תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

עצירות כתופעת לוואי של דיאטת הרזיה: מה עושים?

דיאטה ועצירות: לאחרונה  התחלתי לעשות דיאטה (דיאטת הרזיה) ואכן הורדתי במשקל אבל מאז יש לי עצירות או נטיה לעצירות. אני אוכלת מעט לחם כך שגלוטן אינו הבעיה. איך אפשר להקל על עצירות כתוצאה מדיאטה? 

עצירות: תופעת לוואי של דיאטה הרזיה

הסיבה לעצירות שנובעת מדיאטה ושינוי בהרכב המזון לא קשור רק לנפח המזון במעיים אלא גם לסיבה ביוכימית. כאשר הגוף מתחיל לפרק שומנים (רקמת שומן) בעקבות דיאטת הרזיה נדרשים לתהליך הביוכימי הזה הרבה מים והגוף עלול למצוא את עצמו במצב מיובש יחסית – מה שמקשה את הפסולת במעיים ומקשה את החלקתה החוצה. לפיכך שתיית מים מרובה היא הפתרון הטבעי ביותר למניעת עצירות בעקבות דיאטה. המים מסייעים לשרוף את רקמת השומן וגם מונעים עצירות.

דיאטת הרזיה מבוססת בדרך כלל על צריכת חלבונים שגורמים לעצירות

בדיאטת הרזיה מורידים לחם, גלוטן מוצרי מאפה וסוכרים – ומוסיפים לתפריט מאכלים חלבוניים ש"סותמים את התיאבון". דיאטת אטקינס השנויה במחלוקת מבוססת על צריכת חלבונים והיא אכן משיגה תוצאות - אבל מאכלים חלבוניים כמו ביצים בשר ומוצרי חלב נוטים לגרום לעצירות (גם יוגורט ואפילו פרוביוטי גורם לעצירות במיוחד אצל רגישים ללקטוז) . כדי להשרות תחושת שובע ולהקל על תהליך של הדיאטה – אכלו יותר שומנים טובים כמו אבוקדו ושמן זית ואל תחשבו על הקלוריות. אבוקדו משביע כל כך וגדוש בסיבים תזונתיים שמקבלים על פעולת המעיים

דיאטה ועצירות? הבעיה מונחת במחסור במגנזיום

מגנזיום הוא המינרל החשוב ביותר לפעולת מעיים חלקה ולא מאומצת. בדיאטת הרזיה אוכלים הרבה ירקות אבל סיבים תזונתיים יכולים להתמצק במעי ולהפוך לגוש בטון שקשה להוציאו (במיוחד אם חסר מים במעיים). בססו את התזונה שלכם על מזונות עתירי מגנזיום כמו שקדים וזרעים. תוסף תזונה של מגנזיום (כ600 מ"ג) לפני השינה מסדיר להרבה אנשים את פעולת העיכול (וגם מסייע לשינה טובה)– אבל מומלץ לקבל מינרלים שחיוניים לגוף ממזון ולא מקופסא.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • במאה ה19 איבד האדם את יראתו מאלהים והתחיל לטפח את הפחד מחיידקים

    אנונימי