תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

כח רצון לרזות: למה זה לא עובד?

אם אתם מנסים להפעיל את כח הרצון שלכם כדי להרזות- תגלו בוודאי במוקדם או מאוחר שכח רצון לבדו  ותחושה מדומה של שליטה בעניינים לא משיגים את המטרה של הרזיה. למעשה יכולתנו לשלוט בחיים היא יותר אשליה שאנחנו משתוקקים להאמין בה. מה אתם צריכים לדעת על כח רצון, והרזיה?

כח רצון לרזות? - תשכחו מזה!

למעשה יכולתנו לשלוט על החלק המודע שלנו במח מאד מאד מוגבלת. רוצים הוכחה? בבקשה: כמה מכם התעמלו מספיק השבוע כפי שהם היו רוצים? כמה מכם ישנו מספיק שעות שינה כפי שהם תכננו? כמה מכם הפסיקו השבוע לאכול בארוחות מעבר למה שהגוף היה צריך- למרות שנשבעתם לעצמכם שלא תוסיפו פירור מיותר לקיבה? עוד משהו: יש לנו לכאורה בחירה חופשית לאכול מזון בריא ולהימנע מתעשיית המזון עם הגא'נק פוד שלה. למה אנחנו לא עושים את זה מספיק?

כח רצון לרזות: התרבות המערבית של אשליית השליטה משקרת לנו

רוב האוכלוסיה במערב סובלת במדה זו או אחרת ממשקל עודף. אנשים שמנים או אשנים שרוצים לרזות ולא מצליחים חשים כשל אישי, כשל מוסרי, אשמה ובושה כי גם הם מאמינים שיש להם שליטה מלאה על חייהם כפי שתעשיית האושר והניו אייג' מוכרת להם. אבל מה אומר המדע?

כח הרצון הוא משאב מתכלה

המדע אומר שאנחנו לא בשליטה מלאה על המודע במח ורק אם נהיה מוכנים לקבל זאת ולהשלים עם זה שאנחנו חיים באשלייה של שליטה נוכל לצמצמם את הפער בין מה שאנחנו רוצים ומה שאנחנו עושים בפועל. מסתבר שכח הרצון שלנו הוא משאב מתכלה. משאב שנשחק. אם בתחילת היום היה לה כח רצון לעמוד בפני פיתוי של סופגניה, ובצהריים לעמוד בפני פיתוי של בורקס יש סיכוי טוב שכח הרצון הזה מתכלה בסוף היום – הוא מתעייף ונשחק ואז בערב הרגלי האכילה שלך יהיו אחרים ממה שרצית ושאפת לעשות

כח רצון לרזות מושפע ממתח נפשי שאנחנו לא מודעים אליו

מתח נפשי הוא פקטור חשוב בשיפוט שלנו וביכולת לרזות. לא ישנת מספיק? לא אכלת מספיק? אין למח מספיק גלוקוז? אתה עובד במולטיטסקינג? סובל מבוס בעייתי? כל אלו מגיבירים את רמות המתח הנפשי וחותרים תחת השליטה, כח הרצון ועל מה שרצינו והבטחנו לעצמנו

מח במתח נפשי הוא מח רעב

מח שפועל תחת רמות גבוהות של אדרנלין וקורטיזול הורמוני המתח – הוא מח שרוצה לאכול. חד משמעית ועם הביולוגיה הזו מאד קשה לכח הרצון להיאבק.

אנחנו = מה שאנחנו אוכלים ומה שאוכל אותנו

מתח נפשי משפיע מייד על תאי השומן בגוף. מה קורה בתאי השומן? ההורמונים שקשורים במתח קורטיזול למשל מנפחים אותם, גורמים לדלקת ולספקטרום של מחלות מטבוליות בהמשך כמו סוכרת, כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה והשמנת יתר

כח רצון לרזות? תשכחו משליטה

דיאטות מסוגים שונים נכשלות בגלל שאנשים מסתמכים רק על כח הרצון שלהם. ותעשיית הדיאטות עשתה מיליארדים על אשליית השליטה הזו שאנו משתוקקים להאמין בה. מספיקים אירועים קלים של מתח נפשי כדי לשבש את השיפוט שלנו תחת מתח נפשי. מה קורה במח? בזמן מתח נפשי האונה הפרה פרונטלית של המח ננעלת. זו האיזור במח שעושה את השיפוט הנכון ואת קבלת ההחלטות הרציונלית. לא זו בלבד אלא שאיזורי סטרס ותגמול במח קשורים באופן הדוק. כשיש מתח נפשי והאיזור של המתח במח מתעורר – מייד נדלק גם האיזור שדורש פיצוי ואז אנחנו משתוקקים לסוכרים, לפחמימות ואלו פועלים על המח כמו סם. חטפתם נזיפה מהבוס ומישהו עובר במסדרון עם עוגה? יהיה קשה עד בלתי אפשרי לעמוד בפיתוי. מאחורי הנפילה יש ביולגיה.

כח רצון לרזות: איך להצליח?

הסוד הוא גם להיות מודעים למוגבלות של כח הרצון, להיות מודעים להשפעת המתח הנפשי על השמנה ועל אכילת יתר ולנקוט בטקטיקה מנצחת של אכילה מודעת (ראו על כך מאמרים באתר). אכילה מודעת עם התכוונות מניחה לכם מרחב לבחון ולשים לב לגוף, לתשוקות שלו למחשבות ולרגשות. אתם הופכים להיות פחות אסירים משועבדים של הטייס האוטומטי. אכילה מודעת מאפשרת להם להתבונן על המחשבה, לא להתבונן על המציאות רק דרך המחשבה!
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • למח שקט, כל  היקום נכנע

    לאו צו