבים להגביר לצידה את שתיית המים. הרבו לצרוך ירקות מיימיים מטבעם כמו מלפפון, מלון, אבטיח וכיו"ב

סלקי את הסטרס מהחיים

קל לומר יותר קשה לבצע, אבל מתח נפשי הוא הגורם המרכזי בעצירות ובצואה תקועה. נסי לתרגל נשימות איטיות, יוגה, טאי צ', ומדיטצית קשיבות כדי להתמודד עם לחצי החיים


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • היכולת לדמיין היא הדבר שמבדיל בין בני האדם ובין בעלי החיים - גם ביצירת מחלות וגם בתהליך ההחלמה ממחלות. ב90 אחוז מן המקים, מחצית מן ההחלמה היא ברובד המנטלי !

    ד"ר מרטין רוסמן, רופא מומחה לחרדות, דאגון ודמיון מודרך