תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

ערמונית מוגדלת: טיפול

גידול שפיר של בלוטת הערמונית (היפרפלזיה שפירה של הערמונית או (BPH היא תופעה שכיחה אצל גברים מעבר לגיל מסוים כאשר התסמינים השכיחים של התופעה הם  האטת זרימת השתן, חסימה בשלפוחית ​​השתן,  תכיפות במתן שתן שמצריכה התעוררות בלילה כדי לרוקן את השלפוחית. מה ניתן לעשות כדי לטפל בערמונית מוגדלת ובסימפטומים שלה?

בלוטת הערמונית היא בלוטה בגודל של אגוז מלך. היא נמצאת מתחת לשלפוחית ​​השתן, מפרישה נוזל חלבי בסיסי שתפקידו להגביר את תנועתיות הזרע ולתרום לפוריות הגר וכן כדי לשמן את השופכה כדי למנוע זיהומים בדרכי השתן. גידול שפיר של בלוטת הערמונית מאפיין יותר מ 50 אחוזים מהגברים במהלך חייהם. התדירות כאמור עולה עם הגיל עד לכ 90 אחוזים בקרב גברים מבוגרים שעברו את גיל 85


תסמינים של גידול שפיר בבלוטת הערמונית

הסימפטומים העיקריים כוללים

 • תדירות מוגזמת של מתן שתן,
 • תחושת דחיפות של מתן שתן,
 • השתנה לילית מוגברת,
 • ירידה במהירות הזרימה של השתן
 • נפח שתן מופחת
 • קושי במתן שמן בהתחלה
 • טיפטוף קל בסוף ההשתנה
 • תחושה שהשלפוחית לא התרוקנה עד הסוף

מהם הגורמים לערמונית מוגדלת שפירה?

הסיבות להגדלת ערמונית BPH נובעות משינויים הורמונליים הקשורים להזדקנות. זה ברור תלויבמעשיהם של הורמונים זכריים (אנדרוגנים)בבלוטת הערמונית. למעשה מה שגורם לידול השפיר בערמונית הוא טסטוסטרון שהפך לדיהידרוטסטוסטרון (DHT).

טיפול בערמונית מוגדלת על ידי תזונה

תזונה וסביבה נקיה מרעלים משחקים תפקיד קריטי בבריאות הערמונית. אכלו מזונות נקיים ככל שניתן מחומרי הדברה ומזהמים אחרים וכן מפלסטיקים או מזונות ששהו בפלסטיקים וספחו ביספנולים למינהם. ככלל אצבע, תזונה עשירה במזונות טבעיים, מזון לא מעובד אגוזים וזרעים הם שם המשלק בטיפול בערמונית מוגדלת ובמניעה מלכתחילה. בתזונה שלך. זרעי חמניות או גרעיני דלעת בכל יום מעניקים לגבר אבץ- המינרל שהכי חיוני לבריאות הערמונית. כמו כן, פירות עתירי ליקופן כמו עגבניות, תרד, כרוב, מנגו, ברוקולי, ופירות יער נדרשים על בסיס יומ יומי כדי לשמר ערמונית תקינה ולקדם מניעת סרטן הערמונית. כמו כן יש להפחית את צריכת אלכוהול, בירה, קפאין, וסוכרים. לכולם יש השפעה שלילית על בלוטת הערמונית.

טיפול בערמונית מוגדלת : צמחי מרפא

כמה עשבי תיבול וצמחים הוכחו כיעילים בהקלה על תסמינים של ערמונית מוגדלת. דקל ננסי Saw Palmetto ( Serenoa repens ) הוא הצמח שלכם כאשר אתם סובלים מגידול שפיר בבלוטת הערמונית : מחקרים קליניים רבים הראו כי תמצית דקל ננסי מפחיתה באופן דרמטי את הסימנים תוך ארבעה עד שישה השבועות הראשונים של לקחית הצמח. המינון של סו פלמטו נקבע בהתאם כל אדם ואדם.

סרפד : טיפול בערמונית מוגדלת

תה סרפד או תמצית שורש סרפד הוכחו כיעילים לטיפול בערמונית מוגדלת. אם משלבים עם דלק ננסי האפשט הופך סינרגיסטי ומשפיע יותר. מחקר קליני הראה כי תמציות של דקל ננסי בשילוב עם סרפד היו זהים באפקט שלהם על הערמונית נמוגדלת וההשתנה התכופה כמו פינסטריד finasteride- )) גם הצמח פיגאום אפריקנום ופולן מועילים לאנשים עם בלוטת ערמונית מוגדלת אבל שני הצמחים הראשונים צריכים להיות הבחירה הישירה שלכם

מתי לטפל בערמונית מוגדלת?

גם אם הסימפטומים של הערמונית המוגדלת מתונים, חשוב לטיפול בהם ועם גישה טבעית יש תוצאות טובות. טיפול מאוחר מדי עלול להיות באמת מאוחר יותר (חסימת מוצא שלפוחית ​​השתן אבנים בכליות, ונזק לכליות). איך יודעים ששיפרתם את המצב? – אתם תבחינו ירידה ביקיצות הליליות לרוקן את שלפוחית ​​השתן וכן תחושו ירידה בדחיפות ובתכיפות של מתן השתן.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

 • בריאות טובה היא הנכס הכי גדול שלך. פושט יד תפרן עדיף על מלך חולה

  אייזק ביקרסטף, מחזאי אירי