תרופות סבתא

אלו תרופות מחרבות לכם את הזיכרון?

אני בת 30 וחווה ירידה מדאיגה בזיכרון כבר עכשיו. קשה לי לזכור שמות בעיקר ואני מודאגת מה יהיה כאשר אזדקן. למה זה קורה ומה עלי לעשות?

הרבה אנשים צעירים חווים היום ירידה מוקדמת מדי הזיכרון בין השאר כתוצאה מהחשיפה לקרינה הסלולרית- שימוש במכשיר סלולר וקרינה של אנטנות סלולריות. לפני הכל נסי להמעיט את השימוש בסלולרי ולא להצמיד אותו לראש. הכי טוב? לא להשתמש בו בכלל! כמובן שגם לא להכניס מיקרוגל לבית.

כיוון נוסף: תרופות לשיפור הזיכרון? – לברוח מתרופות הורסות זיכרון

בתרבות האינסטנט צעירים נוטים לחפש תרופה מהירה שתפתור להם את הבעיה הרפואית. התוצאה היא שהם תוחבים לעצמם תרופות רשם שחלקן מחרבות זיכרון כתופעת לוואי

אלו תרופות הורסות לכם את הזיכרון?

רוב האנשים בעולם לוקחים בקלות יתר תרופות לדלקת פרקים, לפיברומיאלגיה, לדיכאון, ולחרדה. תרופות אלו כוללות תופעות לוואי שחלקן מייצרות בעיות זיכרון, בעיות בקשב וריכוז , ויכולת למידה. אלו תרופות נפוצות גורמות לאובדן זיכרון בפוטנציה?

  • אמביאן : אחת התרופות השכיחות יותר יותר לנדודי שינהמאופיינת בתופעוטת לוואי ברמה המנטלית: שינויי התנהגות, בלבול, בעיות זיכרון, הזיות, שינויים במצב רוח, דיכאון ועוד
  • אביליפיי: תרופה שניתנת להפרעה דו קוטבית (ביפולר), סכיזופרניה, דיכאון ואוטיזם. בנוסף להפרעות בזיכרון התרופה יכולה להעלות סוכר בדם, לחולל בעיות אצל עוברים, לקדם דמנציה, ולגרום לאי ספיקת לב.
  • אפקסור (venlafaxine ) :: נמנית על משפחת הפרוזק וניתנת נגד דיכאון חמור. לתרופה זו יש של תופעות לוואי אפשריות לרבות תסמונת הסרוטונין (ייצור יתר של סרוטונין), לחץ דם גבוה, נתרן נמוך מדי בדם והיא יכולה לפגוע גם בתפקוד זיכרון .
  • קסנקס: קסנקס ( ( Niravamהיא תרופה נפוצה להפרעות חרדה שאצל חלק מהאנשים מחוללת בעיות זיכרון.
  • תרופות אנטי-כולינרגיות: תרופות אנטיכולינרגיות מעכבות אצטילכולין, מוליך עצבי שמזוהה עם המערכת הפרה סימפטטית. אצטילכולין משפיע על זיכרון ותפקוד קוגניטיבי תקין וכאשר ניתנת תרופה אנטי כולינרגית (תרופות ללחץ דם גבוהו תרופות לאסטמה, מחלת פרקינסון, ותרופות נגד בריחת שתן כמו דטרול או דיטרופן ) עלולות להיווצר בעיות בתפקוד הזיכרוןכל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם