תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

סינוסיטיס בלי נזלת: דרכי טיפול טבעי

סינוסיטיס   ללא נזלת: סינוסים יבשים ומודלקים הם תולדה של אלרגיה, סביבה יבשה מדי (למשל אויר קר יבש בחורף, או תנאי אקלים קיצוניים של יובש), עישון ויובש בפה פחות מצב של וירוסים פטריות וחיידקים. האף לא סתום  אבל הכאב עדיין קיים לעיתים אפילו מוגבר – לעיתים אחרי היובש הרירית נסדקת ואז מתיישבים עליה חיידקים ווירוסים שגורמים לסינוסיטיס עם נזלת. סינוסים יבשים מאוד כואבים, כי הקרום הריר של הגתות מתייבש ויוצר סדקים. אחד התסמינים הוא  דימום מהאף בשעת עיטוש. מה עושים עם סינוסיטיס שאינו מלווה בנזלת?
סינוסיטיס ללא נזלת:סינוסים יבשים ומודלקים הם תולדה של אלרגיה, סביבה יבשה מדי (למשל אויר קר יבש בחורף, או תנאי אקלים קיצוניים של יובש), עישון ויובש בפה פחות מצב של וירוסים פטריות וחיידקים. האף לא סתום אבל הכאב עדיין קיים לעיתים אפילו מוגבר – לעיתים אחרי היובש הרירית נסדקת ואז מתיישבים עליה חיידקים ווירוסים שגורמים לסינוסיטיס עם נזלת. סינוסים יבשים מאוד כואבים, כי הקרום הריר של הגתות מתייבש ויוצר סדקים. אחד התסמינים הוא דימום מהאף בשעת עיטוש. מה עושים עם סינוסיטיס שאינו מלווה בנזלת?

גורמים אחרים לסינוסיטיס

  • צריכת מוצרי חלב מופרזת (חמאה, גבינה, חלב, גלידה, יוגורט )
  • ניקוטין
  • אלרגיות למזון
  • זיהומים בשיניים העליונות
  • פטריה בחלל הסינוסים למשלקנדידה אלביקנס מפושטת
  • הצטננות ותסמיני שפעת

הטיפול הקונבנציונלי בסינוסיטיס: אנטיביוטיקה וסטרואידים

זה מה שרופא רגיל יודע לעשות: לרשום תרופות כאילו אין מחר. למעשה הטיפול הקונבנציונלי לדלקת בסינוסים כולל אנטיביוטיקה, סטרואידים, ותרופות מרשם נגד דלקות, ובמקרים קיצוניים אפילו ניתוח. טיפול זה קוסמטי בלבד ולא מרפא את שורש הבעיה. אפילו עם תרופות, ההקלה על הסינוסיטיס היא מינימלית. לעומת זאת סילוק של חלב ומוצריו מהתזונה מצמצם את ייצור הריר ומאפשר לסינוסים להתנקות מאליהם.

הטיפול הטבעי לסינוסיטיס : תזונה

שינוי תזונתי: במהלך הזיהום יש להרבות ב במרקי קטניות שעועית, עדשים, ירקות מבושלים קל עם הרבה פפריקה חריפה. יש להימנע ממזונות יוצרי ליחה כגון מוצרי מאפה, ביצים, שוקולד, מזון מטוגן ומעובד, סוכר ובעיקר מוצרי חלב. יש גם להרבות בשתיה של מים נקיים מסוננים או מינרלים לסיוע בתהליך הטיהור.


צמחי מרפא לסינוסיטיס: כל מה שחריף ומעקצץ את בלוטות הטעם

צמחי מרפא לדלקת בגתות כוללים כולל פלפל אדום חריף, שום, פלפל שחור, בצל, חזרת, זנגביל כיון שכל אלו מסייעים לפזר ולסלק ליחה תקועה. אכלו כפית קטנה של חזרת מרוסקת מעורבבת עם מיץ לימון.
ניקוי מערות האף בשיטת האיורוודה

עושים זאת עם קנקן נטי של ההודים: ממיסים כפית מלח ים ב2 כוסות מים חמים. מניחים את קצה הצינור בנחיר אחד, מטים את הראש ומאפשרים לתמיסת המים לרוץ החוצה דרך הנחיר השני. חוזרים על הפעולה עם הנחיר השני.

חומץ תפוחים לסינוסיטיס

עם הסימן הראשון של הזיהום בסינןוסים שתו כוס מים פושרים שבהם המסתם 2 כפיות חומץ תפוחים, כפית דבש או סטיביה ושתו 3 פעמים ביום במשך 5 ימים.

תמצית זרעי אשכוליות לסינוסיטיס( GSE ) : במקום אנטיביוטיקה

תמצית הדרים מזרעי אשכוליות היא אנטיביוטיקה טבעית שעשויה לעכב חיידקים, טפילים, וירוסים ו30 סוגים של פטריות לרבות קנדידה אלביקנס. לדלקות חוזרות בסינוסים ניתן לרכוש GSEכתרסיס לאף ולהשתמש בו כתוספת לטיפול הטבעי שמנינו לעיל

שאיפת אדים ממכשיר אינהלציה לטיפול בסינוסיטיס

זוהי השיטה הפשוטה והיעילה ביותר שיש כדי לנקות אף סתום . האדים ממכשיר האינהלציה עוזרים להסרת המוקוס מהסינוסים. אפשר להוסיף לאדים שש טיפות ארומטיות של שמן אקליפטוס, לבנדר או שמן מנטה כדי להקל על הגודש.

האם תנאי הסביבה שלכם עושים לכם סינוסיטיס כרוני?

אל תשתמשו במזגן והימנעו ממקומות שבהם יש שפע של חומרי ניקוי. כמו למשל במלתחות חדרי כושר, בתי מלון, ומקומות ציבוריים אחרים. המולקולות של חומרי הבישום נכנסים למעברי האף ומגרים את הסינוסים שלכם.

עיסוי איזור הפנים והעיניים להקלה על סינוסיטיס

לא צריך מעסה מקצועי בשביל זה. בעת התקפה של סינוסיטיס הפעילו לחץ קל עם האצבעות סביב עצמות הלחי, צידי האף, מעל ומתחת לארובת העין כדי לשפר את זרימת דם

לישון עם ראש מוגבה: הטיפול הטבעי הפשוט לסינוסיטיס

השתמשו בגרביטציה לטובתכם. שנו במטה מתכווננת או הגביהו את איזור הראש והצוואר כשאתם ישנים. יש הטוענים כי מצב שינה זה הוא אידאלי גם כדי למנוע שבץ, לחץ דם גבוה וגלאוקומה- בוודאי שהוא מקל על סינוסיטיס.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "עליך להוציא מכל פירור  מזון את טעמו עד תומו- אם אתה רוצה שהוא יגרום לגופך טובה אמיתית"

    אפיקורוס, פילוסוף יווני