תרופות סבתא

איך לנקות רעלים מהריאות באופן טבעי?

אני מחפש דרכים טבעיות לניקוי ריאות. לאחרונה נחשפתי בעוצמות חזקות למזהמים סביבתיים: פיח מאוטובוסים, ריחות במוסכים ועובש ממרתפים ואני חש שזה משפיע על בריאותי לרעה. מה ניתן לעשות כדי לסלק חומרים מזהמים שנדבקו בריאות ובמעברי הנשימה?

מערכת הנשימה שלנו עובדת כל היום, כל היום ולמרבה הצער בעולם המודרני היא חשופה לאינסוף מזהמים כמו אבק, עובש, פטריות, חיידקים, פיח אוטובוסים או מולקולות אסטרוגניות מחומרי ניקוי. ניקוי הריאות הוא אחד התהליכים הנשכחים יותר במסגרת תהליכי ניקוי רעלים ואולם דווקא הן מהוות את השער הראשי לכניסת מזהמים. מה ניתן לעשות כדי לנקות את הריאות באופן טבעי?

האם אתם חוטפים זיהום בריאות מחדר הכושר?

מדהים לגלות כי גם מקומות שאמרוים לשמור על הבריאות שלנו כמו חדרי כושר למשל נגועים במולקולות מזהמות מחומרי ניקוי. גרוע מכך, אתם נושמים את הג'יפה הזאת דווקא כאשר הריאות פועלות במאמץ, פתוחות יותר וקולטות את המולקולות המזהמות של חומרי הניקוי והחיטוי. אם נחשפת לאחרונה למנת יתר של ריחות רעילים נסו את צמחי מרפא בעלי יכולות כיוח, בעלי יכולת פעילות אנטי חיידקית אנטי וירלית ואנטי פטרייתית וכן צמחים שמרגיעים גירוי של הריאות ומעברי הנשימה העליונים. הצמחים הטובים ביותר לניקוי הריאות הם

ניקוי ריאות טבעי עם שורש אושה מהרי הרוקי (שורש הדובים)

לניקוי יעיל של הריאות: צמח מהרי הרוקי שהאינדיאנים עשו בו שימוש לתמיכה במערכת הנשימה. אחד היתרונות העיקריים של שורש אושה הוא המרצת זרימת הדם לריאות ומרגיע רגישויות כתוצאה מגירוי בדרכי הנשימה בדומה לאנטי היסטמינים. הצמח נחשב בטוח לשימוש אבל לא מתאים להריון

ניקוי ריאות טבעי עם אקליפטוס
האבוריג'ינים עשו בעלי האקליפטוס שימושים רפואיים לטיפוח בריאות מערכת הנשימה וגם כדי להרגיע את הגירוי בריאות באף ובגרון. שמן אקליפטוס ידוע ביכולתו להקל על שיעול, להילחם בגודש, להרגיע סינוסיטיס. בנוסף צמח זה גדוש בנוגדי חמצון ותומך במערכת החיסונית

טיון דביק: צמח הסטורי של ניקוי ריאות

היוונים והרומאים שתו תה משורשי צמח המעזבות טיון דביק נגד שיעול וגילו שיש לו מרגיעה על שרירים בקנה הנשימה. צמח זה גם מכייח וגם מרגיע את רירית הסימפונות.

ניקוי ריאות עם לובליה (הטבק ההודי)

צמח הלובליה מכיל אלקלואיד בשם לובלין שמדלל ליחה, שובר את הגודש ובנוסף הוא מגרה את בלוטת יותרת הכליה לשחרר אדרנלין כך הוא מרגיע את דרכי הנשימה ומאפשר נשימה קלה יותר. לובליה עוזר בנוסף להרפות את השרירים חלקים במעברי הנשימה ולכן נכלל בהרבה תרופות לשיעול והצטננות.

ניקוי ריאות עם נשימות יוגה

אם אתם בתוכנית לניקוי רעלים לרבות ניקוי ריאות טבעי הקפידו על תרגילי נשימות עמוקים (נשימות יוגה) למשך 30 דקות ביום. נשימות יוגיות עוזרות לשטוף מהריאות זיהומים כגון עשן סיגריות ופיח אוטובוסים. דרך נוספת היא להסתובב בהליכה בטבע רצוי ביערות אורנים מדי יום כדי להעניק לגוף את האויר הצח שמטהר אותו ומחדש אותו.

רוזמרין ויערה לניקוי ריאות

לצמח הרוזמרין יש יכולת לנקות את הריאות בשל נוגדי חמצון שהוא מכיל. אלו מעוררים את זרימת הדם בכלי הדם הזעירים שמובילים דם לריאות וכך הוא למעשה מסייע לריאות להפריש מזהמים תקועים אל מחזור הדם ומשם החוצה. יערה (הצמח) עוזרת אף היא לניקוי ריאות טבעי שכן חליטה תה מצמח היערה עשוי לסייע בסילוק ליחה תקועה בריאות.

ניקוי ריאות טבעי? לפני הכל שפרו את האוויר בתוך הבית

זיהום אויר בתוך הבית יותר גרוע מאשר אוויר מזוהם חיצוני. הבעיה היא שרוב האנשים לא מודעים לנזקי הבריאות העצומים של דטרגנטים שהם מכניסים לבית ונמצאים במלבינים, מרככי כביסה, חומרי ניקוי, אקונומיקה, מזרנים חסיני אש וכיו"ב. אל תתנו לחומרי ניקוי לבית ללכלך את הבית האמיתי שבו אתם גרים לנצח (הגוף).

ניקוי ריאות עם הזעה ושתיה

שתלו הרבהכ מים לא מופלרים והקפידו להזיע הרבה באמצעות פעילות גופנית אירובית (באויר צח – לא בחדרי כושר שנגועים במזהמים מחומרי ניקוי וחיטוי!).או באמצעות שהיה קבוע בסאונת אינפרא אדום


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם