תרופות סבתא

דיכאון אחרי החתונה: איך למנוע ואיך לצאת מזה?

דיכאון אחרי החתונה מאפיין בעיקר נשים כאשר הסטטיסטיקות מדברות על אחת מתוך 10. איך ייתכן שהתקופה שאמורה להיות התקופה הכי מאושר בחיים מתאפיינת במפח נפש, חוסר תיאבון, וחוסר שמחת חיים בסיסית? והכי חשוב מה ניתן לעשות במקרים כאלו ואיך לטפל בבעיה באופן טבעי ללא פרוזק או תרופות פסיכיאטריות אחרות שמעמיסות עליכם בעיות אחרות  בטווח הארוך?

דיכאון אחרי החתונה מאפיין בעיקר נשים כאשר הסטטיסטיקות מדברות על אחת מתוך 10. איך ייתכן שהתקופה שאמורה להיות התקופה הכי מאושר בחיים מתאפיינת במפח נפש, חוסר תיאבון, וחוסר שמחת חיים בסיסית? והכי חשוב מה ניתן לעשות במקרים כאלו ואיך לטפל בבעיה באופן טבעי ללא פרוזק או תרופות פסיכיאטריות אחרות שמעמיסות עליכם בעיות אחרות בטווח הארוך?

דיכאון אחרי החתונה בגלל האנטי-קליימקס


הבעיה המרכזית של הנפילה אחרי החתונה נובעת מהתרבות המפגרת של ההתמקדות ב'יום הגדול ' במקום בחייה נישואין ובאהבה. הסרטים הרומנטיים רק מעצימים את הפוקוס הזה על הטקסיות שבאירוע, על הדרמה, על אור הזרקורים שבו נמצאת הכלה ובמסגרתו היא זוכה לכל "פוצי מוצי" מצד החברים, משפחת החתן, הצלם, הרב, וכל הג'אז הזה. אחרי הכל כל האירוע הזה הוא הצגה מטומטמת שבה כל אחד משחק את התפקיד המצופה ממנו. למה אנחנו עושים את זה לעצמנו? – ממש לא ברור – למה לבזבז אנרגיה כסף זמן ומאמץ על ערב אחד שביננו לבין עצמנו – ממש ממש זניח לעומת הדבר האמיתי: זוגיות טובה. בפועל מה שקורה זה שהכלה שהיתה על הבמה- במרכז הדרמה הטפשית הזו עם החנופה מצד כל האורחים (מרביתם אנשים שבחיים היא לא ראתה לא פגשה ולא נמצאת איתם בקשר משמעותי)- פתאום מוצאת את עצמה נופלת לתוך החיים האמיתיים: השגרה, העבודה, הפאלטות של בן הזוג, היחסים המזוייפים עם החמות, הצורך ( המיותר ) לרצות את משפחת בן הזוג ולהגיע לכל האירועים של החמות (כי לא נעים להגיד לא). הנפילה הזו פשוט נוראית. היחסיות זו של הצניחה מהפסגה לעמק – מותירה רושם כוזב שהחיים שלך נגמרו. והסטטיסטיקות של דיכאון אחרי החתונה מדברות בעד עצמן: 10 אחוז מהזוגות במערב פונים לייעוץ פסיכולוגי על רקע של תסמינים הכוללים חרטה, עצב או תסכול. אצל הפסיכולוגים יש לזה אפילו שם: PND

איך למנוע דיכאון אחרי החתונה?

להיות מוכן לנפילה הצפויה הזו. זכרי שנישואים הם לכל חיים ולא רק ליום חד פעמי אחד. תרפי מהדרמה וזכרי שזוגיות היא אהבה ותמיכה אחד בשני בזמנים של קושי ומצוקה.

דיכאון אחרי החתונה : פתחי ציפיות ריאליות מהיום הגדול

חתונה מהאגדות יפה לסרטים ולספרי הרומן הרומנטי. במציאות היא אירוע יקר ומלחיץ. לכו על חתונות קטנות ואפילו ותרו על הטקס וההצגה אם יש לכם מספיק "ביצים" והתחתנו באמצעות חוזה. זוגות שנישאים באופן הזה ולא מחצינים את האהבה שלהם מפנימים שהנישואים זה לכל שארית החיים – או שהם מתכוונים לכך לפחות

הדברים החשובים באמת הם אלו הסמויים מן העין

איפה את שמה את הפוקוס שלך? על האירוע? על ריצוי האורחים? על השמלה הפרחים השושבינים? – אם כן את בבעיה גדולה. הפוקוס צריל להיות מלכתחילה על האהבה – על החיים קדימה

אלו תרופות טבעיות יכולות לסייע לדיכאון אחרי החתונה?

אם כבר את חשה שנבעטת לתוך החיים האמיתיים ואת חווה דיכאון של אחרי החתונה – הדברים שיכולים לסייע לך לצאת מזה הם פתרונות טבעיים שעוזרים לדיכאון באופן כללי. גם בלי להיות סיינטולוג היום יש עדויות כי פתרונות המבוססים על תרופות פסיכיאטריות מאד מאד בעייתיים כיון שהם גורמים לבעיות בריאות אחרות בטווח הארוך.

חליטות תה נגד דיכאון אחרי החתונה

שתי הרבה תה קמומיל ותה ממליסה לימונית: קמומיל מרגיע את מערכת העצבים ומליסה יעילה נגד דיכאון קל. תה מומלץ נוסף הוא חליטה של פרע (היפריקום פרפורטום) שמתועד כנוגד דיכאון קל.

תזונה לטיפול בדיכאון אחרי חתונה

התזונה צריכה להיות מבוססת על מזונות עשירים בטריפטופן שהוא חומר המוצא של סרוטונין- בננות ומוצרי חלב (חלב עיזים בלבד) יכולים לסייע ובלבד שאינך רגישה ללקטוז. היום ידוע כי דיכאון נגרם על ידי אוכלוסיית החיידקים במעיים- זו צריכה להיות מאוזנת היטב כדי לאפשר ספיגה טובה של מינרלים וויטמינים. דיכאון אינו רק משהו נפשי טהור אלא גם תהליך ביוכימי ומחסור במינרלים (מגנזיום) וויטמינים (בעיקר ויטמין די ובי 6 ) עלולים להיותר ביסוד הדיכאון. בדקי שאינך סובלת מבעיות בספיגת המזון. בנוסף הגבירי את צריכת המגנזיום בתזונה: מגנזיום נמצא בקקאו גולמי, שקדים והרבה אגוזים

דיכאון אחרי החתונה: נפשי תצא בדברו

לדבר על זה- הדבר הכי גרוע זה להיחנק פנימה עם התחושות של העצבות והמלנכוליה . שלמה המלך אמר "נפשי תצא בדברו" ולכן לכי לשוחח על הבעיות עם איש מקצוע, חברה טובה, אחות או אמא.

להיות נאמנה לערכים שלך, להיות אמיתית ולהפסיק לשחק הצגות בשביל החמות, הגיסה וכל הג'אז הזה

תעשי רק מה שאת אוהבת: דיכאון היא בעיה שנגרמת בין השאר על ידי דיסוננס בין הערכים הפנימיים שלך ובין ההתנהגות שלך לפי ציפיות החברה. למשל אם לא בא לך ללכת לאירועים משפחתיים ולהפקות דרמטיות של החמות- את ממש לא חייבת לעשות את זה וגם לא למען הבעל "כי רק התחתנתי עכשיו ולא נעים ומה יגידו" - הישארי נאמנה לעצמך ואם בא לך להעביר את הערב לבד ולא עם כל ה"מישפוחה"- לכי עם צו ליבך בלבד. לבעל זה ישתלם בטווח הארוך כיון שכך הוא מרוויח אישה בריאה ושמחה יותר.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם