תרופות סבתא

איך להיפטר במהירות מהצטננות, נזלת, שיעול וסינוסיטיס ?

סינוסיטיס (סינוסים גדושים ומודלקים), נזלת, דמעות בעיניים, התעטשויות, גרון כואב, כאב ראש קל, עייפות וחוסר תיאבון הם רק חלק מהתסמינים של הצטננות (התקררות חורף שלפעמים גם פוקדת אותנו בעונות מעבר או בקיץ). הסיבה למחלה האקוטית הזו היא לרוב וירוסים שמתיישבים בדרכי הנשימה העליונות. איך ניתן לרפא במהירות הצטננות באמצעות תרופות סבתא? מהן התרופות הטבעיות היעילות ביותר לריפוי הצטננות?

תרופות סבתא להצטננות: כמה מילים על הצטננות ארוכה וסינוסיטיס בעונות מעבר ובחורף

לרוב הסימפטומים של ההצטננות מופיעים כשלושה עד 4 ימים אחרי ההדבקה. למשל כתבה לנו אחת הגולשות באתר כי היא אף פעם כמעט לא חולה בהצטננות. אולם, היא היתה לאחרונה בחתונת בתה ביום ראשון ולרגל המניירות החברתיות של "התנשקויות עם קרובי משפחה"- היא החלה להרגיש את התסמינים ביום רביעי בלילה. סביר להניח שגם המתח הנפשי וגם החשיפה לוירוסים של הרבה אנשים בחדר סגור (במיוחד כשיש מגע צמוד כל כך כמו נשיקות על הלחי) – הוביל להתפרצות הסימפטומים של כאב גרון, נזלת שלא פוסקת, דלקת בסינוסים, כבדות באיזור הראש וקושי לתפקד. מה ניתן לעשות כדי להכחיד את וירוס ההצטננות במהירות ולחזור לחיים?

תרופת סבתא להצטננות- ויטמין די : הגורם הנשכח לריפוי מהיר של הצטננות

הרבה מדי אנשים רצים לרפא את תסמיני ההצטננות עם תרופות הסבתא הידועות כמו שום, מרק עוף, בצל, דבש, אכינצאה, אסטרגלוס, קורנית וכיוצא באלו. המתוחכמים יותר הולכים ורוכשים מוצרים טבעיים בקופסא מחנויות הטבע (מיותר לגמרי, חבל על הכסף ולעיתים קרובות התרופות הטבעיות בקופסא מכילות חומרים לא בריאים בתויות הקטנות). ויטמין די לעומת זאת היא אחת התרופות הנשכחות יותר אבל האפקטיביות ביותר לריפוי הצטננות קשה. ויטמין די עובד טוב יותר במניעת הצטננויות ויש מחקרים על כך שאנשים הסובלים מרמות נמוכות יחסית של ויטמין די נוטים להצטנן בתדירות גבוהה יותר. אחת ההשערות היא כי המחסור הבולט של ימי שמן בחורף הוא זה שמעודד התפרצויות של וירוס ה common cold. המסקנה היא לנצל כל יום שמש בחורף ולחשוף אליה את הגוף וכן ליטול כמויות נאות של ויטמין די 3 בימי המחלה כדי למגר אותה במהירות. שימו לב כי ויטמין די עלול להיות רעיל ברמות מוגזמות ויש לבדוק כל מקרה לגופו של עניין.

תרופת סבתא להצטננות: חומץ תפוחים טבעי למיגור הצטננות

יש אנשים שחומץ תפוחים טבעי מטיב עם מצב ההצטננות שלהם במהירות הברק. הוירוסים יוצרים בגוף מצב חומצי שמאד מקשה על המערכת החיסונית לעבוד (מסיבה זו מתח נפשי גורם להתפרצות של מחלות ביתר שאת כיון שמתח נפשי במיוחד מתח נפשי ממושך יותר מצב חומצי בגוף). אחד המזונות הבסיסיים יותר שקיימים בטבע הוא חומץ תפוחים טבעי שפותר את בעיית החומציות, מקל על המערכת החיסונית לפעול בצורה נמרצת יותר ובנוסף הוא גם מכחיד את תסמיני ההצטננות במהירות שלא תיאמן. יש להוסיף כף חומץ תפוחים לכוס מים חמימים ולשתות מספר פעמים ביום. שימו לב כי לא לכל אחד הפתרון הזה מתאים. לחומץ תפוחים יש גם תופעות לוואי אפשריות לא רצויות כמו למשל כרסום חומר הציפוי של השיניים ולכן יש מי שממליץ לשתות את המשקה הזה עם קש בלבד.

צמחי מרפא ותרופות סבתא אחרות לטיפול וריפוי מהיר של הצטננות

דבש לריפוי הצטננות

בדבש הכוונה היא לדבש טהור אורגני, ללא סוכר וללא חומרי חיטוי. מרבית הדבוראים בארץ היום (דבוראי הוא כוורן) משתמשים בחומרים רעילים בכוורות שלהם. חפשו דבש אמיתי בלבד. לדבש יש גם תכונות אנטי וירליות, אנטי חיידקיות ואנטי פטרייתיות ובשילוב עם חומץ תפוחים או לימון תקבלו תרופה טבעית אפקטיבית לריפוי מהיר של הצטננות

צמחי מרפא כתרופת סבתא יעילה להצטננות

צמחי המרפא הבאים: קורנית, אורגנו, אזוב, אסטרגלוס, ואכינצאה- וכמובן גם שורש זנגביל יעילים לריפוי הצטננות. גם שום כתוש רצוי טרי או במרק עושה עבודה מצוינת בריפוי מהיר של התקררות.

מינרלים לריפוי הצטננות: אבץ

המינרל הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו הוא אבץ – בצורתו הטבעית שכן בלכסניות הנמכרות בשוק יש לפעמים חומרים לא בריאים. למרביתנו חסר אבץ מן התזונה. אבץ מקדם מערכת עיכול טובה יותר והרי שם ממש יושבת מערכת החיסון (בריאות וחולי, חיים או מוות מתחילים במעי!) מסיבה זו אבץ נחשב לתומך חזק של המערכת החיסונית ומחסור שלו (עקב התדלדלות האדמה באבץ ובמינרלים אחרים כמו מגנזיום) עלול להוביל להתפרצות של מחלות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם